Při hře spadl chlapec do jímky se dvěma metry vody. Zachránili ho kamarádi a hasiči

Velké drama s dobrým koncem prožili ve čtvrtek odpoledne tři kamarádi v Dolní Sukolomi. Při stavění bunkru jeden z nich spadnul do jímky, v níž byly dva metry vody.

Foto: HZS Olomouckého kraje

S obrovskou dávkou duchapřítomnosti, odvahy a odhodlání se mu jeho dva kamarádi snažili pomoci. "Do dvoumetrové hloubky mu hodili větve a dřevo, aby se měl čeho chytit a nevysiloval se plaváním ve studené vodě. Jenže brzy vyhodnotili a ZCELA SPRÁVNĚ, že to vlastními silami nezvládnou, a tak přivolali hasiče," uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová a zdůraznila to, že přivolat hasiče bylo zcela správné rozhodnutí.

,,Oba hoši svému kamarádovi naprosto ukázkovým jednáním zachránili život. Ve studené a hluboké vodě jde o minuty, takže situaci odhadli dokonale a zavolali pomoc dřív, než kamarád zmizel pod hladinou. Jeden chlapec s ním zůstal a celou dobu s ním mluvil a povzbuzoval ho. Druhý se vydal na příjezdovou cestu a už z dálky nás navigoval na místo," popisuje událost uničovský velitel zásahu Ivan Urban.

,,Musím hochy od srdce pochválit, protože takto bezvadně a s chladnou hlavou by kolikrát nezareagoval ani dospělý. A toto byli hoši kolem 12 let," podotýká zkušený velitel. Chlapce hasičská jednotka rychle z jámy vysvobodila, podchlazeného ho posadila do kabiny cisterny a zajistila mu tepelný komfort. Následně jej předala záchranářům.

Zachráněný chlapec | Foto: HZS Olomouckého krajeINZERCE
Advokátní kancelář Matěna Advokátní kancelář Matěna

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava