Zapaloval kontejnery jeden za druhým. Hasiči hasili a strážníci zatím chytali žháře

Dopadli ho. Úspěch v podobě odhaleného pachatele si na své konto mohou po úterním ránu připsat pracovníci, kteří sledují městský kamerový dohlížecí systém. Před půl sedmou ráno dostali od hasičů informaci o hořícím plastovém kontejneru v ulici Wurmova. Následně bylo zjištěno, že další kontejnery hoří v ulici 1. máje a na náměstí Republiky.

Foto: MP Olomouc

"Ze záznamu jsme identifikovali muže středního věku, který po jejich zapálení odešel směrem do ulice Denisova, kde zmizel z dohledu kamer. A tady začala detektivní práce operátora kamerového systému," popsal Petr Čunderle, tiskový mluvčí Městské policie Olomouc. "Operátor po chvíli hledání vystopoval osobu odpovídající popisu u tramvajové zastávky v ulici Palackého. Zde byl poté podezřelý muž hlídkami městské policie zadržen a převezen na nejbližší služebnu Policie ČR," 

Dopadeného žháře si pak převzali republikoví policisté s podezřením na spáchání trestného činu. Důkazního materiálu o jeho protizákonném jednání budou mít vyšetřovatelé dost. 

Foto: MP OlomoucINZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty