Kultura

Krásná hudba v krásném prostředí. Moravská filharmonie dnes zahájí sérii promenádních koncertů

Moravská filharmonie Olomouc nabízí sérii koncertů v přírodním prostředí pod širým nebem. První se uskuteční v už dnes v 17.00 na Výstavišti Flora v areálu Samba poblíž Sbírkových skleníků. S dalšími dvěma koncerty se filharmonie představí na Korunní pevnůstce a v Letním kině.

Moravská filharmonie zahraje pod širým nebem. První koncert je už dnes! / Foto: MFO

„Jsme velmi rádi, že můžeme obyvatelům i návštěvníkům Olomouce nabídnout i formu klasického promenádního či lázeňského koncertu, a tím otevřít naši malou sérii venkovních koncertů, kterými se chceme vrátit k živé interpretaci za účasti publika. Věřím, že jsme připravili atraktivní programy a že si tak každý najde program, který si nenechá ujít,“ je přesvědčen ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman.

Na prvním se série venkovních koncertů zazní především skladby skladatelů z období romantismu. Diváci se mohou těšit na kompozice známé a velmi líbivé buď tanečního charakteru, zejména valčíky, anebo díla pomalejšího tempa, poeticko-lyrického vyznění. „Živá hudba instrumentálních hudebních ansámblů od období baroka vždy měla své pevné místo například v zámeckých zahradách nebo ve veřejných parcích a tato praxe se zachovala až do dnešní doby zejména v podobě open air koncertů,“ vysvětluje ředitel Jonáš Harman.

Program Promenádního koncertu:

Antonín Dvořák

Valčík č. 5 B dur a č. 6 F dur op. 54

Legenda č. 3 g moll op.59

arr. B. Leopold

Edward Elgar

Salut d´amour (Pozdrav lásky) op. 12

Franz Schubert

Soirees de Vienne (Vídeňské večery), Valse caprice

Camille Saint-Saëns

Princezna Pampeliška op. 30, předehra k opeře

arr. H. Mouton

Moric Moszkowskij

Španělské tance č. 1, 3, 4 op. 12

Petr Iljič Čajkovskij

Barkarola (Červen) z cyklu Roční doby op. 37

Valčík ze Serenády pro smyčce C dur op. 48

arr. L. Weninger

Více o programu Moravské filharmonie Olomouc na www.mfo.cz


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava