Šumperk chystá slavnosti v novém. Ulice města ožijí bohatým kulturním programem

Tradiční Slavnosti města Šumperka budou mít v letošním roce nové pojetí! Během čtyř dnů ožije slavnostmi celé město a na své si přijdou všechny generace. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června 2024 v dopoledních hodinách na náměstní Míru a program bude dále pokračovat oslavami v ulicích v prostorách celého města.

Program akce Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka začne již ve čtvrtek 30. května dnem otevřených galerií, pokračovat bude pátečním ZUŠ open, promítáním Kina Oko open air a dalšími akcemi. Hlavní program je plánován na sobotu 1. června. V rámci Šumného Šumperka se částečně přeneseme do období Malé Vídně a pozdějšího období první republiky, současně bude ale program čerpat z moderních trendů dnešní doby. Návštěvníci se mohou těšit na program pro všechny generace. Na pěší zóně bude mít svou šumperskou premiéru Mint Market – trhy se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. V ulicích bude znít hudba pouličních umělců – buskerů. U sovy si budou moci posedět milovníci šumperské Cimbálky, Holátek nebo folkové muziky v podání kapely Zakafy. Pro děti je připravena Zábavná a pohybová zóna, Cirkus zóna, Podivuhodné hry Jiřího Šebesty, skákací hrady a další program.

Již v těchto dnech si zájemci mohou zakoupit vstupenky na večerní koncerty v Pavlínině dvoře, na kterých vystoupí například písničkář Michal Horák, známá šumperská kapela Trocha klidu, čtyřčlenná kapela Unotrio nebo populární skupina Jelen. Druhá limitovaná edice lístků za zvýhodněnou cenu je v prodeji do konce května přes smsticket a v pokladně domu kultury.

INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty