Kultura

Kam o svátcích vánočních? Na živý betlém u katedrály a u baziliky

První a druhý svátek vánoční, tedy 25. a 26. prosince, je v Olomouci tradičně spojen s představeními živého betléma. Letos si můžete příběh o narození Ježíška užít buď před olomouckou katedrálou svatého Václava, nebo na Svatém Kopečku.

Dómské představení se letos nekoná uvnitř katedrály, ale venku. Každý den jsou připravena čtyři představení, z nichž první začne ve 14.30 hodin a trvá přibližně 20 minut. Po 45 minutách pak začínají další představení (v 15:15, 16:00 a 16:45).

Na Svatém Kopečku se živý betlém odehrává v bazilice Navštívení Panny Marie, konkrétně v ambitu za kostelem. Tady je ale na programu jen jedno představení, a to v sobotu 25. prosince v 17 hodin. V představení hrají nejen lidští, ale i zvířecí herci. Po něm se budou zpívat koledy.

V kryptě svatováclavské katedrály současně probíhá výstava betlémů. Ta je otevřená až do 2. ledna každý den od 11 do 17 hodin.


Z výstavy betlémů v dómské kryptě | Zdroj: katedralaolomouc.cz


INZERCE
Radio Haná Benzín zdarma Radio Haná Benzín zdarma

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava