Olomoucká Poradna pro rodinu už 50 let pomáhá řešit manželské krize i nesnáze jednotlivců

Podporu ve vztazích, komunikaci, cílenou pomoc rodinám, dětem, manželským i nesezdaným párům či jednotlivcům nabízí Poradna pro rodinu Olomouc. A to už padesát let. Kulaté výročí si poradna připomněla prosincovou konferencí Refreššš!, kde z příspěvků zajímavých hostů namíchala povzbuzující koktejl pro posílení i ocenění současných českých rodin.

Ilustrační foto: pixabay.com

Manželskou a předmanželskou poradnu, jak se tehdy jmenovala, založili v roce 1972 Josef Šanda a Agnesa Mrázková. O 39 let později se poradna začlenila pod Středisko sociální prevence Olomouc a přestěhovala se blíž do centra města.

„Nesnáz či nepříjemná chvíle postihne někdy jednotlivce, jindy celou rodinu. I to je součástí lidských životů, a právě v těchto mimořádných krizových situacích se snažíme klienty podporovat,“ uvedla vedoucí poradny Radka Hrochová Hrubá. Služby zajišťuje klientům tým tří psychologů a tandem dvou sociálních pracovnic. V loňském roce využilo služeb poradny téměř 400 klientů, uskutečnilo se více než 3 500 konzultací a necelých 5 500 osobních setkání (kratších intervencí do 30 minut). Náročnost řešených témat se oproti předchozím letům výrazně stupňuje.

„Jsem rád, že olomoucká poradna letos může oslavit významné jubileum. Středisko sociální prevence Olomouc poskytuje stejné poradenské služby i v dalších městech Olomouckého kraje, takže je služba dostupná všem občanům regionu. Společně se zaměstnanci poraden považuji za důležité více se věnovat prevenci a osvětě,“ doplnil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.

Zmiňovaná konference Refreššš! je nejen prostředkem k naplňování osvětové činnosti, ale také k setkávání spolupracujících subjektů a lepšímu zacílení pomoci klientům. Více informací k akci lze nalézt na www.refresss.cz, o poskytovaných službách pak na www.ssp-ol.cz. Konference se konala 1. prosince v konferenčním sále Magistrátu města Olomouce na Hynaisově ulici.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Auto _ Kubíček
INZERCE
Chata Kouty