Závod i koncerty: Olomoucká štafeta na vozíku zve všechny generace na celodenní program

Olomoucká štafeta na vozíku již podvanácté oživí Smetanovy sady na olomoucké Floře. Proběhne v pátek 14. června od 9 do 21 hodin a během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-benefičně-osvětové akce čeká Olomoučany v Rudolfově aleji spousta zábavy pro celou rodinu a chybět nebude ani pestrý hudební program. V letošním roce návštěvníky opět čeká 250 metrů dlouhá štafetová trať. Na té si mohou vyzkoušet, jak obtížná je pro osoby na vozíku manipulace s jejich strojem. "Plánujeme i malé oživení trati, jeden nový prvek, který návštěvníky uvede do reality všedního dne života vozíčkářů," prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka.

Foto: Trend vozíčkářů

Jak každý rok bývá zvykem, po celý den budou v hudebním pavilonu probíhat koncerty a vystoupení. V rámci hudebního programu se můžete těšit na šumperskou kapelu Byt číslo 4, mladého zpěváka Ondřeje Crháka, kapelu Isbina nebo zpěváka Martina Šafaříka, který se nedávno stal pianistou slavné zpěvačky Kathy Kelly z legendárních Kelly Family. Vystoupí také taneční skupina Soraya, přítomné opět nadchne žonglérská show Cirkus LeVitare a pro nejmenší návštěvníky je připravena balónková show.

"Kromě kulturního programu budou pro děti přichystány různé soutěže, úkoly a atrakce jako skákací hrad, malování na obličej, vyrábění náramků, badminton, pétanque, létající disky, dětský stolní fotbálek nebo ukázka paralympijského sportu boccia," láka na akci koordinátor akce a PR manager Spolku Milan Papežík. Ten také dodal, že se brzy štafeta rozroste do dalšího města. "Před nedávnem nás oslovili zástupci města Českého Těšína, že by rádi obdobnou akci taktéž uspořádali. A tak nás velice těší, že může Trend vozíčkářů stát u zrodu Těšínské štafety na vozíku a šířit tak poselství této akce do dalších měst naší země," uzavřel Papežík.

Spolek Trend vozíčkářů v letošním roce slaví významné třicáté jubileum od svého založení. Jeho aktivity budete moci podpořit zakoupením občerstvení v podobě piva, limonády a Trenďáckých hot dogů.

Koncerty a vystoupení:

  • 09:30 Cirkus LeVitare
  • 10:00 Byt číslo 4
  • 16:30 Ondřej Crhák
  • 18:00 Taneční skupina Soraya
  • 18:30 Isbina
  • 20:00 Martin Šafařík
  • 9:00 - 18:00 Malování na obličej
  • 15:00 - 18:00 Balónková show
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty