Společnost

V obcích po tornádu stále chybí řemeslníci. S jejich sháněním teď pomáhá speciální web i pivovar

Pamatujete si červnové tornádo na jihu Moravy? Ani po měsících práce v jihomoravských obcích zasažených tornádem ještě není vše hotovo. Vedení postižených obcí se snaží oslovit řemeslníky z celé republiky, aby pomohli při opravách a rekonstrukcích poškozených domů. Zatímco dobrovolníci pomohli v prvních dnech a týdnech s odklízením sutin, nyní jsou podle představitelů obcí potřeba zejména odborníci. Těch je ovšem v kraji zoufalý nedostatek.

Foto: archiv

„Řemeslníci nejsou. Naši občané potřebují co nejrychleji opravit střechy nad hlavou, stěny, podlahy, okna a podobně. Ale hledání vhodné firmy i samotná rekonstrukce jsou kvůli nedostatku odborných pracovníků velmi komplikované a zdlouhavé,“ říká místostarosta obce Hrušky Marek Babisz.

S řešením přišel portál Nejřemeslníci.cz. Odborníci, kteří chtějí své služby nabídnout na jihu Moravy, naleznou poptávky od lidí z postižených obcí na speciální stránce webu www.nejremeslnici.cz/tornado, která byla vytvořena pro tuto výzvu. Představitelé obcí aktivitu portálu Nejremeslnici.cz vítají. „V tuto chvíli potřebujeme hlavně odborníky – stavaře, klempíře a další profese. Pokud tedy máte stavební firmu, nebo jste parta řemeslníků, podívejte se prosím na zakázky z našich obcí. Jsme připraveni si řemeslníky objednat, a za každou možnou prioritizaci v jejich nabitém programu budeme vděčni,“ vyzývá starosta městyse Moravská Nová ves Marek Košut.

Portál tak propojuje řemeslníky z celé republiky s lidmi, kteří akutně potřebují odbornou pomoc. „Lidé, kteří shání řemeslníka, mají dvě možnosti – buď zadají poptávku na internetu vyplněním jednoduchého formuláře, případně mohou zavolat na speciální telefonní linku 775 910 028, kterou jsme zřídili speciálně pro tyto účely. Operátoři jim pomůžou objednávku zadat jim pomůžou poptávku zadat,“ vysvětluje Tomáš Čech ze společnosti Nejřemeslníci.cz.

Portál má jedenáctiletou tradici

Portál se v oblasti zprostředkování řemeslných služeb pohybuje už přes 11 let a sdružuje přes 30 tisíc řemeslníků z různých oborů. Navíc zveřejňuje také ověřené hodnocení jejich prací a spokojenost zákazníků se službami jednotlivých řemeslníků. Bojuje tak i proti případným nepoctivcům, kteří by si třeba nechali vyplatit zálohy na materiál a práci následně činnosti neodvedli nebo provedli ve špatné kvalitě.

Ti nejpoctivější a nejlépe hodnocení řemeslníci jsou na portále označení Kozlí pečetí poctivosti, portál totiž dlouhodobě podporuje velkopopovický pivovar.

Každý řemeslník, který přijme zakázku v postižených obcích, dostane kozlí odměnu. „Spolupracujeme s řemeslníky už řadu let a vážíme si poctivé práce každého z nich. Uvědomujeme si, že poptávka po řemesle je dnes velká a že sehnat kvalitního odborníka není jednoduché. Proto jsme spolu s portálem Nejřemeslníci.cz iniciovali tuto službu, která, jak věříme, pomůže lidem v postižených obcích. A po poctivé práci pak na řemeslníky bude čekat i pivní odměna,“ dodává Jiří Švancara, marketingový manažer Velkopopovického Kozla.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava