Sport

Mora bojovala do konce, ale nestačilo to. Sparta má třetí výhru

Ani dnes to bohužel kohoutům nevyšlo. Se Spartou bohužel zatím neurvala ani jedno utkání, ale na druhou stranu ani v jednom Mora vyloženě nepropadla. Problém byl v tom, že pokaždé Mora dotahovala. Přesně tohle platilo v plné míře dnes, v prvním domácím zápase.

Snímek z utkání v Praze. / Foto: HC Olomouc - Alena Zapletalová

Dnes dostala první gól už po minutě a pár vteřinách hry. Sparťanský Miroslav Forman vytěžil maximum z chyby v domácí rozehrávce. Potom se dlouho neodehrálo nic významného, desítky minut byl z obou stran k vidění spíše urputný boj od jedné branky ke druhé bez výraznějších šancí nebo souvislého tlaku. Teprve těsně před polovinou utkání srovnala Morava krásným gólem Rostislava Olesze po povedené kombinaci s Kolouchem a Ostřížkem stav na 1:1.

Jenže Sparta si pak vedení vzala zpět hned v první minutě poslední třetiny, a to navíc dost nešťastným způsobem – při vlastním oslabení. Mora ve středním pásmu ztratila puk, následoval nájezd dva na jednoho a Adam Polášek narval puk do sítě. To na náladě domácímu týmu rozhodně nepřidalo. Bpj pokračoval, branku mohli následně vstřelit Olesz nebo Klimek. Neprosadili se a dalších dvanáct minut gól nepadl.

A když Mora vyrovnala V 53. minutě opět brankou Rostislava Olesze na 2:2, přičemž na uznání gólu, v němž sehrála roli i Oleszova helma, museli hokejisté několik minut čekat až do prozkoumání videa, remízový stav vydržel jen minutu a dvacet čtyři sekund. David Tomášek poté zužitkoval povedenou nahrávku Miroslava Formana. Sparta je prostě zatím v celé sérii produktivnějším týmem. Následující pokus o tlak a power play Olomouce už změnu stavu nepřineslo.

Držíme palce Olomouci do druhého domácího utkání, šance pořád ještě žije. Ale chtělo by to konečně dát gól jako první!

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:3 (stav série 0:3)

Branky a nahrávky: 29. Olesz (Kolouch, Ostřížek), 53. Olesz – 2. Forman (Buchtele), 41. Polášek (Řepík), 55. Tomášek (Forman)