Potřebujete něco vyřídit na úřadě? Ve čtvrtek raději nechoďte, provoz bude omezený

Výrazné omezení provozu některých agend pro vyřizování žádostí způsobí plánovaná odstávka elektronických systémů. Trvat bude čtyři dny, z toho v jeden úřední den - ve čtvrtek 11. dubna. Důvodem omezení funkčnosti některých agend magistrátu je povinný přechod na Národní standard pro elektronické systémy spisové služby.

Olomoucký magistrát v Hynaisově ulici | Foto: olomouc.eu

„Doporučujeme občanům, aby odložili vyřizování svých záležitostí na jiné úřední dny. V době plánované odstávky od 11. do 14. dubna budou některé agendové systémy výrazně omezeny, nebo nebudou funkční vůbec,“ uvedl tajemník Magistrátu města Olomouce Jan Večeř.

Žádosti o občanské průkazy, cestovní doklady a změny trvalého pobytu ale bude možné vyřídit a v běžném provozu bude fungovat také pracoviště matriky.

Ve čtvrtek 11. dubna nebudou fungovat pokladny (takže nebude možné platit poplatky například za odpad) ani Czech Point. Omezen bude provoz na podatelnách, včetně příjmu a distribuce analogových a elektronických dokumentů. Na obslužných pracovištích nebude možné žadatelům podávat informace k probíhajícím řízením, které jsou napojeny na agendové systémy.

Omezení zasáhne především ekonomický, stavební, živnostenský a sociální odbor, přestupkové oddělení, odbor památkové péče, životního prostředí a částečně i odbor agendy řidičů.

V termínu od 11. do 14. dubna bude zároveň v omezeném režimu fungovat také Portál Olomoučana, kde se nebude možné nově registrovat.

Kompletní provoz magistrátu bude obnoven v pondělí 15. dubna.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty