Náhradní přechod je nebezpečný: krajský úřad nařídil zúžení silnice a zpomalení dopravy

Zásadní nerespektování přechodného dopravního značení u náhradního přechodu na Velkomoravské vyhodnotil Krajský úřad Olomouckého kraje jako vysoce rizikové a nařídil svedení dopravy v tomto místě do jednoho jízdního pruhu. Bezpečnější přecházení tak mají mít chodci už od pátku 5. července.

Velkomoravská ulice, místo náhradního přechodu | Foto: Rej.cz

„V situaci, kdy celé sídliště chodí tudy, řidiči nerespektují značení ve výjimečné situaci a po Policii ČR ani Městské policii nelze vyžadovat čtyřiadvacetihodinový dozor, je nutné plynulost dopravy potlačit a zajistit tak vyšší bezpečnost chodců,“ odůvodňuje rozhodnutí krajského úřadu Lubomír Pešout z odboru dopravy a silničního hospodářství Olomouckého kraje.

Doprava v místě provizorního přechodu přes Velkomoravskou je teď svedena do vnějších pruhů. Zvětšil se tím prostor ve středním dělícím pásu pro chodce a cyklisty vedoucí kola přes přechod. „Nařízení krajského úřadu samozřejmě musíme respektovat. Bohužel to bude mít vliv na dopravu, která v těchto místech zhoustne. Věříme ale, že řidiči již dokonale znají pravidlo zipu a budou jej pro zlepšení průchodnosti využívat,“ říká vedoucí odboru investic olomouckého magistrátu Marek Drešr.

Provizorní přechod budou chodci využívat po celou dobu stavby, kdy bude Velkomoravskou umožněn průjezd a průchod. V druhé polovině srpna se Velkomoravská uzavře z důvodu výměny povrchů komunikace, kterou zde bude provádět Ředitelství silnic a dálnic. Původně radnice plánovala, že zůstane v provozu standardní přechod, řízený semafory, během stavby se ale ukázalo, že to nepůjde. 

Velkomoravská ulice, místo náhradního přechodu | Foto: Google MapsINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty