Místo Bati je na Horním náměstí nová prodejna NKD

AKTUALIZOVÁNO Do prvorepublikového obchodního domu Baťa z let 1931 až 1932 se nastěhoval nový nájemce. Je jím německý řetězec NKD. Po roce a půl se tak do velkého obchdního domu na lukrativní adrese vrátí i obchodní ruch.

Stejně jako dříve Baťa, i řetězec NKD svítí v ústí Riegrovy ulice na Horní náměstí červeným nápisem. | Foto: Rej.cz

NKD, původně NK Discount (Niedrig Kalkuliert Discount) je německý řetězec prodejen z cenově dostupným textilem, který od roku 2020 expanduje i v České republice a má zde už asi třicet prodejen, doposud nejbližší byla v Šumperku. Ve čtvrtek 1. prosince k nim přibude další v Olomouci. Otevření je plánováno na osm hodin ráno, zatím zaměstnanci obchodu pilně rozmísťují v prodejně zboží. 

Prodejna obuvi, otevřená v roce 1932, fungovala v tomto domě až do února 2021. Poté budova téměř osiřela a řetězec Baťa se přesunul do nedaleké Galerie Moritz. Nyní znovu ožije alespoň parter této velké budovy. Kromě velkého množství oděvů v prodejnách NKD nabízejí také například různé bytové dekorace.

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.czINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty