Kultura

Desítky představení pod širým nebem, to bude Moravské divadlo na Floře!

Balet, činohra, opereta, muzikál, pohádková představení, koncerty. Populární tituly i novinky v repertoáru. Atraktivní hosté. To vše pod otevřeným nebem v areálu Samba na Výstavišti Flora. Umělci Moravského divadla Olomouc se po dlouhé covid pauze vrací na jeviště. Akce Moravské divadlo na Floře odstartuje v sobotu 29. května a nabídne téměř tři desítky představení a k tomu pestrý doprovodný program.

Moravské divadlo na Floře / Foto: MDO

Divadelní scéna vznikne v části výstaviště s názvem Samba, v blízkosti palmového skleníku, a celý měsíc tam budou k vidění populární tituly z produkce Moravského divadla, jako jsou Sluha dvou pánů, Splašené nůžky, Noc na Karlštejně, Když se zhasne, Mamzelle Nitouche, Starci na chmelu či Postřižiny. Na Výstavišti Flora také divadlo představí i novinky – baletní gala Talentománie s hosty Nikolou Márovou a Michalem Štípou, komedii Revizor v režii oblíbené herečky Jany Paulové a operetu Podskalák s písněmi Karla Hašlera. V nabitém programu diváci najdou i dvě představení pro děti, muzikálovou show v podání studentů JAMU nebo večer ve stylu stand-up comedy.

Pro příznivce divadla, ale i pro náhodné kolemjdoucí je pak připravený doprovodný program. „Chceme divákům pořádně vynahradit dlouhotrvající kulturní půst, současně jim chceme umožnit nahlédnout do zákulisí divadla a přípravy inscenací. Náš doprovodný program nabídne dramaturgické úvody před začátky představení i besedy s herci po jejich skončení, dále baletní, hudební či stepařský workshop, pro děti je pak na každý víkend připraveno Dopoledne s divadlem. Věřím, že si v doprovodném programu každý najde to své a stráví tak příjemný čas v divadelní společnosti,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Dozvědět se zajímavosti z příprav inscenací Sluha dvou pánů, Mamzelle Nitouche, Postřižiny, Krvavá svatba a Podskalák umožní zmiňované dramaturgické úvody, které se budou konat před budovou Oranžerie. „Přiblížíme témata inscenace a také průběh zkoušení. Navíc je vytvořen prostor pro divácké dotazy,“ uvedla koordinátorka doprovodného programu Jana Posníková. Na zvídavé otázky budou herci a členové tvůrčího týmu odpovídat také po skončení představení Noc na Karlštejně, Královny, Revizor či Talentománie. „Zájemci tak mají jedinečnou příležitost dozvědět se, jaká byla práce na roli, zda umělci při zkoušení zažívali horké chvilky nebo jaký mají rituál před představením,“ vzkázala Posníková. Vstup na dramaturgické úvody je volný, vstup na besedu je v ceně vstupenky na dané představení.

Pro dětské návštěvníky Výstaviště Flora jsou na každý víkend připraveny atraktivní akce. U příležitosti oslav Dne dětí odstartuje v neděli 30. května v 10 hodin celodenní program, připravena je klaunská a kouzelnická show a také divadelní a baletní dílničky. V sobotu 5. června se můžete těšit na šermíře Tenebra, v neděli 13. června se uskuteční dvě divadelní dílny, o týden později povede členka činohry Natálie Tichánková hudební dílnu a poslední červnovou neděli naučí členka baletu Barbora Lahučká děti i jejich dospělý doprovod stepařskému umění. Vstupenky na divadelní, baletní, hudební a stepařský workshop jsou v prodeji v pokladně a na webu Moravského divadla.

Vstupenky na jednotlivá představení lze zakoupit v pokladně nebo na webu Moravského divadla. V návaznosti na rozvolnění protiepidemických opatření je nyní v prodeji 300 vstupenek na jedno představení. Vstup do areálu bude možný pouze s dokladem o negativním antigenním testu, dokladem o očkování proti COVID-19 či dokladem o prodělané nákaze COVID-19 v posledních 90 dnech. Pro držitele vstupenek bude zajištěno antigenní testování v místě konání akce.

PROGRAM:

29. 5. Terapie hudbou - koncert pro zdravotníky

30. 5. Divadlo D5 Praha: Čtyřlístek a talisman moci (ve 14 hodin)

31. 5. Talentománie (balet)

2. 6. Ateliér muzikálového herectví DF JAMU: Broadway Babies

3. 6. Noc na Karlštejně (muzikál) + beseda po představení

4. 6. Noc na Karlštejně (muzikál)

5. 6. Když se zhasne (činohra)

6. 6. Talentománie (balet) + beseda po představení

7. 6. Sluha dvou pánů (činohra) + dramaturgický úvod

8. 6. Starci na chmelu (muzikál)

9. 6. Na tý louce zelený (opereta)

11. 6. Promenádní koncert Moravské filharmonie Olomouc

13. 6. Divadlo Scéna Zlín: Kosí bratři (v 10 a 14 hodin)

15. 6. Mamzelle Nitouche (opereta) + dramaturgický úvod

16. 6. Postřižiny (činohra) + dramaturgický úvod

17. 6. Mamzelle Nitouche (opereta) + beseda po představení

18. 6. Revizor – premiéra (činohra)

19. 6. Krvavá svatba (balet) + dramaturgický úvod

20. 6. Krvavá svatba (balet)

21. 6. Revizor (činohra) + beseda po představení

22. 6. Když se zhasne (činohra)

23. 6. Jméno (činohra)

24. 6. Královny (činohra) + beseda po představení

25. 6. Podskalák – premiéra (opereta)

26. 6. Podskalák (opereta) (ve 14.30 hodin) + dramaturgický úvod (ve 13.45 hodin)

27. 6. Jméno (činohra)

28. 6. Splašené nůžky (činohra)

29. 6. Splašené nůžky (činohra)

30. 6. Konečně zase můžeme! – stand-up comedy

Všechna představení začínají v 19 hodin (není-li vyznačeno jinak)

Všechny dramaturgické úvody začínají v 18.15 hodin (není-li vyznačeno jinak)

DOPROVODNÝ PROGRAM PRO DĚTI:

30. 5. Den dětí (od 10:00 do 17:15): malování na obličej, klaunský workshop, hry šermířů Tenebra, kouzelnický workshop, divadelní dílnička, baletní dílna

5. 6. Dopoledne s divadlem: malování na obličej, tetování, hry šermířů Tenebra

13. 6. Dopoledne s divadlem: divadelní dílna po dopoledním i odpoledním představení + tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

20. 6. Dopoledne s divadlem: hudební dílna, tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

27. 6. Dopoledne s divadlem: stepařská dílna, tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

Všechna Dopoledne s divadlem jsou od 10 do 14 hodin

Více na webu: www.moravskedivadlo.cz


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.



INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava