Kapela November 2nd v Olomouci představí album nominované na tři Ceny Anděl

Pozornost většiny hudebních novinářů zaujalo v posledních týdnech nové album kapely November 2nd. Kromě skvělých recenzích posbíralo i tři nominace na Ceny Anděl a dvě nominace na Ceny Apollo. Novou nahrávku skupina kolem charismatické zpěvačky a kytaristky Alexandry Langošové představí v Olomouci. Ve středu 27. března vystoupí v Jazz Tibet Clubu od 20.00 hodin.

November 2nd | Foto: Marek Musil

Vstupenky na olomoucký koncert jsou k dostání v síti GoOut, SMS Ticket nebo v Informačním centru Olomouc (Horní nám., podloubí radnice).

„Jestliže dosavadní hudební materiál původně hranické kapely zněl jako vkusný mix rocku a písničkářství, nový repertoár podle hudebních novinářů kapelu posouvá k rockovějšímu, bluesově agresivnímu zvuku s vlivy soulu a elektroniky. Přesně tato kombinace zazní také v Olomouci,“ říká David Němeček z managementu kapely.

„Na nové nahrávce jsme zúročili naše dosavadní zkušenosti a myslím, že na ní naše hudba dosáhla zatím nejautentičtějšího vyznění,“ říká zpěvačka, kytaristka a skladatelka Alexandra Langošová a dodává, že necelá polovina alba vznikala pomalu během pěti letech. Druhá polovina byla hotová naopak za několik týdnů. „S producentem Borisem Carloffem jsme vytvořili ve studiu perfektně fungující tým. Přiměl nás, abychom neskládali a nenatáčeli jako dosud, a více s námi experimentoval,“ vysvětluje Langošová, kterou v kapele doplňují kytarista Roman Helcl, baskytarista Jakub Vejnar a bubeník Petr Ptáček.

EDIT: V sobotu 30. března kapela proměnila nominaci v hudební soutěži Ceny Anděl a skutečně získala ocenění ALBUM ROKU! Gratulujeme! 

NOVEMBER 2ND - Lights Are Out (Song Teaser)

NOVEMBER 2ND - Lights Are Out (lyric video)
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty