Ololodě se po pěti letech vracejí do centra Olomouce na náplavku! Sezóna začíná už v pátek

Už v pátek 28. dubna 2023 startují Plavby Olomouc svou devátou sezónu. Po dlouhých pěti letech se vracejí do samotného centra města, na nově vybudovanou náplavku.

Plavby Olomouc se vrací po pěti letech do centra města

„Několikaletá pauza způsobená rekonstrukcí nábřeží spojená s budováním protipovodňových opatření a přípravy náplavky, byla dlouhá. Proto se moc těšíme na návrat do míst, kde to všechno kdysi začalo. Zase budeme blíže lidem, kteří, věřím, všechny naše služby rádi využívají,“ uvedl majitel Plaveb Olomouc, Šimon Pelikán.

Nástupní místo bude umístěno přímo na náplavce, mezi mosty Masarykova a u Bristolu. „Jeho součástí bude výhledově i malé zázemí s občerstvením a info pointem Plaveb Olomouc. Čekáme na konec května, kdy bude daný úsek zkolaudovaný,“ doplňuje Šimon Pelikán.

Foto: Jan Andreáš

Ololodě oživí náplavku kulturními akcemi

V červnu se naváže na kulturní program, který v rámci Plaveb Olomouc probíhal na nábřeží i v letech minulých, bude se jednat o menší koncerty, projekce, sportovní aktivity, dětský program a další. Nebude samozřejmě chybět ani každoročně pořádaný festival Řeka má duši. Cílem je nabídnout návštěvníkům náplavky různé způsoby trávení volného času v Olomouci. Oživení veřejného prostoru bude probíhat v souladu s pravidly náplavky, dodržováním nočního klidu, ohledu na přírodu a také další uživatele toku jako jsou veslaři a kanoisté.

Foto: Plavby Olomouc

Mimo plaveb lodí budou moci zájemci i nadále využívat OLOŠLAPY, služby budou propojeny novým stanovištěm na náplavce a umožní turistům / návštěvníkům snadný přesun, například na Olodvorek, který je situován v historickém centru, mimo řeku.

I nadále kromě veřejných plaveb nabízí služba plavby soukromé, školní výlety, zázemí pro firemní akce, rozlučky se svobodou i oslavy.

Podívejte se do naší fotogalerie, jak se fotí propagační snímky Ololodí v centru Olomouce :-)

Šimon Pelikán s modelem Ololodi Marie Terezie. Ten byl poprvé k viděním na letošním ročníku výstavy For Model | Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Kapitán Šimon Pelikán a fotograf Jan Andreáš | Foto: Rej.cz

Foto: Rej.czINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty