Mohla to být katastrofa! Statečné zachránce lidí z hořícího vlaku ocenil krajský šéf hasičů i hejtman
Zasloužili se o záchranu cestujících z hořícího vlaku v Olomouci – jeden pomáhal lidem uvnitř a druhý venku. Bez jejich pomoci by událost měla mnohem vážnější následky. Duchapřítomnost, statečnost a obětavost vlakvedoucího Romana Juřeny a Lukáše Dudíka ocenil 28. listopadu olomoucký hejtman Josef Suchánek a ředitel HZS Olomouckého kraje brig. gen. Karel Kolářík.