Společnost

Všechnu IT podporu pro světový kosmetický kolos řídí rodinná firma specialistů z Olomouce

Asi každá žena, která má ráda kvalitní a přitom přírodě blízkou kosmetickou péči, tuto švédskou společnost zná. Kosmetika Oriflame má zastoupení ve více než šedesáti zemích na téměř všech kontinentech. Patří už přes padesát let k největším firmám v oboru. Veškerou digitalizaci a softwarovou podporu této známé společnosti přitom zajišťuje specializovaná forma z Olomouce. Firmu Oriflame Software navštívili zástupci vedení města, aby se seznámili s její současnou situací a nabídli případnou podporu.

Oriflame Software z Olomouce pracuje pro velkou kosmetickou firmu. Parfémy ani řasenky tady ale nenajdete. / Foto: olomouc.eu

O tom, že má švédský výrobce zajištěny veškeré elektronické systémy právě z Olomouce, ví ve městě asi málokdo. Olomoucká firma přitom tuto podporu společnosti Oriflame poskytuje dlouhodobě, už od druhé poloviny devadesátých let. Jedná se o špičkové technologické pracoviště pro kvalifikované odborníky. Firma sama zaměstnává asi 150 IT specialistů či absolventů aplikované matematiky, a dalších zhruba 150 dalších se na činnosti firmy podílí formou externích vztahů. Donedávna měla olomoucká firma i vlastní pobočku v indickém Dillí, tu ale nakonec kvůli příliš složité logistice přenechala společnosti IBM a spolupracuje s ní právě přes tohoto giganta ve světě informačních technologií.

Specialistů, jaké Oriflame Software potřebuje, je ovšem podle vedení společnosti na Olomoucku stále citelnější nedostatek. „Spolupracujeme s univerzitou a studenti u nás mohou získávat praxi, nabízíme i Orilfame IT akademii,“ popsal ředitel společnosti Richard Hamřík, jak firma aktivně pracuje s možnými budoucími kolegy. „Kvalifikované kolegy ale hledáme také v zahraničí, přesto stále pociťujeme nedostatek dobrých odborníků,“ připustil Richard Hamřík a dodal, že i proto nedávno společnost otevřela pobočku v Brně. Současně hledá dobré informatiky a matematiky i v zahraničí. V souvislosti s tím se ale v Olomouci potýkají s dalším problémem – podle praktických zkušeností je třeba byrokracie při zajišťování povolení k pobytu zahraničních specialistů velkou zátěží a komplikací.

„Slíbili jsme vedení Oriflame Software, že s problémy, na jejichž řešení můžeme mít nějaký vliv, jim zkusíme pomoct. Velmi si vážíme toho, že v Olomouci působí firma, která se pohybuje na špici informačních technologií, pracuje s umělou inteligencí a dává práci vysoce specializovaným odborníkům,“ konstatoval na závěr návštěvy primátor Mirek Žbánek a ocenil i různé sociální aktivity firmy. Oriflame Software se totiž v Olomouci podílí i na dobročinných aktivitách, spolupracuje například s organizací Dobré místo pro život, pravidelně pomáhá Centru pro dětský sluch TAMTAM a pomáhá také společnosti pro ranou péči.

Převzato z olomouc.eu


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava