Bojí se sudí pískat proti Spartě? Velké fotbalové představení pokazil sporný moment

Pouze jednu branku vidělo devět a půl tisíce diváků na Andrově stadionu. Zařídil ji Sparťan Minčev ve 27. minutě. Po jeho přesném zásahu si Letenští z Hané odvezli všechny body. Hanáci hráli na rozdíl od předchozích utkání velmi dobře a v Olomouci zůstal po utkání pocit křivdy.

Foto: sigmafotbal.cz

Andrův stadion byl po týdnu znovu takřka plný a Sigma do zápasu vlétla s cílem předvést lepší představení než proti Baníku. Hned v 5. minutě měli Hanáci velmi dobrou šanci. Zpoza šestnáctky tvrdě vypálil Zmrzlý, brankář Kovář s problémy vyrazil, nakonec ale pokryl i dorážku Chytila, kterému už byl stejně mávaný ofsajd. Na druhé straně přispěchal s prvním pokusem Kuchta, ale mířil mimo tyče. Sigma zahrozila ještě po standardce, kdy hlavičkoval vedle Beneš.

Pak už se měnilo skóre a bohužel ve prospěch hostů. Kousek za vápnem napřáhl trochu nečekaně Minčev a trefil přesně k tyči – 0:1. Nešlo o nijak výstavní ránu, ale gólmanovi Matúši Macíkovi prý těsně před rukou míč nadskočil a tak prolétl do brány. 


Foto: sigmafotbal.cz

Sigmě pak chvilku trvalo, než se otřepala. Útok táhl Chytil, ale zakončil po sólu jen slabě a vedle. Poločas uzavřela střela Pokorného, ovšem nad branku.

Druhý poločas začal olomouckým náporem. Sparta se v těchto fázích hry na olomouckou polovinu skoro nedostávala. Za zmínku stojí situace ze začátku druhého poločasu ze 46. minuty, kdy Martina Pospíšila srazil Kairinen. „Jasný faul. I hráči Sparty mi to potvrdili. Nevím, o čem se máme bavit. Já nejsem z těch, co zbytečně padají. Dostal jsem se před něj, bylo to jasné, i on si toho byl vědom. Jen sudí ne. Říkal, že to bylo tělo na tělo," komentoval situaci Martin Pospíšil. Krátce po odehrané hodině měla Sigma štěstí. Beneš při rozehrávce uklouzl a nabídl obří šanci Kuchtovi, kterého ale vychytal Macík a vytlačil střelu na tyčku a odražený míč pak před dotírajícím Sparťanem ukryl do náruče. 

BOJÍ SE PÍSKAT PROTI SPARTĚ?

Zakrátko přišel kontroverzní moment na druhé straně. Kairinen zastavil centr Zifčáka rukou. Volání po penaltě ale sudí Všetečka nevyslyšel. Diváci na stadionu i ti, kdo viděli video, ale ví, že to ruka byla. „Mám v tom guláš. Nevím, co je ruka a co ne. Záměrně jsem to nechtěl hodnotit hned po zápase. Přišla k nám informace, že to Kairinenovi šlo přes hruď do ruky. To je nesmysl! Už jsem to viděl na videu. Šlo o stoprocentní penaltu. Ruka nebyla v přirozené poloze, byla daleko od těla a trefená," uvedl na pozápasové tiskovce trenér Sigmy Václav Jílek. Stejně to viděl i záložník Martin Pospíšil: „Takové rozhodnutí mrzí. Zvláště v dnešní době, kdy máme VAR a můžeme se na vše podívat. Všichni jsme viděli, že to ruka byla. Nechápu to. Nevím, zda tam viděli něco jiného... Nechci plakat a vymlouvat se na rozhodčí. Šlo o moment, který nás mohl zvednout. Jestli se bojí proti Spartě to písknout, nevím..." 

Poté se Sparta na moment vymanila. Několik rohů však sigmácká obrana odvrátila. Deset minut před koncem pozvedl olomoucký prapor kapitán Radim Breite, střela z dálky však byla nepřesná.

Foto: Rej.cz

V nastaveném čase Sparta držela míč v uctivé vzdálenosti od Kovářovy brány a hru se jí podařilo rozkouskovat. Fotbalisté Sigmy tak podlehli Spartě 0:1. V příštím týdnu se vydají do plzeňské Doosan Areny, kde se bude hrát v sobotu 13. května od 15:00.

"Úvod zápasu byl podobný předchozím zápasům. Měli jsme slušný vstup, z první nebezpečné situace jsme ale dostali gól. Mnoho příležitostí pak ani na jedné straně nebylo. Bylo to hodně bojovné utkání, v některých situacích asi scházelo víc kvality. Nemůžu nic vytknout z hlediska přístupu a aktivity. Měla by to být samozřejmost, ale po posledních dvou neúspěšných domácích zápasech jsme to řešili. Zklamání z výsledku tady je. Sparta vyhrála, ale sama si nevytvořila příležitost. Gólovou střelu nevnímám jako jasnou šanci a druhou po chybě Beneše jsme jí připravili také sami. Z tohoto pohledu je člověk smutný. Ve druhé půli jsme byli aktivní, chtěli jít za vyrovnávacím gólem. Sparta tam ale měla úseky, kdy zklidnila hru, nedostali jsme se na balon a to nám ubíralo síly. Druhý aspekt byl, že naše finální řešení nebylo na takové úrovni, abychom si vytvořili více nebezpečných situací a ohrozili branku soupeře," zhodnotil celé utkání za Sigmu Václav Jílek.INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty