Zprávy

Žluté, bílé i fialové voňavé koberce: od úterý se otevírá kvetoucí botanická zahrada!

Petrklíče žluté i fialové, jarní cibuloviny a další kvetoucí krásky a příjemné procházky mezi nimi. Od úterý 13. dubna se pro veřejnost opět otevřou brány olomouckého rozária a Botanické zahrady. Vstup bude možný denně vždy od 9.30 do 18 hodin. Ale pozor: každé pondělí je zavřeno!

V Botanické zahradě právě překrásně kvetou petrklíče, které tvoří nádherné fialové koberce. Jedná se o prvosenku bezlodyžnatou - Primula vulgaris ssp. sibthorpii. Také kvetou jarní cibuloviny, takže je rozhodně na co koukat.

Pro vstup do areálu lze využít vstup z ulice 17. listopadu, kde je možné parkování po obou stranách komunikace a pro pěší rovněž z Bezručových sadů po elegantním mostě. Vstup s bicyklem či psem do areálu zahrad ovšem není dovolen!

Důležité je ale pčítat s tím, že WC a info stánek u hlavního vchodu jsou zatím zavřené. Současná situace bohužel neumožňuje ani grilování na venkovních grilech v areálu.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava