Zprávy

Veliké opravy třídy Svobody zastaví provoz mezi křižovatkou u Drápala a náměstím Hrdinů

Na dlouho naposledy pojedou v neděli tramvaje mezi okresním soudem a náměstím Hrdinů. Začnou totiž opravy třídy Svobody, které zcela změní provoz tramvají v centru Olomouce.

Od náměstí Hrdinů po okresní soud bude třída Svobody pro tramvaje uzavřená | Il. foto: Rej,cz

Čtrnáct různě velkých oprav komunikací v Olomouci za celkem 77 milionů korun schválila na letošní rok městská rada. Oprava vozovky v Okružní ulici za téměř 12 milionů už je hotová a ta v Rokycanově ulici běží naplno. Součástí velkého balíku oprav jsou nejen samotné komunikace, ale například i související mosty či zastávky MHD. Pro Olomoučany je podstatná informace o opravě třídy Svobody a změnách v tramvajovém provozu i uzavírkách silnic.Zásadní investiční akce, která se dotýká jedné z nejvíce frekventovaných komunikací v centru Olomouce, a to třídy Svobody, startuje 11. července. Stavební práce zahrnou postupně opravy křižovatek u okresního soudu a křižovatky s ulicí Aksamitova. Na tyto opravy je vyčleněno celkem 11,3 milionů korun.

Dopravní podnik města Olomouce musí opravit tramvajové křižovattky s Aksamitovou ulicí a u okresního soudu. Město Olomouc se k těmto opravám tramvajové trati připojí s opravou vozovek a také chodníku před poliklinikou.

Opravy si vyžádají uzavírky a také výluky v tramvajovém provozu, a to v době od 11. července do 30. září. Při opravě tramvajové křižovatky u okresního soudu budou stavbou dotčeny všechny vozovky, které přiléhají k tramvajové trati. Součástí bude i pokládka a oprava detekčních smyček, které budou sloužit pro budoucí koordinaci provozu světelně řízených křižovatek na náměstí Národních hrdinů a Havlíčkovy ulice. Z Nové Ulice budou jezdit tramvaje, na křižovatce u Drápala odbočí vpravo k tržnici. 

Objízdné trasy:

K uzavírce křižovatky Havlíčkova x tř. Svobody x Pavelčákova od 11. 7. – 30. 9. 2022 jsou stanoveny objízdné trasy: ve směru příjezdu do města po ul. Brněnská k ulici 17. listopadu: Brněnská –Velkomoravská – Holická – Wittgensteinova – 17. listopadu

Ve směru příjezdu k ul. Palackého pro vozidla do 3,5t a bus MHD: Brněnská – Albertova –Štítného – Krapkova – Palackéhé – tř. Svobody.

Nad 3,5t: Brněnská – Albertova – Foerstrova – tř. Míru – Palackého – tř. Svobody. Pro příjezd do ulice Pavelčákova bude po dobu uzavírky zobousměrněna „malá“ Tř. Svobody od České spořitelny po hotel Trinity.

Tramvajový provoz bude od 11. července do 14. srpna upraven takto:

(o výlukách a úpravách tramvajového provozu od poloviny srpna dál bude dopravní podnik cestující včas informovat)

Kvůli probíhajícím opravám bude v úseku Náměstí Hrdinů/Palackého – Okresní soud vyloučena tramvajová doprava.

Tramvajové linky č. 1 a 2 budou vedeny ve svých trasách.

Tramvajové linky č. 3, 6 a 7 nebudou provozovány.

Tramvajová linka č. 4 bude nahrazena linkou X4, která bude vedena v obou směrech přes Tržnici a třídu Kosmonautů dle výlukových jízdních řádů. První ranní spoje do Pavloviček budou vedeny ze zastávky U Sv. Mořice do Pavloviček jako linka č. 4.

Tramvajová linka X2/5 bude vedena pouze v pracovních dnech po trase Neředín, krematorium – Palackého – Náměstí Republiky – Kosmonautů – Šantovka – Trnkova.

Tramvajová linka X5/2 bude vedena pouze v pracovních dnech po trase Trnkova – Šantovka – Kosmonautů – Nám. Republiky – Palackého – Neředín, krematorium.

Tramvajová linka č. 5 bude vedena pouze ve dnech pracovního klidu ve své trase.INZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
TV Morava