V neděli se rozsvítí vysoká jedle, dostane jméno a začnou Vánoční trhy

Vánoční strom na Horním náměstí se slavnostně rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18 hodin. Oficiálně tím začnou olomoucké Vánoční trhy.

Foto: Rej.cz

Horní náměstí bude zdobit čtyřicetiletá jedle. Vánoční strom, který už několik let věnují městu občané, pochází z Hluboček a městu jej daroval František Opletal. „Sazeničku přinesla z lesa zhruba před čtyřiceti lety moje tehdy malá neteř a zasadila ji na naprosto nevhodném místě. Pro radost jsme jí tam jedličku nechali, ale postupně strom vyrostl tak, že začal ohrožovat nejen náš dům, ale i dům sousedů. Proto jsme se rozhodli strom pokácet a protože je jedle krásně pravidelná a hezky rostlá, nabídli jsme ji městu jako vánoční strom,“ popsal příběh letošního olomouckého vánočního stromu.

Současně se slavnostním nasvětlením dostane vánoční strom i své jméno. Odtajní se v neděli 20. listopadu těsně před jeho rozsvícením, a to díky každoroční soutěži o pojmenování vánočního stromu, do které se zapojují děti z olomouckých škol i veřejnost.
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty