Svatomartinské slavnosti u radnice přichází s novým konceptem a bohatým programem

Svatomartinské slavnosti mají v centru Olomouce již několikaletou tradici. Letošní ročník se odehraje v sobotu 8. listopadu od 10 hodin. A mění koncept – degustační prodej se ze stanu přesouvá do dřevěných domečků a akci doprovodí taktéž regionální jarmark ručních výrobků.

Ilustrační foto: Jan Andreáš

Více než deset moravských vinařství otevře na Horním náměstí své stánky a vyzve návštěvníky k ochutnávkám letošních svatomartinských a mladých vín. Nebude chybět ani svařák či punč na zahřátí a regionální gastronomie – lokše, klobásky, moravské koláče, tvarůžkové speciality a další pochutiny, které vhodně doplní vinnou degustaci.

Oslavy svátku sv. Martina odstartují za zvuků cimbálové muziky Mirka Urubka, kterou v 11 hodin krátce vystřídá žehnání vína s úvodním slovem primátora města Olomouce, Miroslava Žbánka.

„Celou akci bude doprovázet i bohatý kulturní program. Kromě cimbálovky to je v 17 hodin koncert olomoucké regionální kapely Nightcall a večer bude tématicky zakončen uměleckou ohnivou show skupiny Alterna.“ upřesňuje program akce Monika Řehulková, projektová manažerka pořadatelské společnosti Kulturní Olomouc o.p.s.

Slavnosti potrvají až do večerní 22 hodiny, jarmark ruční výroby skončí ve 20 hodin. K degustaci budou k zakoupení vinné sklenky s logem Svatomartinského vína ve stánku u dětského kolotoče či v jednotlivých vinařstvích a přistavena bude taktéž oplachovací stanice na sklo.



INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
TV Morava
INZERCE
CBA