Dramatické dny před patnácti lety: velká jarní povodeň ničila Olomouc
Ohrožená sídliště, evakuace čtyřiceti nemluvňat, noční hlášení z megafonů, vystrašení lidé. Pamatujete si na jaro roku 2006? Olomoučané tehdy měli v živé paměti ničivé povodně z roku 1997, a na město se valila další povodňová vlna. Ta se pak také zapsala mezi největší povodně v novodobé historii ČR, i když hrůz z roku 1997 naštěstí nakonec nedosáhla. Dnes je to patnáct let, kdy byl vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity a obyvatelé několika čtvrtí v Olomouci sledovali s napětím hlášení o vývoji situace.