Krimi

Mladý řidič skončil v nemocnici. Vážná bouračka se stala ve Slavoníně

Středa, 21.8.2019

K vážné dopravní nehodě se zraněním a velkou hmotnou škodou došlo v úterý před polednem ve Slavoníně.

Policie dostala krátce po jedenácté dopoledne oznámení o dopravní nehodě dvou osobních aut na poměrně frekventované silnici ve Slavoníně. V pravotočivé zatáčce na cestě od Hněvotína se z prozatím přesně nezjištěných příčin střetl VW Polo, řízený 21letým řidičem, který jelo ve směru od Hněvotína na Olomouc, a vůz BMW, řízený 57letým řidičem, který jel v opačném směru jízdy. Při nehodě byl zraněn mladší z obou řidičů a postarat se o něj musela zdravotnická záchranná služba.

Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na 280 tisíc korun. Oběma vozidlům bylo po provedené prohlídce zadrženo osvědčení o registraci vozidla. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.

Foto: Policie ČR

Seniorka z autobusu skončila u záchranářů. Policie hledá svědky nehody

Pátek, 16.8.2019

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění nehody, která se stala ve čtvrtek 15. srpna kolem 8:25 na třídě Kosmonautů v Olomouci. Jde především o zjištění totožnosti neznámé chodkyně.      

Podle prvních informací se nehoda stala tak, že 37leté řidičce autobusu, který jel po třídě Kosmonautů směrem k třídě 17. listopadu, měla těsně před přední část autobusu vstoupit po přechodu pro chodce doposud nezjištěná chodkyně. Z pohledu řidičky to bylo z pravé strany. Řidička autobusu zareagovala okamžiým brzděním. Následkem toho však v autobuse upadla 76letá cestující, která utrpěla zranění, s nímž skončila v péči zdravotnické záchranné služby.

Podle prvotních informací se v případě neznámé chodkyně mělo jednat o ženu s tmavými vlasy. Bližší informace k jejímu popisu nemáme k dispozici.

Málem zabil malé dítě, které měl hlídat! Dítě zachránili, agresor je ve vazbě

Středa, 31.7.2019

Neuvěřitelný případ brutálního násilí na malém dítěti nyní řeší kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Olomouce pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Ten je teď ve vazbě. 

Ke skutku došlo 24. listopadu 2018 v odpoledních hodinách v Olomouci. Podle toho, co policie zatím zjistila, podezřelý muž hlídal v uvedenou dobu dvě nezletilé děti a jedno z nich fyzicky napadl. Jeho útok byl natolik brutální, že malé dítě (narozené 2017) utrpělo vážné poranění hlavy, muselo být hospitalizováno a přežilo jen díky vysoce specializované odborné lékařské pomoci. Muž byl obviněn po několika měsících na základě důkladného prověřování a vyhodnocení veškerých informací a po vypracování vyžádaných znaleckých posudků.

Ozbrojený lupič přepadl taxikáře. Policisté ho dopadli po honičce až na Slovensku

Pátek, 26.7.2019

Policisté dopadli lupiče, který ve středu odpoledne přepadl a okradl taxikáře. Lupiči nepomohlo ani to, že při drsné honičce s policií stihl přejet státní hranice. Zadrželi ho na Slovensku.

Loupežné přepadení se odehrálo ve středu 24. července pár minut před patnáctou hodinou. Dvaačtyřicetiletý řidič taxislužby na tísňovou linku 158 oznámil, že byl přepaden - zákazník, kterého přivezl na parkoviště taxi před vlakové nádraží v Hranicích, na něj mířil zbraní a přinutil k vydání Škody Fabia a peněženky.

Věcí se okamžitě začali zabývat policisté z územního odboru Přerov, kteří vyhlásili pátrání po vozidle a tehdy neznámém pachateli. Na to ihned reagovali kolegové z okolních okresů a krajů. Policisté z Olomouckého a z Moravskoslezského kraje si předávali poznatky k loupeži a k možnému pohybu pachatele. Na základě zjištěných informací se podařilo zjistit totožnost podezřelého, po kterém pak vyhlásili celostátní pátrání.

V Jeseníkách hořely lesy, hasičský vrtulník zasahoval na dvou místech najednou

Pátek, 26.7.2019

Nedaleko Malé Moravy v Jeseníkách zdolávali ve čtvrtek 25. července odpoledne a vpodvečer šumperští hasiči požár lesa na území o rozloze půl hektaru. Ve stejnou dobu hořelo i v sousedním údolí. 

S plameny na počátku pomohl šesti shozy vrtulník s bambivakem, a tak se jednotkám podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření na okolní porost. "Jednalo se o velmi náročný zásah, který hasičům ztěžoval kamenitý terén. V něm prorůstaly kořeny stromů, které měly tendenci prohořívat," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Vrtulník hasil dva požáry současně

Cyklisté na chodnících porušují zákon. Dnes jim to znovu připomněla i policie

Čtvrtek, 25.7.2019

Ve čtvrtek ráno se policejní hlídky v Olomouci opět zaměřily na cyklisty. "Tentokrát na cyklisty, kteří jezdí po chodníku nebo po silnici v místě, kde je cyklostezka. Zákon o silničním provozu §57 říká: Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít," uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová.

Během ranní hodinové akce zastavili policisté přibližně dvacet cyklistů, kteří porušili zákon. "Tentokrát jsme přestupek řešili domluvou. Vysvětlili jsme cyklistům, čeho se dopustili, prohlédli jsme jejich kola a v některých případech doporučili dovybavení," dodala Marta Vlachová.

Policie i manžel hledají mladou ženu. Z domu odjela oblečená jen v pyžamu

Středa, 24.7.2019

Policie hledá pohřešovanou mladou ženu a prosí veřejnost o pomoc. Ztracenou osobou je Mirka STOKLÁSKOVÁ (narozena 30. května 1985) z Olomoucka. 

Pohřešovaná byla naposledy viděna v úterý 23. července v 7:30 manželem. Tehdy odjela z rodinného domu v místě současného bydliště, oblečená pouze v pyžamu, osobním autem neznámo kam. Do současné doby se domů nevrátila a ani o sobě dosud nepodala žádnou zprávu.

Pohřešovaná žena je vysoká kolem 171 centimetrů, vypadá na 34 - 35 let. Má hubenou postavu, hnědé oči a středně dlouhé vlasy hnědé barvy. Z domu odjela vozem Škoda Fabia, červené barvy, RZ 4M3 1618.

"Prosíme občany, kteří by pohřešovanou ženu někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, nebo by zaznamenali pohyb uvedeného vozidla, aby prosím ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," vzkazuje policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Funkční letecká bomba a dělostřelecký granát. Dejte si pozor, kde kopete

Čtvrtek, 18.7.2019

Skoro tři čtvrti století uběhly od konce války, a bomby či granáty z té doby jsou  pořád funkční a smrtelně nebezpečné. Policejní pyrotechnici tuto skutečnost včera v Olomouci opět potvrzovali. Byli povoláni ke dvěma nálezům munice.

V průběhu včerejšího dne přijali olomoučtí policisté hned dvě oznámení o nálezu munice. Kolem sedmnácté hodiny oznámil 43letý muž, že při bagrování nalezl ve Chválkovicích leteckou pumu. Na místo vyrazil policejní pyrotechnik, který zjistil, že se skutečně jedná o funkční leteckou pumu z II. světové války, o hmotnosti zhruba 10kg. Munici si převzal ke zneškodnění. 

Srazil náklaďákem pískovcový pilíř u Hanáckých kasáren a klidně jel dál

Pondělí, 15.7.2019

Sražený pískovcový sloup, zbouraná značka a porušená rozvodná skříň. Dnes krátce před polednem se odehrála nehoda v křižovatce náměstí Republiky a ulice Hanáckého pluku. Řidič náklaďáku zkoušel z místa ujet. 

Podle toho, co uvedla policie, mělo projíždějící nákladní auto vyvrátit historický pískovcový sloup, který kryje roh hanáckých kasáren, poškodit rozvodnou skříň a shodit dopravní značku. Zajímavé je, že řidiči klidně pokračoval dál v jízdě směrem ke kruhovému objezdu na ulici Dobrovského. Nákladní vozidlo bylo hlídkou dopravního inspektorátu zastaveno na ulici Wellnerova v Olomouci. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována předběžně na 250 tisíc korun. Krátce po třinácté hodině byl, z důvodu zásahu hasičského záchranného sboru, uzavřen průjezd tramvají přes náměstí Republiky.

Tragédie v Mohelnici: muž přecházel koleje, právě když místem projížděly dva vlaky

Neděle, 14.7.2019

Ani tato neděle se v regionu bohužel neobešla bez tragické události. Odehrála se kolem půl druhé odpoledne v železniční stanici Mohelnice. Došlo zde ke střetu člověka s projíždějícím vlakem. Muž na následky těžkých poranění na místě zemřel.

Podle předběžných informací k neštěstí došlo, když muž přecházel koleje. "Bohužel v daný okamžik projížděly po kolejích dvě protijedoucí vlakové soupravy, jedna nákladní a jedna osobní. Strojvedoucí již nestačil srážce s osobou zabránit," popsal událost mluvčí policie Libor Hejtman.

Nikdo z cestujících v osobním vlaku nebyl zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u strojvůdce vlaku negativní. Veškeré okolnosti a souvislosti této tragické události jsou předmětem dalšího šetření.

Provoz na trati byl po události v místě neštěstí veden po jedné koleji. Vlaky na trati Olomouc - Zábřeh pak nabíraly během odpoledne různě dlouhé zpoždění. 

Ilustrační foto: pixabay.com

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi