Krimi

Nezkoušejte překročit hranice zakázané zóny! varuje policie. Hrozí přísné tresty

Sobota, 21.3.2020

Drtivá většina lidí omezující nařízení respektuje. Najdou se ale jedinci, kteří se pořád pokoušejí porušit nařízení o karanténě Litovle, Uničova a dalších obcí, kde se koronavirus začal šířit přliš velkou rychlostí. Opatření, sebevíc nepříjemné, je přitom důležité pro zvládnutí krizové situace.  

Hasiči v noci bojovali s velkým požárem. Zásah komplikuje i ochrana před Covid-19

Sobota, 21.3.2020

Rozsáhlý požár v zemědělském areálu, kde se zpracovává štěpka a kde začalo hořet několik desítek tun, zaměstnává od noci desítky hasičů. Ti na místo požáru v Suchonicích na Olomoucku museli i s potřebnou technologií vyrazit v brzkých ranních hodinách v sobotu 21. března. Kromě obvyklých opatření museli při zásahu navíc hasiči dodržovat i ochranu před koronavirem, což jejich práci komplikovalo.  

Prvotní informace o požáru, zřejmě nějakého odpadu v lokalitě Suchonice, převzali operační důstojníci na lince tísňové pomoci HZS Olomouckého krátce před půl třetí ranní. K místu postupně dorazily jednotky profesionální stanice Přerov, dobrovolné Velká Bystřice, Velký Týnce, Doloplazy, Suchonice a Tršice.

Hazardéři zkouší utéct z karantény lesními i polními cestami. Policie je natáčí z vrtulníku

Pátek, 20.3.2020

Od pondělí platí pro část Olomouckého kraje, konkrétně pro Litovelsko a Uničovsko, přísná karanténa. Obce, kde se začala nekontrolovatelně šířit nákaza Covid-19, jsou uzavřeny pro cestu dovnitř i ven. Přesto se ale teď ukazuje, že část lidí zkouší policejní kontroly přelstít a dostat se ven různými polními cestami.

"Policisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje děkují všem občanům, kteří dodržují nařízení spojená s nouzovým stavem v našem kraji i celé naší republice," vzkazuje mluvčí policie Marie Šafářová. "Bohužel jsou mezi námi i takoví občané, kteří nařízení nerespektují. Jedná se hlavně o některé jedince v uzavřených lokalitách na Litovelsku a Uničovsku. Na monitorování uzavřených oblastí spolupracuje také Letecká služba Policie ČR, která záznam s případným přestupcem poskytne k dalšímu prověření. Po řádném zadokumentování policisté případ postoupí k dořešení příslušnému správnímu orgánu, v těchto případech krajské hygienické stanici."

Nespěchejte. Městská policie prodlužuje lhůty na projednání a vyřízení přestupků

Pátek, 13.3.2020

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR, který platí od včerejšího dne, tj. 12. 3. 2020 na dobu třiceti dnů, přijala i Městská policie Olomouc mimořádné opatření. Konkrétně se jedná o projednávání přestupků v sídle městské policii na adrese Olomouc, Kateřinská 23.

Na základě rozhodnutí vedení MP Olomouc byla prodloužena lhůta pro vyřízení předvolání z důvodu podezření ze spáchání přestupků od 13. 3. 2020 na dobu do 30 dnů od ukončení mimořádných opatření vyhlášených Vládou ČR

Městská policie současně žádá občany, aby v těchto dnech omezili osobní jednání u městské policie na nejnutnější minimum, respektive aby využívali možnost telefonického kontaktu, případně nechali na později vyřízení záležitostí, které snesou odkladu.

Jedná se o opatření k zamezení možného šíření nákazy koronavirem. Městská policie Olomouc se tak připojuje k dalším městským policiím, které rovněž prodlužují lhůty pro vyřizování přestupků.

Opilec se zákazem řízení naboural jiné auto, škoda je v desítkách tisíc

Čtvrtek, 5.3.2020

Dopravní nehodou skončila ve středu 4. března jízda hodně svérázného dvacetiletého řidiče v Uničově. Mladý muž řídil opilý a navíc by ani za střízliva vůbec neměl za volantem co dělat.

Mladík usedl za volant osobního vozu Audi po předchozí vydatné konzumaci alkoholu. Na křižovatce hodlal odbočit z ulice U Stadionu vlevo na ulici Jiřího z Poděbrad. Přitom však nevzal na vědomí dopravní značku, která mu určovala dát přednost v jízdě, a levým bokem vozu se střetl s přední částí výrazně menšího osobního auta Volkswagen, které projíždělo od ulice Mohelnická na ulici Nádražní. Policisté mu hned na místě nehody "dali dýchnout", a výsledek stál za to. U podezřelého řidiče naměřili pozitivní výsledky, nejprve přes 2,8‰ a poté přes 2,6‰ alkoholu v dechu. Poškozený řidič alkohol v krvi neměl. 

Vandal na parkovišti poničil devět aut. Policie ho teď chce vypátrat

Středa, 4.3.2020

Případem poničených vozidel se te´d zabývá policie v Olomouci. Jednalo se o osobní auta, parkující v Kaštanové ulici. Automobily bohužel neunikly pozornosti dosud neznámého vandala, který se někdy v době od 24. února do 2. března rozhodl, že je vylepší rýhami na nejrůznějších místech.

Celkem takto pachatel poničil devět vozů. Svou „uměleckou“ činností způsobil majitelům těchto osobních vozů celkovou škodu v předběžné výši 100 tisíc korun. "Případ jsme zaevidovali a nyní jej budeme prověřovat pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci," uvedla policejní mluvčí Lenka vanková. Pokud se pachatele podaří najít a usvědčit, hrozí mu podle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnut věci.

Policie přivítá i případné svědectví, které by pomohlo s odhalením vandala. 

Foto: Policie ČR

Zloděj během několika minut vykradl dvě zaparkovaná auta, škoda je 90 tisíc

Úterý, 3.3.2020

Včera se policisté ve Velké Bystřici zabývali případem vloupání do dvou vozidel. Svá auta si oba jejich majitelé zaparkovali u místního hřbitova na Svatém Kopečku. Když se po pouhých několika minutách k vozům vrátili, zjistili, že mají rozbitá okna na dveřích za řidičem.

Oběma řidičům ze sedadel zmizely tašky s osobními doklady, věcmi, platebními kartami i s finanční hotovostí. Neznámý zloděj svým počínáním způsobil celkovou předběžnou škodu za téměř 90 tisíc korun, z toho 40 tisíc korun činí škoda na zničených vozidlech.

"Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, trestného činu poškození cizí věci a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli nyní budou policisté pátrat. Mimo jiné mu v případě jeho dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

V zahradní kolonii shořela chata. Policie šetří, zda šlo o úmyslné podpálení

Pondělí, 2.3.2020

Víkendový požár zahradní chaty v Olomouci na Nové Ulici nyní vyšetřuje policie. Zatím není jasné, jak oheň, který tuto nevelkou stavbu prakticky zcela zničil, vypukl.

Zahradní chatka v chatové oblasti v Olomouci poblíž ulice Valašská vzplála v noci ze soboty 29. února na neděli 1. března 2020. "Zda se jednalo o úmyslné jednání neznámého pachatele v současné době zjišťují policisté. Ti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci," popsala situaci policejní mluvčí Lenka Vanková. 

Majiteli vznikla škoda na objektu a na jeho vybavení v celkové výši přes 34 tisíc korun.

Foto: Policie ČR

Policie naháněla v noci neosvětleného opilého cyklistu, ten nakonec spadl

Čtvrtek, 27.2.2020

Před třetí hodinou ranní ve čtvrtek 27. února spatřila hlídka městských strážníků cyklistu, který projížděl Babíčkovou ulicí, aniž by byl jakkoliv osvětlen. Cyklista mířil směrem k ulici Holická k teplárně.

Strážníci se za cyklistou vydali a za kruhovým objezdem jej chtěli zastavit. Cyklista poté, kdy policejní vozidlo spatřil, otočil se a vydal se směrem k ulici Witgensteinova, kdy nedbal ani světelného znamení k zastavení. Strážníci se za cyklistou vydali a dojeli jej u nájezdu na most, kde dotyčný nezvládl řízení svého kola a upadl. Po chvíli bylo strážníkům jasné, proč muž upadl a předtím ještě ujížděl hlídce. Nadýchal totiž 1,43 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si cyklistu převzala k dalšímu řešení.

Žena přecházela po přechodu pro chodce, když ji srazilo auto. Je vážně zraněná

Úterý, 25.2.2020

Vážnou dopravní nehodu v centru Olomouce nyní vyšetřuje policie. Nehoda se odehrála v pondělí před jedenáctou hodinou večer. Na třídě Svobody se střetlo auto s chodkyní.

Podle dosavadního šetření čtyřiapadesátiletá žena přecházela třídu Svobody po přechodu pro chodce od místní tržnice k autobusovému nádraží. V té chvíli jel po třídě Svobody šestačtyřicetiletý řidič s vozem Mercedes, a to ve směru k třídě Kosmonautů. Řidič z přesně nezjištěných příčin narazil do chodkyně, která přecházela komunikaci z řidičova pohledu zleva doprava. Žena při nehodě bohužel utrpěla vážná zranění a byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Testy prokázaly, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Na autě vznikla škoda za 50 tisíc korun. Olomoučtí kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi