Krimi

Staršího muže útočník zatáhl do prodejny a tam ho chtěl mlátit pěstmi

Pátek, 22.1.2021

Takové případy se v Olomouci naštěstí úplně často nestávají. Fyzické napadení jednašedesátiletého muže skončilo lékařským ošetřením a následnou pracovní neschopností. V polovině prosince 2020 v dopoledních hodinách dotyčného na chodníku v centru Olomouce napadl 48letý muž cizí státní příslušnosti. Agresor chytil poškozeného za oděv a natlačil ho do interiéru blízké prodejny. Zde ho odhodil na podlahu, kleknul mu na hrudník a snažil se ho zasáhnout pěstmi do obličeje.

"Napadený muž se při pádu uhodil hlavou o zem. Následným úderům se již dokázal ubránit a žádná z ran jej přímo nezasáhla. Na místě přivolaní strážníci Městské policie Olomouc celý incident zaevidovali a později předali Policii České republiky," popsala incident policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Zloději ukradli část nového mostu. Vážně tím zkomplikovali jeho výstavbu!

Středa, 20.1.2021

Od prosince sledují Olomoučané stavbu nového mostu přes Moravu na Masarykově třídě. Aktuální informace se ovšem netýká průběhu stavby, ale kriminálního činu. Ten má ale bohužel na průběh stavby negativní vliv.

Z oken domu šlehaly plameny, uvnitř byl zraněný muž. Později podlehl zraněním

Pondělí, 18.1.2021

Z oken rodinného domu šlehají plameny a uvnitř někdo je. Tak byl v neděli dopoledne ohlášen požár objektu v řadové zástavbě v Lošticích. 

Operační důstojníci na místo vyslali čtyři jednotky hasičů, k požáru jela i policie a záchranka. Hasiči po průzkumu zjistili, že hoří v prvním patře rodinného domu a požár se šíří i na střechu. Důležité bylo zjistit, jaká je situace uvnitř bytu. Policisté mezitím společně s hasiči po dobu zákroku uzavřeli částečně Olomouckou ulici a dopravu odklonili přes okolní ulice.

Domácí hádka skončila pokusem o vraždu. Muže vezli do fakultky s nožem v hrudi

Pondělí, 11.1.2021

Mimořádně brutálně skončila domácí hádka v malé vesnici na Olomoucku. Padesátiletého muže odvezla rychlá zdravotnická záchranná služba do Fakultní nemocnice Olomouc s nožem v hrudníku.

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání osmačtyřicetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Ve čtvrtek 7. ledna 2021 odpoledne přijala policie oznámení od ženy, která ohlásila, že bodla manžela nožem do srdce. Policisté a záchranná zdravotnická služba okamžitě vyrazili na místo, do malé obce na Olomoucku. Zatímco padesátiletý muž byl okamžitě převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, policisté přivolali na místo činu krajské kriminalisty, kteří si případ vzápětí převzali.

Dva mrtví na hranicích. Vážná dopravní nehoda uzavřela hraniční přechod

Pondělí, 11.1.2021

Vážná dopravní nehoda se odehrála v neděli 10. ledna v osm hodin večer přímo na česko-polském hraničním přechodu u Zlatých Hor v Olomouckém kraji. Nehoda měla bohužel tragické následky. O to horší, že šlo o mladé lidi. 

Podle prvotních informací, které zveřejnila dnes policie, tam 19letý polský řidič osobního auta, který jel ve směru od Glucholaz, z prozatím přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil do sloupu přístřešku bývalé celnice. "Nehoda si bohužel vyžádala dva lidské životy, třetího cestujícího přepravili polští záchranáři k ošetření do nemocnice," shrnula tragický výsledek nehody policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidiči se porvali přímo na křižovatce. Jejich autům se přitom nic nestalo

Pondělí, 11.1.2021

Adrenalin a nezvládnuté emoce byly příčinou konfliktu, který se odehrál v pátek na jedné olomoucké křižovatce. Paradoxem přitom je, že vůbec nedošlo k dopravní nehodě, jen k vypjaté situaci mezi dvěma řidiči. 

V pátek po sedmé hodině ranní spatřila hlídka městské policie na křižovatce ulic Litovelská a třída Svornosti dvě vozidla odstavená takovým způsobem, že celá situace působila jako dopravní nehoda. "Poté co strážníci kontaktovali zde přítomné řidiče, se ukázalo, že zde došlo k fyzickému konfliktu. Řidiči se vzájemně napadli a to z důvodu, kdy jeden z nich nedal přednost v jízdě tomu druhému, ale k žádnému poškození vozidel nedošlo," vysvětluje mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Jedinou způsobenou škodou tak byly vyražené přední zuby u jednoho ze zúčastněných.

Po vyhodnocení situace strážníci na místo přivolána zdravotnickou záchrannou službu a Policii ČR, která si celý případ převzala k dalšímu řešení.

Hadi, štíři, netopýři... Strážníci museli chytit i myš, která děsila dámské zákaznice

Neděle, 10.1.2021

Minimálně jedno oznámení denně, o volně pobíhajících zvířatech, řešili v loňském roce strážníci Městské policie Olomouc. Celkem se jednalo o 383 oznámení, ve kterých figurovali psi, a 137 oznámení o dalších zvířatech. Ve většině případů se podařilo zvířata odchytit a předat do příslušných útulků nebo do veterinární péče, popřípadě vrátit majiteli.

Jak pestrou škálu týkající se oznámení o zvířatech, které musí strážníci řešit, můžete zhlédnout v žebříčku na konci článku. A pokud se divíte, proč někdo volá strážníky i kvůli myši, zde je vysvětlení. "Myšku jsme naháněli v jednom z obchodů, kde z ní mělo dámské osazenstvo hrůzu," vysvětlil se smíchem zástupce Městské policie Olomouc. 

Seniorku zachránil požární hlásič. Díky hlasitému signálu si požáru všimli sousedé

Pátek, 8.1.2021

Jeden zachráněný život, včasná evakuace sousedů a uchráněný majetek za miliony korun. To vše díky jedné malé bílé krabičce – požárnímu hlásiči. Podíl na tomto pozitivním případu mají profesionální hasiči spolu s městem Olomouc. 

Právě požární hlásič totiž sehrál obrovskou úlohu při prosincovém požáru v domě s pečovatelskou službou v Přichystalově ulici v Olomouci. "Z bytu, kde začalo hořet v kuchyni a požár se rychle šířil stupačkami do vyšších pater, se totiž ozýval hlasitý akustický signál. Zburcoval sousedy, kteří zavolali hasiče. Díky včasnému příjezdu zachránili hasiči obyvatelku hořícího bytu, která byla zraněná a nadýchala se zplodin hoření," popisuje případ mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová. Zároveň hasiči dostali požár velmi rychle pod kontrolu, a tak minimalizovali škody způsobené ohněm. 

V Hejčíně se zřítila část domu. Místo prohledali cvičení psi, nikdo nebyl zraněn

Středa, 6.1.2021

Zásah policie, profesionálních jednotek hasičů a pomoc kynologů si vyžádala mimořádná situace po zřícení části stěny domu v Olomouci na Mrštíkově náměstí. Oznámení prostřednictvím hovoru na linku 112 tísňového volání převzalo operační středisko v úterý 5. ledna krátce před dvacátou hodinou. 

"Policisté na místě zjistili, že došlo k pádu části zdiva neobydleného domu. Po prohlídce poškozeného domu na místě přítomný statik rozhodl, že není nutná evakuace obyvatel sousedního domu. Při zřícení nebyl nikdo zraněn," uvedla mluvčí Policie ČR Petra Vaňharová. "Ve věci provádíme potřebná šetření, zda – li nedošlo ke spáchání protiprávního jednání a současně spolupracujeme s Magistrátem města Olomouce."

V noci nastoupili dva mladíci do auta, zmlátili řidiče a vyhodili ho z vozu

Úterý, 29.12.2020

Chvilkové zastavení škodovky Fabia na autobusové zastávce na ulici Foerstrova v Olomouci se stalo osudným 26letému muži. Do jeho vozidla v brzkých ranních hodinách v pondělí 28. prosince 2020 přistoupili dva nezvaní pasažéři. Následně začalo peklo.

Nezvaní hosté začali řidiče tlouct pěstmi do hlavy, krku a zad, čímž se jim podařilo mladíka dostat ven z vozidla. Jeden z útočníků následně usedl za volant a spolu s druhým výtečníkem poodjeli autem pouhých 200 metrů, kde odcizené auto odstavili a odešli ve směru do centra.

Podle předběžných informací napadený muž jednoho z pachatelů zná a k uvedenému napadení došlo zřejmě kvůli osobním sporům z minulosti. Svým jednáním agresoři poškodili okénko automobilu ze strany řidiče a brýle napadeného muže. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 4,5 tisíce korun. Horší je ale v tomto případě sám fakt ublížení na zdraví a odcizení auta, byť jen krátkodobého. 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi