Krimi

Rozjetý kamion vrazil na dálnici do odstaveného nákladního auta

Úterý, 13.2.2018

Dnes krátce po šesté hodině ranní došlo na 239. kilometru dálnice D 35 ve směru z Mohelnice na Olomouc k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel. Jednou z příščin byl zřejmě špatný odhad jednoho z řidičů, policie nicméně případ zatím vyšetřuje. 

Řidič nákladního vozu Iveco tam z důvodu poruchy u krajnice odstavil vůz. Další řidič nákladního vozu s přívěsem zřejmě špatně vyhodnotil nastalou dopravní situaci a do odstaveného vozu zezadu narazil. Při nehodě se oba řidiči zranili. Zdravotnickou záchrannou službou byli převezeni k ošetření do FN Olomouc. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila jejich ovlivnění alkoholickými nápoji. Způsobená škoda doposud nebyla vyčíslena, budeale nepochybně dosti vysoká.

Po nehodě vozidla blokovala oba jízdní pruhy a dálnice byla v tomto úseku ve směru na Olomouc uzavřena. Provoz na dálnici byl plně obnoven v 11:10. 

Blázen? Řidič kamionu kličkoval po dálnici, v krvi měl skoro tři promile alkoholu

Pondělí, 5.2.2018

Šokující chování předvedl  v sobotu řidič kamionu, který upoutal pozornost ostatních šoférů a posléze i policie svým kličkováním po dálnici D1 nedaleko Olomouce. Cizinci, který vážně ohrožoval ostatní řidiče na dálnici, teď hrozí vězení. 

Večerní drama: požár a hustý dým v domě, kde bylo uvězněno na dvacet osob

Neděle, 28.1.2018

Požár bytového domu a v něm uvěznění lidé, to je noční můra nejen pro ty, kteří se zabývají bezpečností. Právě takový případ se odehrál v sobotu večer.

Velmi náročný zásah mají za sebou čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na Přerovsku. Krátce před osmnáctou hodinou bylo operační středisko HZS Olomouckého kraje informováno o vážné situace při požáru zřejmě ve sklepení objektu s více byty v Horní Moštěnice. Následná upřesnění hovořila o více než dvaceti osobách uvězněných v hustě zakouřených chodbách bytového domu. 

V parkovací hale v noci hořel kamion, škody jdou do milionů korun

Úterý, 23.1.2018

Zprávu o požáru ve velké parkovací hale v Olomouci - Holici přijali v pondělí pozdě večer hasiči i policisté. Svědek informoval o tom, že se z haly valí hustý kouř. K místu ihned vyrazila profesionální jednotka centrální požární stanice Olomouc, přesněji posádky tří cisternových vozidel, za posílení dobrovolnými hasiči z Holic, Chválkovic a Černovíra, k požáru vyrazila ihned také policie. 

Hasiči průzkumem uvnitř objektu zjistili, že hořelo jedno ze zaparkovaných vozidel, nákladní vůz značky Mercedes. V parkovací hale se v době požáru nacházelo několik dalších stejných menších nákladních automobilů. Požár jednotky velmi rychle lokalizovaly, nicméně došlo k výraznému zakouření celých prostor a tím i ke škodám na objektu, ale převážně na všech nákladních vozidlech a to i během hoření vlivem sálavého tepla. 

Zkoušela vybrat peníze na ukradenou kartu. Nepoznáte ji na fotce?

Pondělí, 22.1.2018

Policisté hledají ženu, která se snažila vybrat peníze z bankomatu prostřednictvím ukradené platební karty. Vyšetřovatelé se teď obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti této ženy.

Auto srazilo mladou dívku na přechodu pro chodce. Policie hledá svědky

Pondělí, 15.1.2018

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc potřebují pomoc veřejnosti. Snaží se objasnit dopravní nehodu, při které se na přechodu střetlo auto s mladistvou chodkyní. Nehoda se odehrála ve středu 10. ledna kolem půl osmé ráno v prostoru přechodu pro chodce v místě autobusové zastávky v Zikově ulici u prodejny Albert.

Z prvotního šetření vyplývá, že na přechodu pro chodce došlo ke středu neznámého osobního vozidla s dosud nezjištěnou řidičkou a mladistvé chodkyně, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce ve směru od prodejny Albert. Neznámé vozidlo do chodkyně narazilo přední částí. Jeho řidička po střetu zastavila a s dívkou komunikovala. Poté z místa odjela, aniž by zjišťovala její zdravotní stav, směrem k ulici Schweitzerově. Dívka následně odešla do školy a až poté vyhledala lékařské ošetření. Dopravní nehoda byla na policii oznámena až následně poté.

Osobní auto se zaklínilo pod náklaďákem, řidiče museli vyprostit hasiči

Čtvrtek, 11.1.2018

Dvě nehody na takřka stejném místě řešili přes noc policisté a hasiči a v prvním případě také zdravotnická záchranka. Obě nehody se odehrály nedaleko Studené Loučky na tzv. Mohelnickém kopci. První byla oznámena na operačním středisku HZS Olomouckého kraje ve středu 10. ledna v 21:45, druhá ve čtvrtek 11. ledna v 6:34. 

K první nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice a také profesionální hasiči z Pardubického kraje ze stanice Česká Třebová. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. Uvnitř osobního vozidla zůstal zaklíněný zraněný řidič, kterého hasiči hydraulickým vyprošťovacím zařízením vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Silnice byla v místě nehody asi hodinu uzavřena. Po zaměření nehody a závěrečném úklidu komunikace se hasiči vrátili zpět na základny.

Nakradené zboží házeli zloději přes pětimetrový plot. Chytili je při tom

Středa, 10.1.2018

Ani solidní sportovní výkon v podobě opakovaného přehození vysokého pětimetrového plotu nevedl u trojice zlodějů v úterý večer k úspěchu. Nejprve je zedržela ostraha a poté si je převzala policie. 

V jednom z olomouckých nákupních center přistiženi při krádeži tři muži, dva jednadvacetiletí a jeden dvaadvacetiletý, všichni z Olomoucka. Společně,  přes pět metrů vysoký plot, přeházeli připravené zboží za celkem skoro 13 tisíc korun. Jednalo se o drogistické zboží, nechyběly ani oděvní svršky a také různé pracovní nářadí, jako je vibrační bruska, kmitací pila, aku šroubovák a dokonce i mačeta, s tím, že si zboží po odchodu z nákupního centra vyzvednou. Jejich záměr se jim však nezdařil. Všímavé ostraze objektu jejich chování neuniklo a muže zadržela. Poté zaměstnanci obchodu vše oznámili na policii, odcizené zboží bylo nalezeno a vráceno nepoškozené na prodejnu.

Kouř se valil celým domem! Hasiči ale zvládli požár v kotelně uhasit, než se rozšířil

Sobota, 6.1.2018

Požár, který vypukl v kotelně rodinného domu ve Štěpánově, zaměstnal dnes ráno čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje. Z domu se na více místech valil kouř a byly vidět i plameny. Oznámení o požáru předala tísňové lince 112 obyvatelka domu. 

Operační  středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Šternberk a Litovel za posílení dobrovolnými hasiči z Bohuňovic a místní Štěpánov. Hasiči po několika minutách lokalizovali zahoření v prostorech kotelny a dalších skladovacích prostor. K rozšíření do obytné části domu naštěstí nedošlo, nicméně celý dům byl ihned výrazně zakouřen. Majitel se pokoušel z počátku zabránit hoření a při své snaze se nadýchal nebezpečných zplodin a skončil v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje.

Jednotky postupně z požářiště vynosily zničené vybavení a dohasily menší ohniska, po ochladnutí a odvětrání s využitím přetlakové ventilace provedly důkladnou kontrolu termokamerou.

Zloděj měl smůlu. Okradená si ho všimla a pomohl jí policista mimo službu

Pátek, 5.1.2018

Vzorově se zachovala okradená žena i policista, který byl v době svého volna svědkem krádeže. Společně zadrželi zloděje i se všemi ukradenými věcmi.

Z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý 40letý muž z Ostravska, který se tohoto protiprávního jednání měl dopustit ve čtvrtek 4. ledna 2018 krátce po deváté dopoledne během jízdy v jedné z olomouckých tramvají. Využil tlačenice a 40leté ženě odcizil z kabelky, kterou nesla přes rameno, peněženku s celým obsahem. Na další zastávce vystoupil. Společně s ním vystoupila i poškozená žena, protože zjistila, že jí chybí peněženka. Volala na muže, aby se zastavil, ale ten na nic nereagoval. Uvedená situace neunikla pozornosti všímavého policisty v době volna, který tramvají také jel a všiml si ženy, která vystoupila a rozrušená volala na muže. Okamžitě zareagoval.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi