Krimi

Náklaďák prorazil zábradlí, přejel tramvajovou trať a pokácel i stromy

Čtvrtek, 25.4.2019

Pořádnou dávku nepozornosti předvedl řidič nákladního auta, který dnes o půl osmé ráno zaměstnal policii, profesionální hasiče a později i odtahovou službu. Jeho náklaďák totiž na frekventované Brněnské ulici prorazil zábradlí, které od silnice odděluje tramvajovou trať a následně přes protisměr sjel až dolů z valu, na němž je silnice.   

Řidič vyskočil z auta a utíkal přes ploty a zahrady. Policisté ho i tak chytili

Úterý, 23.4.2019

Nečekaně dramatickou dohru měla obyčejná policejní silniční kontrola v pátek 19. dubna. Kolem půl dvanácté chtěli policisté oddělení silničního dohledu standardním způsobem za použití zvukového a světelného výstražného zařízení, zastavit a zkontrolovat vůz Seat Alhambra. Řidič sice uposlechl a s vozidlem zastavil, jenže poté z něj vyběhl a začal utíkat přes oplocené zahrady přilehlých domů. Na výzvy policistů nereagoval. Policejní hlídkou byl dostižen, za použití donucovacích prostředků zadržen a převezen na policejní služebnu.

Policie hledá dva nezletilé bratry. Pravděpodobně je někde ukrývá matka

Úterý, 16.4.2019

Policie hledá dva nezletilé chlapce, bratry Františka VARMUŽu (ročník 2005) a Vojtěcha VARMUŽu (ročník 2007), oba z města Těrlicko. Pravomocným rozhodnutím okresního soudu chlapci byli svěřeni do péče otce, nicméně proti jeho vůli u něj nejsou.

"Matka chlapců s pracovníky sociálně-právní ochrany dětí nespolupracuje. Kontaktu se zřejmě cíleně vyhýbá. Nadto je důvodně podezřelá, že své děti vede k zahálčivému životu. Máme informace, že pohřešovaní chlapci mohou být i na Olomoucku," vysvětlil motivy pátrání policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté uvítají jakékoli informace o bratrech. "Pomozte nám v pátraní po Františkovi a Vojtěchovi… Volejte na bezplatnou linku 158. K dispozici jsou i telefonní linky 974 744 323, 974 744 651 a 596 805 541," dodává Libor Hejtman.

Zdroj foto: Policie ČR

Víkendové nehody: dvě zraněné řidičky, jeden zaklíněný a vážně zraněný muž

Pondělí, 15.4.2019

Dvě vážné dopravní nehody se staly v pátek a v neděli na Olomoucku. V obou případech byli zranění řidiči a silně poškozená auta. 

V pátek 12. dubna krátce po třinácté hodin došlo k havárii na komunikaci mezi obcemi Krčmaň a Olomouc. Z prvotního šetření vyplývá, že vůz Mercedes-Benz, řízený 69letou řidičkou ve směru od Krčmaně, měl z prozatím nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím Citroënem Berlingo, který řídila 40letá řidička. Při nehodě byly zraněny obě řidičky. Zraněné ženy musely být převezeny do nemocnice na vyšetření. Alkohol byl u obou vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Celková škoda je odhadována na předběžně 200 tisíc korun. "Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo, jsou v šetření," uvedla tisková mluvčí policie Irena Urbánková.

Víkend: ošklivá bouračka na nebezpečné křižovatce a silně opilí cyklisté i řidiči

Pondělí, 8.4.2019

Víkendové shrnutí událostí ze strany policie přináší opět nelichotivou vizitku o zdejších řidičích. Kromě vážné bouračky v Okružní ulici, při které se zranili oba řidiči, ale alkohol v krvi neměli, zaznamenala policie několik případů, kdy bylo alkoholu naopak víc než dost.

V lesíku našli tělíčko novorozence. Policie teď hledá jeho matku

Pátek, 5.4.2019

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce novorozeněte, jehož tělíčko bylo nalezeno v neděli 31. března 2019 v lesíku poblíž autobusové zastávky Lhotka-most nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou částí Žeravice.

Policie hledá ženu, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí se touto cestou na veřejnost. Pokud si někdo z občanů všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, případně má jakékoliv další informace, které by kriminalistům pomohly s vyřešením uvedené události, může zatelefonovat nebo zaslat formou SMS na telefonní číslo: 724 142 273 nebo anonymně zaslat na emailovou adresu: krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz.

Sledoval jste porno, my jsme vás při tom natočili. Zaplaťte, nebo to zveřejníme!

Čtvrtek, 4.4.2019

Velmi nepříjemný a podlý způsob vydírání zvolil dosud neznámný pachatel, po němž už policie pátrá. Vyděrač se snaží zneužít přirozených obav z prozrazení intimních detailů z osobního života a z obětí tahá vysoké částky za mlčení, konkrétně chce 13,5 tisíce korun. 

Jezdíme moc rychle! Policie měřila rychlost v místech, která vytipovali sami občané

Čtvrtek, 4.4.2019

Speed marathon je název bezpečnostní akce, při které dopravní policisté v celé Evropě měří rychlost aut na vytipovaných místech. Podstatné je, že na výběru míst se podílí sama veřejnost. Výsledkem měření z ranních hodin 3. dubna byly stovky zjištěných přestupků. 

Kdo zabil labuť? Policie hledá pachatele, hrozí mu až půlmilionová pokuta

Středa, 3.4.2019

Neznámý pachatel usmrtil labuť, která hnízdila společně s další labutí u rybníku Ohrady mezi obcemi Příkazy a Hynkov. Policii to v úterý odpolede oznámil náhodný kolemjdoucí. Podle policie šlo v případě usmrcené labutě o samce. Druhá z labutí – labutí samice, byla společně s vejci převezena do záchranné stanice. Posléze se ukázalo, že i tato druhá labuť byla zraněna!

Hořící chaty a les, spousta havárií, zranění řidiči. To byl zase víkend!

Pondělí, 1.4.2019

Spoustu práce přinesl uplynulý jarní víkend hasičům, lékařům i policii. Hasiči vyráželi k dopravním nehodám, přičemž se na nich podepsal i vyšší podíl motocyklistů v provozu, a čekaly je i požáry.

Bohatá na kritické události byla neděle. Už brzy ráno, krátce po 7 ranní, zasahovaly jednotky IZS u nehody v Pavlovicích u Přerova. Zde byl zraněný řidič osobního auta. Zhruba o půl páté u Rakova na Přerovsku havaroval motocyklista. Po nárazu do stromu byl motorkář zraněný, hasiči jej předali do péče lékařů zdravotnické záchranky. Jiný motorkář, který ale dopadl lépe, havaroval už v sobotu u Hranic. V neděli v 16:20 zasahovali hasiči v obci Krasice-Chutěbory, kde se zranil při dopravní nehodě podnapilý muž.  

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi