Krimi

Víc než drzost: se zákazem řízení si zajel pro rohlíky a porušil další pravidla

Středa, 22.1.2020

Tomuhle se tedy opravdu říká drzost. To, co předvedl jistý řidič v centru Olomouce, překvapilo i strážníky, kteří už zažili ledacos. 

V úterý 14. ledna odpoledne spatřila hlídka Městské policie Olomouc v ulici U Hradeb vozidlo, které stálo na šikmé rovnoběžné čáře. Už tento způsob parkování je sám o sobě samozřejmě protiprávní.

Po chvíli se k nevhodně zaparkovanému autu dostavil muž, který hlídce tvrdil, že zde s vozidlem zastavil on, protože si pouze odskočil do místní prodejny pro rohlíky a následně zase odjede zpět na firmu. Při následné kontrole muž strážníkům odmítl předložit řidičský průkaz. Strážníků řidič s klidem oznámil, že požadovaný doklad předložit nemůže, jelikož žádný nemá - byl mu totiž sudem vysloven zákaz řízení. V tu chvli bylo zřejmé, že případ musí řešit státní policie.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu řešení.

Foto: MP Olomouc

 

Olomoučtí kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvé ženy, nalezené v prosinci v parku

Pondělí, 20.1.2020

Policisté z Olomouce se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti nalezené mrtvoly ženy.

Tělo bylo nalezeno 4. prosince 2019 ve Smetanových Sadech v Olomouci. Žena přibližně ve věku 50 – 65 let, měla plavé obarvené středně dlouhé vlasy s prošedivělým hnědým podrostem. Postavy střední, výšky 156 až 163 cm, nekompletní chrup (chyběla většina předních zubů v horní i dolní čelisti), na vnitřní straně levé dolní končetiny v oblasti lýtka kruhová pooperační jizva. Oděna byla do černobílých kalhot, světle fialového svetru, modré mikiny na zip a obuta do nízkých obnošených kozaček černé barvy.

"Prosíme občany, o poskytnutí jakýchkoliv poznatků, které by mohly vést ke ztotožnění mrtvé ženy. Pokud ji poznáváte, volejte na linku 158 nebo kontaktujte nejbližší policejní služebnu," říká mluvčí policie komisař Libor Hejtman.

Foto: Policie ČR

Ukradenou kartou stihli zloději před zablokováním vybrat patnáct tisíc korun

Středa, 8.1.2020

Policisté pátrají po totožnosti neznámé ženy, která vybrala peníze z bankomatu prostřednictvím kradené platební karty. Zatím neznámý pachatel odcizil v jednom z nákupních center v Olomouci peněženku a v té byla i platební karta. S její pomocí pak hledaná žena následným neoprávněným výběrem finanční hotovosti z bankomatu prostřednictvím platební karty, která se v odcizené peněžence nacházela.

Ke krádeži došlo 18. prosince minulého roku odpoledne v jednom z nákupních center v Olomouci. Prozatím neznámý pachatel měl poškozené ženě z batohu odcizit peněženku, uvnitř které byla mimo jiné platební karta. Ještě před tím, než si poškozená žena stihla kartu zablokovat, provedl o několik minut později neznámý zloděj jejím prostřednictvím neoprávněný výběr z bankomatu ve výši 15 tisíc Kč a pokusil se i o další výběr ve výši 10 tisíc Kč.

Tohle řidič nezvládl. Na dálnici napálil do náklaďáku a přišel o kola i o motor

Středa, 8.1.2020

Vážná dopravní nehoda se odehrála v úterý 7. ledna okolo 17:30 na dálnici D 35 ve směru od Mohelnice na Olomouc u Nasobůrek. Řidič osobního auta Kia Ceed podle policie nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu, svým schopnostem a povětrnostním podmínkám a narazil do před ním jedoucího nákladního vozidla, které přepravovalo dřevo. V důsledku nárazu se z jeho vozidla utrhlo kolo, vozidlo se dostalo do smyku a po opakovaném nárazu do svodidel se z něj odtrhla také motorová část. Poté se vozidlo otočilo a zůstalo stát.

U obou řidičů byly provedeny orientační dechové zkoušky, které vyloučily předchozí ovlivnění alkoholem. Řidič osobního auta byl zraněn a musel být přževezen k k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Řidiči nákladního vozidla se naštěstí nestalo nic.

Zloděj překonal několikeré dveře, zámky ukradl a z klubu odnesl zboží za 160 tisíc

Úterý, 7.1.2020

Noc před svátkem Tří králů byla velmi nemilá pro provozovatele jednoho z klubů v Komenského ulici v olomouci. v době mezi 17. hodinou v neděli 5. ledna a pondělní 6. hodinou ranní se do podniku vloupal neznámý pachatel. Ukradl věci za více než 160 tisíc korun! 

Olomoučtí policisté přijali oznámení o vloupání do klubu v pondělí. Při šetření se ukázalo, že zloděj musel nejprve překonat několikeré uzamčené dveře. Z nich odcizil zámky nebo je násilím vypáčil a poškodil. Poté si již mohl z prostor klubu odnést, co chtěl. Zmizelo asi 17 kartonů s alkoholem, tři trezory s finanční hotovostí, notebook a klíče od vozidla. Celková hodnota odcizených věcí se vyšplhala na částku 161 500 Kč. Zloděj za sebou zanechal rovněž škodu na poničených dveřích ve výši 1300 Kč.

Opilý syn pobodal vlastní matku. Ta pak naštěstí utekla k sousedům

Sobota, 4.1.2020

Děsivý průběh měla silvestrovská noc v jedné domácnosti v Prostějově. Muž ve věku 34 let zde nožem napadl a zranil dvaapadesátiletou ženu – svou vlastní matku.

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje nyní zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

Zlodějka měla v tašce věci za 2,5 tisíce. Chlapec se snažil ukrást hračky

Čtvrtek, 2.1.2020

Zhruba dvacet případů krádeží v supermarketech řešili během vánočních svátků olomoučtí strážníci. Zloději odcizili zboží v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Mezi těmito událostmi vynikly okolnostmi tři případy.

Nejprve si žena schovala do příruční tašky nákup v hodnotě více než 2,5 tisíce korun, dvojice pachatel si napěchovala batoh alkoholem za více jak 1300 korun a ten se pokusila propašovat přes pokladnu. „Na závěr jsme řešili případ, kdy si nezletilý chlapec nastrkal do kalhot hračky za 500 korun a snažil se s takto ukrytým zbožím odejít z obchodu,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. „Během loňského roku jsme řešili celkem 762 oznámení o krádežích, kdy v 714 případech se jednalo přestupky a v 48 případech o trestné činy.“

Mladíci nekradli, jen hledali vyhozenou součástku

V Šumperku od petardy málem shořela radnice, u Bohuňovic stará lípa

Středa, 1.1.2020

Profesionální a dobrovolné jednotky v Olomouckém kraji na přelomu roku velmi často vyjížděly k různým druhům požárů. Svou zde sehrála převážně zábavní pyrotechnika. Poté, co do osmnácté hodiny byl nezvyklý klid, úderem šesté večerní se do příchodu Nového roku výbuchy prakticky nezastavily.

Největší co do počtu výjezdů byly požáry odpadu různého typu. Od hořících krabic zábavní pyrotechniky až po zahoření živých plotů, stromů či kontejnerů na odpad. Do novoročního rána evidují hasiči osmnáct těchto různých zahoření. Jen devět minut po půlnoci vyjely jednotky k ohlášenému požáru plotu od pyrotechniky do Ústí na Přerovsku.

Kvůli petardě hořela stará lípa

Uvíznutí ve výtahu, požáry, zranění lidé a nehody. Hasičské Vánoce byly plné akcí

Sobota, 28.12.2019

Hasiči jsou v pohotovosti i během svátků. V průběhu těchto svátků museli vyrazit k různým haváriím a požárům čtyřicetkrát.

Na Štědrý den vyjížděli například k požáru plastové popelnice v Jeseníku nebo k požáru odpadu v plechovém kontejneru v Dubicku na Šumpersku. Hasiči také otevřeli zabouchnutý byt a jednu osobu zachránili ze zaseknutého výtahu v Olomouci. Celkem 24. prosince vyjely profesionální jednotky třináctkrát.

Na Boží hod vánoční zachraňovali hasiči dva zraněné za zamčených bytů. Jeden případ řešili v Olomouci a jeden v Němčicích nad Hanou. Vyjížděli opět k požáru plechového kontejneru v Kojetíně nebo odstraňovali stromy z komunikací v Kozlově a Milenově. Ve středu 25. prosince vyjížděly jednotky také ke dvěma dopravním nehodám, a to v Hranicích a v Horních Moštěnicích. Celkově zasahovaly různé jednotky profesionálů z Olomouckého kraje třináctkrát.

Na hlavním nádraží v Olomouci zabil rychlík člověka

Pondělí, 23.12.2019

Tragická událost se odehrála dnes v časných ranních hodinách na hlavním vlakovém nádraží v Olomouci. Došlo zde ke střetu člověka  s rychlíkovou soupravou, následkem čehož byla dotyčná osoba usmrcena.

Podle neoficiálních informací měl tento člověk pod projíždějící vlak sám skočit. Policie ale zatím nechce z pochopitelných důvodů nic bližšího sdělovat, případ je zatím v šetření. "Okolnosti a souvislosti této tragické události jsou předmětem dalšího šetření. Totožnost osoby prověřujeme. Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou, a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme z piety pozůstalým sdělovat žádné bližší informace," uvedla mluvčí Policie ČR Irena Urbánková. Událost je o to tragičtější, že se odehrála v době těsně před začátkem vánočních svátků. 

Ilustrační foto: policie.cz

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi