Krimi

Auto se několikrát otočilo. Pro zraněnou musel přiletět vrtulník záchranky

Středa, 13.2.2019

Nedala přednost v jízdě a druhé auto skončilo na střeše mimo silnici. Vážná dopravní nehoda se odehrála v úterý 12. února krátce před půl pátou odpoledne na křižovatce mezi obcemi Řimice a Červená Lhota. Střetla se tady dvě osobní vozidla. Pětapadesátiletá řidička jela škodovkou Fabia ve směru od Řimic na Červenou Lhotu. Při průjezdu křižovatkou se silnicí II. třídy č. 635 nedala přednost v jízdě vozidlu VW Passat, které jelo po hlavní pozemní komunikaci ve směru od obce Měník na Palonín.

Po následném střetu VW Passat vyjel mimo silnici do pole, kde se několikrát přetočil přes střechu. Při nehodě utrpěla zranění řidička VW Passat a její spolujezdkyně. K vyšetření a ošetření byly zraněné ženy převezeny leteckou zdravotnickou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc. Policisté u obou řidiček provedli dechové zkoušky na alkohol, které měly negativní výsledek.

Zloděj nestihl auto vykrást. Policie ho chytila hned poté, kdy rozbil okno

Čtvrtek, 7.2.2019

Jen jednomu ze dvou zlodějů, kteří ve středu vykrádali auta, se dařilo. Druhý tentokrát skončil v policejních poutech. 

První skutek se stal v 1:45 v Olomouci v ulici Trnkova. Díky rychlé reakci se podařilo na místě zadržet čtyřicetiletého muže, který je nyní důvodně podezřelý z přečinu krádež ve stádiu pokusu. "Muž měl vyříznout okno pravých zadních dveří dodávkového vozidla Fiat Ducato, vniknout dovnitř, ale již nestihl nic odcizit, protože byl zadržen policisty," vysvětlil policejní mluvčí Libor Hejtman. Přesná škoda na vozidle zatím nebyla stanovena. Podezřelému hrozí za uvedený přečin až dva roky za mřížemi.

Auto srazilo a zranilo chodkyni u přechodu. Policie hledá svědky nehody

Úterý, 5.2.2019

Sražená chodkyně skončila v nemocnici. Policie hledá svědky nehody, kteří by pomohli objasnit okolnosti a případně i míru zavinění řidiče.

Nehoda se odehrála 22. ledna okolo 6:40 v Olomouci v ulici Na Trati. Řidič Škody Octavie jel ve od ulice Erenburgova k ulici Balbínova. U Restaurace U Anči (dům č. p. 59) na přechodu pro chodce pravděpodobně řidič nedal přednost v chůzi chodkyni, která vozovku přecházela u vyznačeného přechodu pro chodce ve směru chůze od restaurace směrem k ulici Tomkova. V tomto okamžiku se střetlo vozidlo přední částí s pravým bokem chodkyně. Žena upadla na přední kapotu a poté na silnici. Při nehodě byla zraněna.

Sedmnáctiletý mladík pobodán v parku. Policie případ šetří, rasový motiv odmítá

Neděle, 3.2.2019

Vážný incident se odehrál v sobotu 2. února krátce kolem 23. hodiny ve Smetanových sadech. Zraněn zde byl sedmnáctiletý mladík, a to několika bodnými ranami. Napadený je v nemocici. Případ vyšetřuje policie, která v neděli vydala prohlášení, že prvotní informace o rasovém motivu napadení nejsou pravdivé. 

Z lesního stroje zůstala jen slupka. Zmizel motor, páky i kardanová hřídel

Úterý, 29.1.2019

Hodně zaskočení byli lesníci, když přišli po necelém týdnu k zaparkovanému lesnickému stroji. Během sedmi dní, od úterý 22. ledna do pondělí 28. ledna, neznámý pachatel či spíše pachatelé obrali stroj o všechny jeho důležité součásti. Namístě zůstala po týdnu v podstatě jen konstrukce karoserie. 

Vyvážecí souprava značky Vimek 608) byla odstavená na lesní cestě v katastrálním území Lipina. Zloděj rozbil skleněnou výplň dveří a z kabiny demontoval a odcizil ovládací páky. Dále zloděj ze stroje odcizil motor včetně variátoru, kardanovou hřídel a z korby vozidla sebral ještě pět kovových klanic, tedy postranních tyčí.

Poškozená organizace vyčíslila škodu předběžně na 300 tisíc korun. Případ šetří policie jako přečin krádež, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Foto: Policie ČR

Riskantní jízda po náledí a zničené auto. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění

Pátek, 18.1.2019

Zničené auto a škoda za 150 tisíc korun. To je výsledek riskantní jízdy dvaadvacetiletého řidiče, který havaroval ve čtvrtek 17. ledna krátce po osmé hodině ráno na namrzlé silnici v Hlubočkách v ulici Olomoucké.

Z provedeného šetření vyplývá, že 22letý řidič osobního vozu BMW, který jel ve směru od Mariánského údolí, nepřizpůsobil rychlost jízdy náledí na vozovce a svým řidičským schopnostem a s vozidlem dostal smyk. Vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení s obecním radarem. Auto se pak převrátilo na bok.

Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na 150 000 korun. Neopatrnému řidiči policisté uložili pokutu v příkazním řízení.

U vchodu na chválkovický hřbitov našli pohozenou mršinu prasete

Čtvrtek, 10.1.2019

Podivný nález mršiny prasete domácího v poli vedle bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích zaskočil ve středu ráno po osmé hodině náhodné kolemjdoucí. K velmi neobvyklému nálezu byli přivoláni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti zhruba 80 kilogramů.

Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením. Celá věc byla oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku neznámým pachatelem dle zákona o ochraně zvířat proti týrání.

Chovatelé prasat i jiných hospodářských zvířat mají povinnost narození i úhyn zvířat oznamovat, o ústřední evidenci se starají pracovníci Českomoravské společnosti chovatelů. 

Foto: MP Olomouc

 

Víkend plný ohně a obětavého boje hasičů. Dva z nich se při zásahu zranili

Neděle, 6.1.2019

Od pátku bojovaly desítky hasičů s rozsáhlým požárem vekého zemědělského objektu plného slámy ve Štarnově. Požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v pátek 4. ledna v podvečer, celou sobotu pak pokračovala jeho likvidace. Při zásahu byli dva hasiči zraněni. 

Hasiči v průběhu noci z pátku na sobotu zřídili několik čerpacích stanovišť v okolních obcích a na požářiště dálkově dopravovali vodu. Také po celou sobotu byly na místě jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. V sobotu pokračovalo vyvážení hořící a doutnající slámy na volné prostranství, kde ji hasiči dohašovali. Velitel zásahu si na místo vyžádal statika, aby rozhodl o statickém stavu budovy. Po jeho rozhodnutí hasiči přizpůsobili zásah tak, aby vstupovali do objektu maximálně do hloubky 8 metrů. K vyvážení slámy používali tři nakladače, které mají hydraulické ruky. Hasiči se snažili co nejvíce slámy vyskladnit a zbytek, který v objektu zůstal, dohasili uvnitř.

Hořící vůz, auto v potoce, popálené oči... Silvestrovská noc pohledem hasičů a policie

Úterý, 1.1.2019

Relativně klidnou silvestrovskou noc zažili policisté a hasiči v Olomouckém kraji. Dvě vážné dopravní nehody se ale jinak poklidnému průběhu značně vymykají. Jedno auto skončilo v potoce, druhé kompletně shořelo. Oba řidiči byli opilí. Podnapilí byli i další šoféři, kteří havarovali, jejich nehody však byly naštěstí méně závažné. Trable měli lidé i s pyrotechnikou, někteří skončili v nemocnici.

Od šesté hodiny večerní do sedmé hodiny ranní vyjeli hasiči celkem ke dvanácti událostem, z nichž ne všechny měly souvislost s bujarými oslavami příchodu nového roku.

Kočka v motoru, poník na výletě, kačenky a sloni, a nakonec jeden opilec v kašně

Sobota, 29.12.2018

Kuriózní problémy a neuvěřitelná oznámení řeší občas nejen Policie ČR, ale i olomoucká městská policie. V následujících řádcích přinášíme průřez rokem 2018 ve zprávách mluvčího Městské policie Olomouc Petra Čunderleho. Některé z následujících případů jsou úsměvné, jiné spíš smutné. Často v nich hrají roli zvířata. Originální jsou ale všechny.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi