Krimi

Po ztraceném seniorovi pátrala policie, psovod i vrtulník. Příběh měl dobrý konec

Úterý, 20.10.2020

Pátrání po ztraceném seniorovi se odehrávalo dnes (20. října) od rána v Olomouci. O půl deváté ráno na linku 158 oznámila žena, že má obavy o svého 83letého příbuzného z Olomouce – Chválkovic. Žena policistům řekla, že jej viděla naposledy včera kolem 17. hodiny, když odešel se psem na procházku. Dodala, že mobilní telefon si na procházky po okolí nebrává, a že často chodívá po polích a cestách směrem na Svatý Kopeček.

Okamžitě začalo policejní pátrání. Do akce se zapojily téměř dvě desítky policistů, a to jak z územního odboru Olomouc, tak z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a také psovod se služebním psem Ellcid. O spolupráci byla požádána i Městská policie Olomouc a také starostové okolních obcí, kteří na žádost policie vyhlásili po seniorovi pátrání v místních rozhlasech.

Místo hub našel při procházce v lese německý tříštivý granát

Pondělí, 19.10.2020

Doslova třaskavý nález učinil dvaapadesátiletý muž z Prostějova v neděli 18. října odpoledne. Stalo se tak na procházce v lese u obce Skelná Huť.

V lesním porostu našel zkorodovaný předmět, který dost výrazně připomínal munici. Nálezce proto raději vše ohlásil na linku 158 a místo označil. Policejní hlídka po příjezdu místo nálezu zajistila a vyžádala si asistenci policejního pyrotechnika.

„Pyrotechnik při ohledání zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný tříštivý dělostřelecký granát ráže 75 milimetrů pravděpodobně německé výroby pocházející z období 2. světové války. Munici si převzal a odvezl k odborné likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Foto: Policie ČR

Sousedi z Asie se v Olomouci uráželi. Skončilo to pokusem o vraždu

Středa, 14.10.2020

Kvůli "neodpustitelné urážce" málem zemřel jeden muž a druhý si posedí dlouho ve vězení. Olomoučtí kriminalisté kraje zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého cizince pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

V neděli 11. října před dvaadvacátou hodinou v paneláku v Olomouci došlo mezi dvěma cizinci z jihovýchodní Asie ve věku 23 a 21 let ke slovní rozepři. Hádka vzápětí přerostla ve fyzickou potyčku. Podle dosavadního zjištění měl starší z mladíků nejdříve udeřit spolubydlícího keramickým hrnkem do hlavy a následně jej napadnout nožem a způsobit krajanovi vážná bodnořezná poranění. Agresor se ihned po činu dal na útěk. Zraněný muž byl s vážným zraněním převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté územního odboru Olomouc místo činu zajistili a po útočníkovi začali okamžitě pátrat. Na základě zjištěných informací a zajištěných stop si případ převzali krajští kriminalisté.

Hasiči zachránili dítě z hořícího bytu ve čtvrtém patře, dům museli evakuovat

Sobota, 10.10.2020

Z hořícího bytu v pátek vpodvečer přerovští hasiči zachránili dítě. Hořelo v panelovém domě ve 4. patře v Předmostí v Přerově. Z paneláku museli hasiči evakuovat dvaadvacet lidí.

Událost byla nahlášena na krajské operační a informační středisko v 17. 38 s tím, že jde z oken bytu hustý kouř. Po průzkumu hasiči na místě zjistili, že je uvnitř hořícího bytu chlapec. Situaci zhoršovalo to, že byt byl velmi silně zakouřený a viditelnost téměř nulová.

V silně zakouřeném prostředí nakonec hocha v jednom z pokojů našli a s dýchací maskou ho vyvedli ven. Spolu s dalšími dvěma osobami, které byly intoxikovány kouřem, jej po podání kyslíkové terapie předali záchranářům zdravotnické záchranné služby.

Současně probíhal hasební zásah, který hasiči vedli schodištěm budovy, a evakuace obyvatel. Celkově jich objekt opustilo 22. Jelikož byl objekt silně zakouřený, odvětrali jej hasiči s pomocí přetlakové ventilace. Následně se většina obyvatel mohla vrátit domů.

Šestnáctiletá dívka s několikadenním miminkem utekla z výchovného ústavu

Čtvrtek, 8.10.2020

Policie hledá šestnáctiletou dívku, která je na útěku i se svým dítětem, teprve několik dní starým novorozencem. Podle policie je možné, že se teď vyskytuje na Olomoucku. 

V úterý 6. října bylo vyhlášeno celostátní pátrání po šestnáctileté dívce Kateřině Rehovičové, svěřenkyni dětského výchovného ústavu v obci  Moravský Krumlov. Znojemští kriminalisté jí hledají také v souvislosti s tím, že na útěku je společně s několikadenní novorozenou dcerou. Policisté předpokladají, že by se měla v současné době pohybovat s otcem jejího dítěte v Olomouckém kraji. Kateřina Rehovičová totiž pochází z Prostějova. 

Hledaná dívka má asi 161 centimetrů vysokou, obézní postavu, hnědé oči, černé rovné vlasy. Na levé ruce má dívka jizvu od sebepoškozování. V době útěku byla oblečena do bílé sukně a černé halenky. Policisté přijmou jakékoliv informace týkající se hledané dívky a novorozence na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Opilý cizinec: nejdřív si zdřímnul na křižovatce, pak naboural do policejního auta

Středa, 7.10.2020

Včera krátce po dvaadvacáté hodině jsme dostala policie hlášení o opilém řidiči, který se ve voze Volkswagen Golf pohybuje po ulici Dvořákova a Želatovská v Přerově. Policisté, kteří vyjeli tuto skutečnost prověřit, řidiče záhy spatřili. Svůj automobil sám zastavil v prostoru křižovatky ulic Žižkova a Klívarova a zůstal sedět ve vozidle. Nejsúíš ho alkohol na chvíli zcela zmohl. 

Hlídka tedy muže vyzvala, aby vypnul motor a z vozidla vystoupil. Na místo se mezitím dostavila i další hlídka policistů, která své služební auto zastavila před kontrolovaným vozem. Řidič Golfu však na výzvu nereagoval, rozjel se a  čelně narazil do levého boku policejního vozidla. Při tomto manévru motor Golfu zhasnul. Řidič se sice ještě snažil vozidlo nastartovat, ale to už mu policisté nedovolili. Za užití donucovacích prostředků jej z vozidla vytáhli ven předními dveřmi na straně spolujezdce. Poté jej na zemi spoutali.

Náklaďák plný betonu vyletěl ze silnice. Spadl na něj přeražený strom

Úterý, 6.10.2020

Vážnou dopravní nehodu řeší v úterý odpoledne policisté, hasiči i záchranáři na silnici mezi Hněvotínem a Lutínem. "Právě zasahujeme u nehody domíchávače na komunikaci z Hněvotína do Lutína, který se převrátil do příkopu a narazil do stromu. Zraněnému řidiči jsme poskytli předlékařskou první pomoc a předali jej záchranářům," uvedla okolo 14. hodiny mluvčí HZS Lucie Balážová. Řidiče pak záchranka transportovala do nemocnice. 

Hasiči museli vyprostit vozidlo s plným nákladem betonu z příkopu, asistovala jim u toho i odtahová služba. Z havarovaného automobilu museli hasiči nejdřív odstranit pomocí navijáku technického speciálu strom, který po nárazu na auto spadl. "Pořezali jsme také větve, které zasahovaly do vozovky. Místo jsme protipožárně zabezpečili," dodala Lucie Balážová.

Olomoučtí policisté varují: Bude více kontrol rychlosti i jízdy na červenou!

Úterý, 6.10.2020

Policie se v Olomouci nehodlá smířit s trendem, kdy se údajně stále více řidičů chová velmi neukázněně. „V Olomouci se stává velkým nešvarem jízda křižovatkou na červený signál, který znamená STŮJ!“ upozorňuje tisková mluvčí policie Marta Vlachová a dodává: „Proto se opět minulý týden policisté oddělení silničního dohledu zaměřili na čtyři nejvytíženější křižovatky ve městě. Tyto kontroly se budou opakovat!“

V ranní a odpolední špičce kontrolovali dodržování červeného signálu na semaforu. Během této doby nachytali deset řidičů, kteří nerespektovali červenou a projeli křižovatkou. Hříšníci byli potrestáni v rámci příkazního řízení celkovou částkou 14 tisíc korun.

Viděli jste v Hejčíně srážku auta a cyklisty? Policie hledá svědky

Středa, 30.9.2020

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění nehody, která se stala ve čtvrtek 24. září zhruba v 18:02 v Olomouci v ulici Dolní Hejčínská.

Podle prvotních informací měl dosud nezjištěný cyklista řídit jízdní kolo nezjištěné značky, modré barvy, a to z místa ležícího mimo komunikaci – chodníku, směrem po přechodu pro chodce na protější chodník. Při jízdě po přechodu pro chodce došlo ke střetu cyklisty s vozidlem Toyota Yaris, které jelo od ulice Lazecká směrem k ulici Ladova. Cyklista po pádu na komunikaci z místa beze slov odešel neznámo kam.

Čelní střet a sedm zraněných. Vážná nehoda ve sváteční pondělí

Pondělí, 28.9.2020

Poklid svátečního odpoledne narušila v pondělí 28. září okolo půl čtvrté velmi vážná nehoda. Dvě osobní auta se čelně srazila na silnici kousek od Olomouce, na úseku mezi Chomoutovem a Pňovicemi. Na místě zasahovala policie, záchranka i hasiči. Ti museli jednoho ze zraněných řidičů doslova vystříhat ze silně zdeformovaného auta.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi