Krimi

Těžký jeřáb spadl ze silnice. První náledí přineslo první dopravní nehody

Středa, 4.12.2019

Dvě vážné nehody v úterý dopoledne řešila policie. Nejdřív krátce před půl osmou ráno "vyletělo" osobní auto ze zledovatělé silnice na pole, o dvacet minut později havaroval těžký jeřáb. 

První nehoda se odehrála na silnici č. II/449 u Senice na Hané. Jak z provedeného šetření vyplývá, 20letá řidička vozu Suzuki, která jela ve směru od Drahanovic, nepřizpůsobila rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace, tedy náledí, svým vlastnostem a schopnostem a přejela do protisměru, kde havarovala do pole. V autě byla sama. Při nehodě utrpěla zranění, s nímž skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Alkohol u ní vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda je odhadována na předběžně 50 tisíc korun. Řidičce byla uložena pokuta v příkazním řízení.

Policie hledá mladíky, kteří poškodili a "očesali" devět zaparkovaných aut

Úterý, 26.11.2019

O pomoc s hledáním dvojice pachatelů žádá policie olomouckou veřejnost. K poničení a částečnému "očesání" devíti zaparkovaných aut sice došlo už na konci října, policii se ale až nyní podařilo zajistit dvě videa z bezpečnostních kamer. Případ se stal v noci z 29. na 30. října.

Šikovný stopař Umpa vystopoval opilou řidičku, která utekla od nehody

Pondělí, 25.11.2019

Půl hopdiny před sobotní půlnocí vyráželi policisté k ohlášené dopravní nehodě do ulici Novosadská v Olomouci. Podle oznámení byla při nehodě poškozena dopravní značka. Policisté na místě našli jak poškozenou značku, tak i auto. Chyběl jim jen řidič. vše ale napravil služební pes.

Nadávali jim, napadali je a sebrali věci z batohu. Teď putovali lupiči do vazby

Středa, 20.11.2019

Loupeže se měli dopustit dva mladí pachatelé v Uničově. Třetí mladík jejich řádění přihlížel. Kriminalisté teď zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 18, 23 a 26 let. Dva z nich ve věku 18 a 23 jsou obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež formou spolupachatelství, 26letý komplic je obviněný ze spáchání přečinu nepřekažení trestného činu.

Loupeže se měli obvinění dopustit v pátek 15. listopadu v odpoledních hodinách v Uničově. Dva z obviněných podle šetření nejprve slovně, vulgárními výrazy napadali dva šestapadesátileté muže a třiapadesátiletou ženu, požadovali po nich peníze a následně je měli napadnout i fyzicky. Nakonec jim z batohů odcizili nabíječku, jídlo a alkohol. Třetí z obviněných se údajně zapojil pouze do nadávek. Dva z napadených skončili v péči zdravotnické záchranné služby.

Noční požár v Litovli: jeden člověk v péči lékařů, škoda nejméně za milion

Čtvrtek, 7.11.2019

Krátce před půl desátou večer ve středu 6. listopadu vyráželi hasiči, zdravotníci a policie k požáru v průmyslovém objektu v Litovli. V objektu v Palackého ulici z neznámých důvodů vzplály palety s kartony a také plastová hala, v níž byly uskladněny. Při požáru se jeden z pracovníků ostrahy areálu nadýchal nebezpečných zplodin a musela ho do péče převzít zdravotnická záchranná služba. Škoda je v tuto chvíli odhadována na více než milion korun.

Na místo vyjely jednotky profesionálních stanic Litovel a Uničov za pomoci dobrovolných hasičů Senice na Hané a Tři Dvory. Hasičům se v krátkosti podařilo nebezpečnému počínání plamenů a výraznému rozšíření požáru zabránit. Podstatné bylo, že se podařilo včas zajistit okolní objekty proti rozšíření požáru. V navazujícím čase za využití transportní mobilní techniky dohašovaly jednotky prohořelé palety již mimo objekt na bezpečném volném prostranství. Postupně tak dohasily menší ohniska a doutnající místa bez plamenného hoření. 

Batoh za 200 tisíc! Buď šel zloděj najisto, nebo musel být hodně překvapen

Úterý, 5.11.2019

Obsah tohoto batohu nejspíš zloděje hodně překvapil. Policie pátrá po pachateli, který ve vlaku ukradl batoh, v němž byla hotovost a věci za celkem 200 tisíc korun.  

Z přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který si měl v neděli 3. listopadu ve večerních hodinách blíže nezjištěným způsobem přisvojit batoh s celým obsahem. Batoh měl jeho majitel, 29letý cizinec, uložený v zavazadlovém prostoru nad sedadlem ve vlaku, jedoucím ze stanice Praha do stanice Olomouc. V batohu měl kromě peněženky také osobní doklady, konkrétně mezinárodní pas, povolení k pobytu a řidičský průkaz, dále také laptop, několik platebních karet, vizitky a 7 tisíc euro, což je v přepočtu 178 605 korun.

Škoda je v současné době odhadována na předběžně 200 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za oba přečiny hrozí až dva roky za mřížemi.

Ilustrační foto: pixabay.com

Byla to vražda a sebevražda, říkají kriminalisté o tragédii v Holici

Čtvrtek, 31.10.2019

Tragický případ, který se odehrál v úterý 29. října v Holici, je už zřejmě objasněn. Policisté dnes informovali, že v bytě, kde byla nalezena těla dvou mladých lidí, došlo k vraždě a sebevraždě. Potvrdily se tak včerejší dohady lidí z okolí tragédie. 

Krajští kriminalisté dnes zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Jak oznámila policie, z dosavadního šetření vyplynulo, že třicetletá žena zemřela násilnou smrtí a třiatřicetiletý muž následně spáchal sebevraždu.

Dva mrtví v jednom bytě. Policie vyšetřuje tragický případ z Holice

Středa, 30.10.2019

Kriminalisté od úterního rána prověřují podezřelá úmrtí dvou mladých lidí, kteří byli nalezeni v bytě v Holici. Jedná se o ženu ve věku 30 let a o třiatřicetiletého muže.

"Jejich těla byla nalezena v jednom z bytů v ulici Partyzánské v Olomouci," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Ihned po zveřejnění této zprávy začali lidé v okolí spekulovat o tom, že zde nejspíš došlo k vraždě a sebevraždě. Podle policejní komisařky je to ale předčasné tvrzení a ve hře je více možností, jak k tragédii mohlo dojít. "V současné době kriminalisté stále pracují s několika vyšetřovacími verzemi," dodala komisařka Marie Šafářová. Podle dostupných informací mladí lidé v Olomouci také pracovali. 

Řidič ohrozil seniorku na kole. Zraněnou ženu nechal na místě a ujel

Úterý, 29.10.2019

Svědky dopravní nehody, k níž došlo ve středu 23. října v křižovatce ulic Horní Lán a Čajkovského v Olomouci, za obchodním domem Terno, hledá policie. Nehoda se odehrála přibližně v čase 19:45.

Policejní šetření ukazuje, že dosud nezjištěný řidič s prozatím nezjištěným vozidlem, který jel od ulice Čajkovského směrem k ulici Horní Lán, měl odbočovat z vedlejší komunikace vlevo, přičemž při odbočování nedal přednost v jízdě protijedoucí 72leté cyklistce. Ta projížděla uvedenou křižovatkou přímo, ve směru od parkoviště obchodního domu k ulici Čajkovského. Cyklistka ve snaze zabránit střetu seskočila z kola na pravou končetinu, přičemž si způsobila zranění, s nímž skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Nezjištěný řidič i s vozidlem z místa ujel, aniž by zastavil.

Z aut se ztratily věci za desítky tisíc korun.

Pondělí, 28.10.2019

Varování nezabírá, lidé stále nechávají v zaparovaných autech cennosti. Tři krádeže vloupáním do osobních vozidel zaznamenali během neděle 27. října olomoučtí policisté, přičemž celková škoda byla jen u těchto tří případů přes čtyřicet tisíc korun! 

Z vozu typu Daewoo Matiz odstaveného v ulici Dělnické v Olomouci pachatel odcizil brašničku s fotoaparátem, hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Poškození škodu odhadli na přibližně 10 tisíc korun.

Ze Škody Fabie zaparkované v ulici Vančurově v Olomouci neznámý pachatel odcizil kufr s oblečením a kosmetikou a dámskou kabelku s dokumenty a kosmetikou. Poškození škodu vyčíslili na více než 7 tisíc korun.

Z vozu VW Passat odstaveného v ulici 17. listopadu v Olomouci ukradl zloděj kufr a dvě sportovní tašky, v nichž bylo oblečení, kosmetika a další osobní věci. Majitelé škodu odhadli na více jak 24 tisíc korun.

Ilustrační foto: pixabay.com

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Krimi