Společnost

Šest průvodců a šílenec na vozíku. Poutníky čeká tři a půl tisíce kilometrů dlouhá cesta

Pátek, 22.3.2019

Dvě stě dnů na cestě, dlouhé 3500 kilometrů. Takový je plán skupiny odvážných dobrodruhů, kteří se společně s Milanem Langerem vydali na pěší pouť z Olomouce do Santiaga de Compostela. Proč dobrodruzi a proč odvážlivci, když se na takovou pouť vydávají i tisíce dalších poutníků? Protože Milan Langer je upoután na invalidní vozík a je zcela odkázán na pomoc druhých.

V Olomouci se hlasitě rozezvoní všechny zvony svatováclavské katedrály

Středa, 13.3.2019

V neděli 24. března letošního roku uplyne 200 let od chvíle, kdy byl olomouckou kapitulou do čela zdejší arcidiecéze zvolen arcivévoda Rudolf Jan. Přijetím volby a jejím stvrzením tehdejším papežem se stal třetím olomouckým arcibiskupem. Jeho následující dvanáctileté působení znamenalo nejen pro město Olomouc, ale pro celý region počátek prosperity a slibného rozvoje.

U příležitosti tohoto významného jubilea bude v katedrále sv. Václava v samotný výroční den celebrovat současný olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner slavnostní mši svatou. Po jejím skončení se v katedrální kryptě uskuteční krátký vzpomínkový obřad. Právě zde je totiž, v souladu s přáním kardinála a arcibiskupa Rudolfa Jana, uloženo k věčnému odpočinku jeho srdce na znamení lásky a náklonnosti k místu, které považoval za svůj domov. Mše svatá začne v 10 hodin.

Bydlení v olomoucké Podkově patří mezi deset nejlepších hostelů na světě!

Pátek, 8.3.2019

Když v barokním 17. a 18. století budovali vojenští inženýři olomouckou pevnost, sotva by je napadlo, že do jednoho z objektů v Locatelliho bastionu budou jednou jezdit turisté. A co víc – jezdí sem rádi a chválí si to. Pozitivní ohlasy jsou takové, že prestižní britský deník The Guardian zařadil nedávno otevřený olomoucký Long Story Short mezi deset nejlepších hostelů světa!

Máte rádi zvířata? Zoo Olomouc se chce otevřít dobrovolníkům

Středa, 6.3.2019

Olomoucká zahrada přivítala své první návštěvníky v roce 1956. Už na její výstavbě se podíleli dobrovolníci. Dnešní zoo chce na tuto tradici navázat a zapojit lid z širokého okolí do péče o areál zahrady. „Zoologická zahrada Olomouc hledá dobrovolníky, kteří chtějí věnovat svůj čas a energii bez nároku na honorář ve prospěch instituce, která napomáhá budovat vztah lidí k přírodě. Od ní se mnozí bohužel vzdálili tak daleko, že jí přestali rozumět, a to je velká škoda,“ objasňuje ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň. Zájemci nenahrazují zaměstnance, ale podpoří je při činnostech, kde je v konkrétní chvíli každá ruka přínosem.

Jaká je náplň práce

Popeleční středa: věřící dnes v katedrále svatého Václava zahájí období půstu

Středa, 6.3.2019

Popeleční středu, kterou začíná tradiční období půstu a přípravy  na Velikonoce, si můžete dnes v Olomouci připomenout v katedrále svatého Václava. V 18 hodin se zde koná mše svatá, kterou bude celebrovat arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner. V této souvislosti se Jan Graubner obrátil na věřící prostřednictvím pastýřského listu. 

V úvodu listu olomoucký arcibiskup upozorňuje, že během postní doby se máme pokusit o nápravu k lepšímu, a připomíná, že Pán Ježíš nezaložil jednotlivé křesťany, ale církev jako společenství. „To je důležité si uvědomit v době, kdy zakoušíme v církvi krizi charakterizovanou nejen úbytkem věřících, vymíráním národů s křesťanskou kulturou nebo morálními skandály,“ dodává a cituje slova papeže Františka z jeho listu Gaudete et exultate: „Nikdo se nespasí sám jako oddělený jedinec.“

Hrdinové Star Wars, vláčky, letadla, vrtulníky... For Model už za pár dní!

Úterý, 5.3.2019

Výstaviště Flora Olomouc zve na 17. ročník prodejní výstavy FOR MODEL 2019. RC modely a autodráhy, miniželeznice, airsoft střelnice či ukázky 3D tiskáren doplní cenné sběratelské kousky, návštěva Star Wars či jízdy historickým vlakem. Interaktivní veletrh FOR MODEL 2019 se uskuteční ve dnech 8. – 10. března v pavilonech A a E Výstaviště Flora Olomouc.

Unikátní kaktusy od A. V. Friče, vzácné palmy a dvoukilové citrusy. Skleníky jsou pokladem

Neděle, 3.3.2019

Máte už dost zimy a chybí vám teplo i rozkvetlé květiny? V takovém případě se nabízí vycházka do sbírkových skleníků na Výstavišti Flora Olomouce ve Smetanových sadech. Po zimním odpočinku se sbírkové skleníky v Olomouci opět probouzí do života.

Návštěvníci se mohou těšit na květenu sbírkových skleníků, které patří svým rozsahem a bohatostí k největším u nás. Výstaviště Flora Olomouc pečuje o sbírkové skleníky ve Smetanových sadech, které mají v rámci olomouckých parků dlouholetou tradici. Každou roční dobu zde raší, kvetou a přinášejí plody stovky exotických druhů rostlin, které spolu s exempláři ptačí říše a vodními živočichy vyvolávají příjemnou představu dalekých tropů.

Nejstarší kaktusy přivezl do Olomouce slavný cestovatel A. V. Frič

Siréna party: setkání s cestovateli a mořeplavci v podpalubí Nezvalovy archy

Středa, 27.2.2019

Cestování, cizí kraje, zážitky, vůně dálek, exotická chuť, na to vše vás láká Siréna party v artových prostorách Smarthotelu Nezvalova Archa v Olomouci. Milá setkání s cestovateli, mořeplavci a moderními nomády v podpalubí Nezvalovy Archy doplní živý zpěv mladých zpěváků různých žánrů.

Každou první středu v měsíci vám hlas sirén připomene, že tým Smarthotelu Nezvalova Archa pro vás připravil další Siréna party, každý měsíc jiná, vždy zajímavá, zážitková setkání na cestovatelské téma. Každá loď má omezenou kapacitu, proto si svoje vstupenky rezervujte včas na naší mailové adrese: manager@nezvalovaarcha.cz.

Začínáme již brzy, 6. března 2019 s Hanou Machalovou, a potom každou první středu v měsíci…. https://nezvalovaarcha.cz/akce

Hana Machalová – Snadno do světa

Nářez v S-klubu nebo na výstavišti? Večer ale můžete zvolit i klasický ples

Sobota, 23.2.2019

ultovní crossoverová legenda, rozpadlá a znovu oživená kapela Gaia Mesiah zahraje dnes večer v olomouckém S-klubu. Kapela Gaia Mesiah vyrazila na tříměsíční pouť po klubech a v sobotu 23. února od 19:30 se představí svému publiku v Olomouci. Kapela se po dvanácti letech přihlásila s dlouho očekávaným albem Excellent Mistake a je se na co těšit!

Další rocková akce, tentokrát ale „maskovaná“ za ples, se koná už od 18 hodin v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Rockový ples nabídne samozřejmě bohatou tombolu a doprovodný program, ale především hned čtyři kapely: KATODA OLOMOUC 19:00 – 20:15, OSKAR PETR & MARSYAS BAND 20:45 – 22:00, SCORPIONS (HU) 22:30 – 00:00, TOMBOLA 00:00 – 00:30 a RENE LACKO LED ZEPPELIN 00:30 – 02:00. Vstupné je v předprodeji 299 Kč v předprodeji (Bounty Rock Cafe) a 350 Kč na místě.

Benátský taneční večer, plný zábavy v maskách, to bude sobotní The Ples

Sobota, 23.2.2019

První březnový sobotní večer bude ve znamení benátských masek. Čeká nás totiž již druhý ročník legendární akce The Ples, který se bude konat 2. března v Regionálním centru Olomouc (RCO) od 19 hodin. Vstupenky je stále možné kupovat v olomouckém Infocentru na Horním náměstí nebo online na stránce theples.cz. Jelikož se The Ples koná v benátských maskách, budou mít návštěvníci možnost si na místě vyzkoušet a zakoupit své vlastní masky, které jsou ručně vyráběné a dovezené přímo z Benátek.

Celým večerem bude provázet skvělé moderátorské duo ve složení Dity Vojnarové, moderátorky Českého rozhlasu Olomouc a Petrem Šimkem, kterého můžete znát například z radia Frekvence 1 a pořadu Auto Moto Revue v České Televizi.

Zdravici na plese pronese primátor statutárního města Olomouce Mirek Žbánek, který se plesu bude také účastnit.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Společnost