Sport

Sigma chce hrát syrový fotbal, věří si na střední skupinu a stále hledá posily

Čtvrtek, 11.7.2019

Modrobílé šály, dresy a také pomalované tváře. Pár stovek fanoušků dorazilo ve středu v podvečer na Horní náměstí. Na tomto netradičním místě před radnicí se totiž konala tisková konference SK Sigma Olomouc k příležitosti blížícího se startu dalšího ligového ročníku. 

Fanouškům zde Sigma představila nové dresy na domácí i venkovní utkání a hráči sami pak rozdávali dlouhému zástupu zájemců autogramy. Ještě před tiskovkou ovšem zástupci klubu i města předávali zlatý mistrovský pohár sigmáckým mladíkům, kteří vyhráli Juniorskou ligu 2018/19.

Absolutní vítěz Rachik veze medaili malému bráškovi. Ve vedru běželo deset tisíc lidí

Neděle, 16.6.2019

Desátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, šestý závod sezony RunCzech oceněný IAAF Road Race Gold Label, ovládl ve spalujících povětrnostních podmínkách Ital Yassine Rachik (1:04:26) a vyhrál v řadě už třetí závod EuroHeroes Challenge, projektu vyvinutém RunCzech ve spolupráci s Evropskou atletikou.  Ženský závod rozhodla až v posledních kilometrech Lilia Fisikovici z Moldavska (1:13:32) a stejně jako Rachik se raduje z třetí výhry v seriálu.

Deset tisíc běžců desátého ročníku olomouckého půlmaratonu vyrazí do ulic

Sobota, 15.6.2019

Mattoni 1/2Maraton Olomouc, závod oceněný IAAF Road Race Gold Label, slaví desáté narozeniny. Velké výročí oslaví příjezdem evropských běžeckých hvězd, které by měly zařídit kvalitní show. Olomoucký závod je šestým závodem RunCzech sezony a třetím v rámci série EuroHeroes Challenge, která jde do své druhé poloviny.

Na startu nebude chybět Ital Yassine Rachik. Pětadvacetiletý závodník, který vzal seriál velmi vážně a navíc se na něj velmi kvalitně připravil. Na dvou předchozích půlmaratonech v Karlových Varech a Českých Budějovicích se odpoutal od všech soupeřů a zvítězil v obou případech v nových evropských rekordech závodu. A podobné představení chystá i teď. „Jsem hrozně moc rád, že tady mohu startovat. Chtěl bych atakovat čas jedné hodiny a dvou minut. Závody v České republice jsou pro mě skvělá příprava pro světový šampionát v Dauhá,” uvedl na páteční tiskové konferenci Rachik.

Mistr světa míří do Olomouce. Czech Open ve stolním tenise s hvězdným obsazením!

Pondělí, 10.6.2019

Tradičně na konci srpna se Olomouc stane centrem světového stolního tenisu. Ve dnech 20. - 25. srpna 2019 se zde uskuteční už poosmé turnaj seriálu Seamaster 2019 ITTF World Tour, na němž bude startovat absolutní světová špička. Pořadatelé mají přislíbenou účast dokonce i aktuálního mistra světa z Číny Ma Longa. 

V Olomouci reprezentace vyzve Černou Horu. Bavit se můžete i ve fanzóně

Pondělí, 10.6.2019

Dnes ve tři čtvrtě na devět večer začíná další díl kvalifikace na fotbalové EURO 2020. Na Andrově stadionu v Olomouci se utká česká reprezentace s výběrem balkánské Černé Hory. Čeští fotbalisté v pátek porazili v Praze reprezentaci Bulharska 2:1 a dnes by v Olomouci určitě stejný výsledek opět brali. Soupeři z bývalých jugoslávských republik jsou totiž vždy velmi kvalitní a nepříjemní, byť Černá Hora není tak věhlasná jako například Chorvatsko. 

Zápas sice startuje na naše poměry nezvykle pozdě, už dlouho před úvodním hvizdem ovšem začíná program ve fanzóně. Zde může fanouškům čas před začátkem zápasu utíkat stylově a příjemně. Fanzóna se otevře na ploše před stadionem v17 hodin. O zábavu se zde postarají partneři české reprezentace. Co vše bude pro návštěvníky připraveno?

Krajem profrčí cyklistický Závod míru! Peloton částečně omezí dopravu na silnicích

Úterý, 4.6.2019

Mezinárodní cyklistický Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2019 projede ve dnech 6. až 9. června 2019 Olomouckým krajem. Přinese samozřejmě velké sportovní zážitky divákům, protože se na startu objeví ti nejlepší silniční cyklisté, znamenat ovšem bude také mírná dočasná omezení i pro řidiče v trase závodu. Policie nyní vydala instrukce, kudy se bude závod ubírat a mna co si mají dát pozor řidiči. Organizátoři závodu zase lákají diváky na místa, která budou z hlediska závodníků nejtěžší a nejatraktivnější. 

"Po dobu průjezdu pelotonu budou krátkodobě uzavírány křižovatky. Apelujeme na řidiče, aby se řídili pokyny policistů," uvedl tiskový mluvčí policie Libor Hejtman. Zde je tedy přehled jednotlivých tras a měst, kudy budou cyklisté projíždět. 

Ve čtvrtek 6. června se pojede prolog ulicemi města Krnov se startem v 17 hodin a předpokládaným dojezdem v 18.30 hodin.

Zasypaný řidič, zranění lidé, amputovaná ruka. Drsný závod Rallye Hamry

Pondělí, 27.5.2019

Rallye Hamry je soutěž, která prověřuje schopnosti dobrovolných hasičů okamžitě a správně reagovat na krizové situace. Její šestnáctý ročník se teď konal v okolí Plumlova a byl plný adrenalinových zážitků.

Dračí lodě opět vyrazí na řeku Moravu! Olomoucký drak je po roce zpět

Pátek, 24.5.2019

O pohár Olomouckého draka zabojují v sobotu týmy nejen z Olomouce. Dorazí i zkušené posádky z Prostějova, Šternberka, Vyškova nebo Brna. Přihlášeno je letos rekordních 20 týmů. Hlavní program dračích lodí začne v sobotu 25. května od 10 hodin jízdami fun, následovat je pak budou firemní posádky na trati dlouhé 200 metrů. Poté odstartují kategorie sport a ženské týmy.

Součástí akce bude velký dětský den, tentokrát s panáčkem a firmou Pedro, která všem dětem připravila dračí jízdy, chůzi na chůdách a skákací tyče úplně zadarmo. Mezi další aktivity patří bumper balls, malování na obličej, paddleboardy a například velká nafukovací překážková dráha. Po celý den bude nachystáno bohaté občerstvení, koktejlový bar nebo bar s kávou.

Mezi 14. a 15. hodinou svezeme všechny přítomné děti a děti z dětského domova na dračích lodích, připomínáme zdarma, tak se zastavte. Vyhlášení výsledků proběhne kolem 18. hodiny.

Město fandí... tentokrát Sigmě. V klíčovém utkání fotbalisty podpoří noví fandové

Úterý, 7.5.2019

Veledůležité utkání odehraje SK Sigma Olomouc v neděli 12. května 2019. V 15 hodin začne na domácím stadionu odveta semifinálového utkání ve skupině o Evropskou ligu proti týmu FC Fastav Zlín. Radnice iniciovala projekt Město fandí, jehož aktuálním cílem je maximální fanouškovská podpora Sigmy na co nejvíce zaplněném Andrově stadionu. Na podporu fotbalistů dnes "zmodral" i oficiální web města! 

Nejtvrdší hasič: Olomouc zažije extrémně náročnou soutěž záchranářů

Neděle, 5.5.2019

Mezi hasiči jiní než tvrdí chlapi snad ani nepracují. Kdo je z nich ale opravdu ten nejtvrdší? Olomoučané to uvidí na vlastní oči ve čtvrtek 16. května. Tehdy totiž proběhne před budovou Regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019.

Závodu se účastní příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové sborů dobrovolných hasičů a také pozvaní závodníci ze zahraničí. Maximální počet závodníků je 100. Hasiči startují v kompletním zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže. Nejprve dole před budovou Regionálního centra Olomouc plní silové disciplíny, rozdělené do několika úseků, a na závěr pak musí vyběhnout až do 18. patra budovy RCO.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport