Sport

Po dobré neděli smutné pondělí: Václav Jemelka odchází ze Sigmy do Belgie

Pondělí, 5.10.2020

Mluvilo se o tom delší dobu, v Belgii si o tom psali už minulý týden. Dnes je jasné, že skvělý olomoucký fotbakový obránce Václav Jemelka odchází do belgické Lovaně do celku Oud-Heverlee Leuven. 

Pozor, už je to definitivní: olomoucký 1/2maraton se letos nepoběží!

Čtvrtek, 1.10.2020

Do startu Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá 10 dní, běžci už měli znát svá startovní čísla a místo toho dnes přišel od organizátorů e-mail o zrušení závodu. Stejnou zprávu dostali i běžci registrovaní na Mattoni 1/2Maratony Karlovy Vary a České Budějovice. Všechny tři vytrvalostní závody byly přesunuty z jara a měly se konat v rámci následujících 30 dnů, tedy během vyhlášeného nouzového stavu.

„Jako bychom se vrátili v čase, kdy jsme na jaře seděli v kanceláři a čekali na tiskovou konferenci… Tenkrát, stejně jako nyní, došlo k většímu omezení, než jsme čekali. Mysleli jsme si, že nyní jsme připraveni, v Ústí nad Labem jsme si vyzkoušeli start ve vlnách i povinné roušky. Nedělní Mattoni Liberec Nature Run jsme také schopni připravit a moc se na něj těšíme. Bohužel, s omezením na 20 účastníků na venkovních akcích není v letošním roce možné uspořádat Mattoni 1/2Maraton v Olomouci, Českých Budějovicích a Karlových Varech,” uvedl Tomáš Coufal, event director.

Zlato z evropské divoké vody putuje do Olomouce. Tereza Kneblová je nejlepší!

Středa, 23.9.2020

Teprve sedmnáctiletá Tereza Kneblová prožívá období snů. Nejdříve se jí povedlo o prázdninách probojovat do seniorské reprezentace ve vodním slalomu a následně na mistrovství Evropy v Praze získala v polovině září zlatou medaili v závodě hlídek společně s kolegyněmi Terezou Fišerovou a Gabrielou Satkovou. „Jelo se nám skvěle. Hlídková jízda byla neuvěřitelná, v cíli se mi nechtělo končit, přála jsem si pokračovat pořád dál,” popisovala Tereza jednoznačně nejrychlejší jízdu mezi singlířkami.

Mora dnes doma vyzve Liberec, Sigma jede bojovat do Brna

Neděle, 20.9.2020

Je tady supersportovní neděle pro olomoucké fanoušky – odpoledne hrají jak olomoučtí fotbalisté, tak i hokejisté. Jen s tím rozdílem, že Sigma hraje venku, na hřišti brněnské Zbrojovky, zatímco Mora doma vyzve favorizovaný Liberec.

Sigma Olomouc má poměrně dobrý vstup do sezóny, ve třech dosavadních ligových kolech dvakrát vyhrála, a to nad Libercem (1:0) a nad Bohemians (3:0) a prohrála jen na Spartě (0:3). V 15:30 ve Wedos Aréně v Brně nastoupí proti ligovému nováčkovi. Budeme držet palce! Favoritem utkání je sice Sigma, ovšem v Brně už dlouhých deset let nevyhrála. Textový online přenos nabízí webové stránky klubu https://www.sigmafotbal.cz/. 

Večer může naskočit do utkání proti Skotům až pět borců z olomoucké Sigmy!

Pondělí, 7.9.2020

Zcela nevídaná situace nastala v posledních dnech v české fotbalové reprezentaci. V pátek fotbalisté vyhráli v utkání Ligy národů nad Slovenskem. Ten stejný tým měl dnes nastoupit v Olomouci proti Skotsku. Jenže v realizačním týmu se objevil koronavirus a výprava musela být rozpuštěna. Představitelé FAČR a UEFA po jednáních rozhodli, že se pondělní utkání proti Skotsku se nakonec odehraje, ovšem se zcela novým týmem.

Reprezentace narychlo sestavila provizorní realizační tým v čele s trenérem reprezentační U18 Davidem Holoubkem, který ve spolupráci s trenérem A-týmu v izolaci Jaroslavem Šilhavým sestavil nový tým České republiky. Je v něm i pětice hráčů Sigmy Olomouc Roman Hubník, Václav Jemelka, Aleš Mandous, Radim Breite a Jáchym Šíp.  

Olympijští vítězové jedou do Olomouce. Poznejte velké sportovními hvězdy!

Středa, 2.9.2020

Přes různá koronavirová omezení se u nás rozběhly veškeré sportovní soutěže. Sportovci tím dávají najevo, že se nechtějí vzdát aktivního životního stylu. Tuto snahu podpoří také akce Olympijský den – olympionici v Olomouci, která proběhne ve Smetanových sadech a na Horním náměstí ve čtvrtek 3. září za účasti trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného, držitele zlata v moderním pětiboji z Her v Londýně Davida Svobody a bronzového medailisty z Ria a dvojnásobného vítěze Davis Cupu Radka Štěpánka.

„Podpora sportu a smysluplných volnočasových aktivit patří mezi naše velké priority. Chceme vést děti ke sportu i v současné složité době. Jednou z variant je setkání dětí a mládeže s úspěšnými sportovci, příklady zkrátka táhnou. Olympijský den tuto možnost nabízí a jeho hosté patří mezi velké osobnosti nejen českého, ale světového sportu,“ říká primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Sigma spouští pohybovou školičku a připravuje nábor pro malé fotbalisty

Úterý, 1.9.2020

Se začátkem školního roku se opět rozebíhá Sigmácká pohybová školička. První lekce se odehraje ve čtvrtek 3. září v 16:30 na tréninkovém hřišti Androva stadionu. Tam také proběhne příští čtvrtek 10. září od 16:30 tradiční nábor. Nábor je určen pro děvčata i chlapce narozené mezi lety 2010–2016, kteří žijí fotbalem a rády by se staly součástí SK Sigma Olomouc! Příležitost zatrénovat si s mládežnickými týmy Sigmy mají také všichni hráči z regionu do 13 let.

Pohybová školička se zaměřuje na všestranný pohybový rozvoj a získání pozitivního vztahu dítěte ke sportu. „Pokud rodičům nevyhovuje termín náboru, nic se neděje. Svou ratolest můžou na lekci Sigmácké pohybové školičky přivést každé úterý a čtvrtek v 16:30. Budeme rádi, když si přijde zasportovat co nejvíce dětí,“ uvedl šéftrenér přípravek Michal Hrubý.

Všeci spolu! Kohouti mají do extraligové sezóny nové dresy i nový slogan

Pondělí, 31.8.2020

Hanáci v pátek k večeru představili nové dresy pro sezonu 2020/2021! Na Horním náměstí se sešlo spousta příznivců hanáckého klubu, kteří mohli vidět křest dresu přímo naživo. Jiří Ondrušek společně s primátorem města Miroslavem Žbánkem pokřtili dres, který zdobí hlavně olomoucké logo.

„Je to nejhezčí dres za tu dobu, co jsem v Olomouci. Líbí se mi, že jde vidět krásně logo, což je hlavní symbol dresu. Také se mi líbí černé pruhy, je to velmi dobré oživení,“ pochvaluje si zkušený obránce Jiří Ondrušek.

A přesně tohle byl i záměr klubu. „Byl to náš hlavní cíl. Chtěli jsme, aby logo hrálo primární úlohu. Pak jsme tam chtěli dostat lehce černou barvu, aby to ladilo i k helmám, které máme černé. Myslím, že jsme si ty úkoly splnili,“ říká marketingový manažer klubu Simon Vejtasa.

Z Jeseníků přes Olomouc na Vídeň. Mezinárodní cyklopeloton dnes na Hané

Čtvrtek, 27.8.2020

Na výhody cykloturistiky upozorní Týden na kole. Účastníci mezinárodní cyklojízdy z Česka, Rakouska a Slovenska tak podpoří restart cykloturistiky v době korona krize. Jedou podél páteřní dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 Balt-Jadran. Cyklojízda nemine ani Olomouc a upozorní tak na její historické pamětihodnosti i atraktivní okolí. Do města účastnici dorazí ve čtvrtek 27. srpna. Ráno vyjíždí z Jeseníku a v Olomouci budou nocovat v penzionu U Kapličky. 

Přes území České republiky o délce zhruba 400 kilometrů cyklisté míří v trase od česko-polské hranice až do tuzemsko-rakouského příhraničí zamíří a do Dolního Rakouska. Akci organizuje Nadace Partnerství.

Sigma rozjede ligu s Hubníkem, Poseidonem i přestěhovaným kotlem. Už v sobotu!

Pátek, 21.8.2020

SK Sigma Olomouc stojí na prahu své 36. prvoligové sezóny. S čím do ní vstupuje a co jí čeká?

Liga bude tentokrát jiná. Hraje ji osmnáct místo obvyklých šestnácti celků a na konci ročníku budou sestupovat tři poslední celky! Kromě Pardubic, které si účast v první lize vybojovaly prvním místem v národní lize, postoupilo administrativním rozhodutím i Brno, a nikdo z dosavadních účastníků nesestoupil. Specifikem je rovněž to, že pokud se zase v budoucnu zhorší situace ohedně koronaviru a liga bude mít odehránu víc než polovinu kol, může být ukončena. Neznámých je tedy víc než dost a proto je pro každý tým žádoucí bodovat hned od začátku a nespoléhat na záchranu v poslední fázi ligy.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport