Sport

Podepsáno. Kraj je oficiálním pořadatelem letní Olympiády dětí a mládeže 2021

Pondělí, 16.3.2020

Zástupci Olomouckého kraje a Českého olympijského výboru společně podepsali smlouvu, která oba partnery zavazuje uspořádat příští rok letní Olympiádu dětí a mládeže. Ta se bude konat v době od 20. do 25. června 2021 a dorazí na ni přes čtyři tisíce sportovců ze všech 14 krajů České republiky.

„Ačkoli samotná sportovní akce proběhne příští rok, přípravy na její realizaci už začaly. Musíme například vybrat sportoviště, na kterých budou olympijské turnaje probíhat, zajistit zázemí pro účastníky nebo vybrat maskota her,“ uvedl při podpisu smlouvy s Českým olympijským výborem hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

První Olympiáda dětí a mládeže proběhla v roce 2003. Hry mají letní a zimní variantu, ve kterých se ob rok střídají. Na Olomoucký kraj tak připadl jubilejní desátý ročník.

Sigma hlásí posilu: k týmu se připojil záložník Radim Breite, bývalý kapitán Liberce

Čtvrtek, 20.2.2020

Záložník Radim Breite přestupuje ze Slovanu Liberec do Sigmy Olomouc. Po Lukáši Julišovi ze Sparty, který ale osvěží útok Sigmy jen na jaře, protože přišel na hostování, přichází k týmu další velmi solidní posila. 

Na Andrově stadionu podepsal bývalý hráč Slovanu Liberec smlouvu do 30. 6. 2022. V Sigmě bude nosit dres s číslem 22. Také díky tomuto transferu bude možné zacelit díru po odchodu záložníka Jakuba Plška do Maďarska.  

„Radim je typ hráče, kterého jsme dlouhodobě hledali. Je to zkušený záložník do středové řady s vůdčími schopnostmi. Přeji mu, ať se mu v Sigmě daří,“ řekl na klubovém webu o nové posile sportovní manažer Ladislav Minář. Poslední administrativní úkony přestupu budou uskutečněny během následujících dní. Sigma by Breiteho mohla postavit už v nedělním utkání proti Spartě. 

Čerstvé vítězky čerského poháru si užily audienci u slavné keltské kamenné hlavy

Úterý, 18.2.2020

Před týdnem vyhrály český volejbalový pohár, teď je čekalo slavnostní přijetí u jedné z nejhodnotnějších a nejvzácnějších archeologických památek České republiky. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se spolu v pondělí 17. února v 17 hodin "setkaly" čerstvé držitelky Českého poháru, volejbalistky VK UP Olomouc, a slavná keltská kamenná hlava.

„Jsem velice rád, že zde u nás ve Vlastivědném muzeu v Olomouci můžeme přivítat volejbalistky VK UP Olomouc, které se po dvouhodinové bitvě s Olympem Praha staly čerstvými vítězkami Českého poháru a získaly tak svoji první trofej sezóny,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

V kádru Sigmy se ději věci. Talentovaný mladík odejde, přijde útočník ze Sparty

Čtvrtek, 30.1.2020

Potom, co Sigma Olomouc oznámila odchod sympatického kanonýra Jakuba Plška do maďarského celku Puskás Akadémia, to dlouho vypadalo, že žádné další změny v kabině nebudou. Teď se ale najednou daly věci do pohybu. 

Jak se zdá, bohatá Slavia nakonec uspěje a svými stále zvyšovanými nabídkami zlomí odpor sigmáckého vedení. Sešívaní velmi pravděpodobně získají talentovaného stopera Davida Zimu. Za mladíka, který zatím v lize v součtu minut odehrál ani ne dvě celá utkání, nabízejí Pražané velmi slušný balík ve výši 30 milionů korun. Sigma by pak navíc inkasovala procenta i v případě dalšího přestupu Davida Zimy. 

Zimní závod autoveteránů z Prahy do Sankt Wolfgang projížděl i přes Olomouc

Pondělí, 27.1.2020

Nádherná auta, která evokují atmosféru klasických rally závodů ze 70. let minulého století, projížděly dnes ráno přes Olomouc. Legendární vozy značek Alfa Romeo, Bentley, BMW, Porsche, Ford, Volvo či Jaguar s holandskými, britskými, rakouskými i českými posádkami prosvištěl městem mezi osmou a desátou dopoledne. Více než tři desítky aut patřily k dálkovému zimnímu závodu veterán s názvem Winter Trail 2020.

Mladí olomoučtí hokejisté vyhráli velmi dobře obsazený mezinárodní turnaj

Středa, 15.1.2020

Město i svůj mateřský klub skvěle rerezentovali mladí hokejisté HC Olomouc v kategorii do 9 let. Na špičkově obsazeném turnaji Santa Claus Cup v Maďarsku v silné konkurenci týmů ze Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Maďarska dosáhli na celkové vítězství. Adam Zelinka byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Denis Bělohlávek získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Celému týmu i s trenérem Michalem Šimkem pogratulovali na radnici primátor Mirek Žbánek a náměstkyně Markéta Záleská.

Do sporu Pilař versus Látal vstoupili i hráči ligového áčka. Podpořili trenéra

Pondělí, 2.12.2019

V sobotu odpoledne Sigma konečně přerušila mrzutou sérii bez výhry a porazila na svém hřišti Liberec 1:0. U výhry nebyl Václav Pilař, který ještě nedávno z pravé strany zálohy strašil soupeřovu obranu a spoluhráčům v modrém útoku připravoval důležité centry. V sobotu nebyl vůbec na soupisce.

Jeho veřejný spor s trenérem Radoslavem Látalem totiž skončil přeřazením šikovného fotbalisty do béčka. Pilař si veřejně stěžoval na to, že ho trenér Látal nepostavil do utkání se Slávií, ačkoliv byl podle svých slov plně zdráv a připraven hrát. Látal tehdy jeho nepřítomnost zdůvodnil slovy, že byl zraněný a netrénoval. To označil Pilař za nepravdu.

Hanáckou laťku dnes ozdobí i nejlepší současný výškař Martin Heindl

Čtvrtek, 19.9.2019

Hanácká laťka obsadila Horní náměstí. Ve čtvrtek 19. září se v centru Olomouce uskutečňuje už 14. ročník této soutěže. Exhibice se zúčastní česká výškařská špička v čele s Martinem Heindlem. Tento výškař je mimo jiné držitelem zlaté medaile z halového mistrovství ČR 2017 v Praze a jeho osobní rekord je 226 cm.

Olomouckou atletiku budou zastupovat Martin Odstrčil, Jonáš Pospíšil, David Šutera a Ondřej Tesař. Pro diváky jsou připraveny soutěže o ceny a také jedno velké překvapení. Dopoledne mohou diváci přijít podpořit žáky, ve 13:00 pak odstartuje soutěž juniorů a dorostenců. Zde se opět představí i Olomoučan Lukáš Klimek, který tradičně skáče v číšnickém obleku... Hlavní závod je pak na programu od 15:30.

Chybět nebude ani autogramiáda po skončení závodů.

Časový harmonogram:
10:00 Malá laťka žactva
13:00 Muži "B", junioři, dorostenci
15:00 Příjezd hvězd
15:30 Muži "A"
17:00 Autogramiáda

Sto let Sigmy oslaví Koller, Poborský, Lauda, Drulák, Kučerňák i Uličný s Brücknerem!

Středa, 4.9.2019

Fotbalová událost roku se nezadržitelně blíží! Sigma Olomouc slaví sto let od založení klubu. Zápas století, ve kterém se proti sobě postaví legendy SK Sigma Olomouc pod vedením Petra Uličného a reprezentační výběr Karla Brücknera, se odehraje již tuto neděli 8. září od 14:00 na Andrově stadionu!

Svátek fotbalu, který bude tento víkend hostit naše krásné město, přivítá řadu velkých fotbalových hvězd. Na trenérských lavičkách se znovu na Andrově stadionu představí legendy olomouckého fotbalu Petr „John“ Uličný a Karel Brückner! Kteří hráči potvrdili účast?

Tým Legend Sigmy

Sigma má nového útočníka, skoro dvoumetrového Ismara Tandira z Bosny

Středa, 17.7.2019

„Kádr chceme ještě doplnit o útočníka a středního záložníka,“ zaznělo z úst sportovního manažera Ladislava Mináře a trenéra Radoslava Látala na předsezónní tiskové konferenci. První část úkolu je splněna. Do SK Sigma Olomouc přichází téměř dvoumetrový bosenský útočník Ismar Tandir, který během minulé sezóny nasázel v dresu slovenského Ružomberoku 9 branek v 17 odehraných zápasech. K Jakubu Yunisovi a Martinu Nešporovi tak přichází další hrot, který by měl především dávat branky. 

Na Andrově stadionu podepsal Tandir smlouvu na dva roky. K dokončení jeho transferu chybí už jen poslední legislativní kroky. „Jsme rádi, že jsme získali mladého perspektivního útočníka s výbornou postavou. Přejeme Izzymu, aby se u nás dobře cítil a dařilo se mu na hřišti," popřál novému hráči Minář.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport