Sport

Sigma Olomouc získala nového generálního partnera: Tipsport

Čtvrtek, 14.1.2021

SK Sigma Olomouc vítá ve svých řadách nového generálního partnera, kterým je provozovatel kurzových sázek společnost Tipsport. Tipsport je jednička na trhu kurzového sázení v České republice. Do olomouckého klubu se jako partner vrací po devíti letech. Pro olomouckou Sigmu to znamená mimo jiné i posilu rozpočtu v řádu milionů korun ročně. 

„Je nám ctí, že můžeme navázat na dřívější spolupráci právě se společností Tipsport. Jedná se o silné jméno na českém trhu a my jsme rádi, že ji znovu můžeme přivítat v naší sigmácké rodině. Věřím, že součinnost Sigmy a Tipsportu bude ku prospěchu obou stran a že přinese pozitiva především našim fanouškům,“ uvedl předseda dozorčí rady Sigmy a náměstek primátora města Olomouce Martin Major. „Tipsport letos v lednu pozval náš A-tým na turnaj Tipsport Malta Cup, který jsme absolvovali v rámci zimního soustředění. Pokryl veškeré výdaje spojené s tímto turnajem. Takové podpory si nesmírně vážíme,“ dodává Major.

Sigma dnes nastoupí ve finále proti pátému týmu rakouské ligy, innsbruckému Tirolu

Sobota, 9.1.2021

Sigma Olomouc dnes ve finále Tipsport Malta Cupu vyzve pátý celek rakouské ligy WSG Swarowski Tirol. Do finále se dostala po předchozí výhře 2:1 nad Spartakem Trnava, v němž za Hanáky skóroval osmnáctiletý mladík Kryštof Daněk a loňská akvizice Sigmy Dominik Radič.

V pátek trenér Radoslav Látal naordinoval hráčům náročný program – dva tréninky, video rozbor středečního utkání s Trnavou a přípravu na Tirol. První dopolední trénink měl svižné tempo. Po úvodním rozcvičením následovala rychlostní průprava a hra na zkráceném hřišti s omezeným počtem doteků. Během druhého tréninku fotbalisté Sigmy nacvičovali střelbu a různé herní situace. Na závěr si zahráli na polovinu hřiště.

Zemřel Miloš Beznoska, bývalá opora obrany Sigmy Olomouc

Pátek, 8.1.2021

Se zármutkem v srdci přijali dnes nejen fanoušci SK Sigma Olomouc zprávu o úmrtí Miloše Beznosky. Do fotbalového nebe odešel v nedožitých 62 letech.

Bývalý obránce nastupoval za Sigmu v sezónách 1985/1986 až 1988/1989. Celkem za ni odehrál 83 prvoligových utkání, ve kterých si připsal 9 branek. V sezóně 1986/1987 byl u historicky první účasti Sigmy v evropských pohárech, zahrál si v 1. kole Poháru UEFA proti IFK Göteborg. Miloš Beznoska do Olomouce přišel ze Sparty, kde odehrál skoro tři stovky utkání, z Olomouce zamířil po třech úspěšných sezónách do Bohemians a následně hrál za kyperský klub Enosis Neon Paralimni. 

"Rodině a všem pozůstalým vyjadřujeme upřímnou soustrast. Čest jeho památce," uvedl klub Sigma Olomouc na svém webu.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Olomoucká Sigma dnes na Maltě vyzve slovenský Spartak Trnava

Středa, 6.1.2021

Fotbalová liga má jen krátkou zimní přestávku a už 16. ledna pokračuje. Sigma bude hrát na hřišti posílené mistrovské Slavie. Hanáci se teď na pokračování nejvyšší soutěže připravují účastí na Tipsport Malta Cupu 2021. Na souostroví ve Středozemním moři Sigma pobývá ve dnech 4. až 10. ledna. Spolu s ní se turnaje účastní FC Zbrojovka Brno, rakouský celek WSG Swarovski Tirol Wattens a slovenský FC Spartak Trnava. Právě s Trnavou se Sigma utká jako první, a to ve středu 6. ledna v 18:00 středoevropského času.

Sigma Olomouc sehraje oba zápasy turnaje na Národním stadionu v Ta´Qali. V semifinále nejprve dnes vyzve slovenskou Trnavu. Zápas můžete sledovat ve středu od 18:00 na Nova Sport 1. Podle výsledku pak bude hrát buď o třetí nebo o první místo, a to v sobotu 9. ledna. V prvním dnešním utkání podlehla brněnská Zbrojovka rakouskému soupeři 0:2. 

Z mistrovství Evropy vozí medaile, ale na domácích silnicích se bojí řidičů - bláznů

Sobota, 26.12.2020

Dva cyklisté, kteří opravdu proslavili Olomoucký kraj, závodí za týmy v tomto regionu v cyklistice, patří mezi juniory, ale rozhodně se za své výsledky nemusí vůbec stydět. Cyklistice celého Olomouka dělají opravdu velkou reklamu. Jak se jim trénuje u nás doma? 

Jednou z těchto vycházejících cyklistických hvězd je mladá dáma Gabriela Bártová, druhým je mladý muž Pavel Bittner.

Gabriela Bártová (SKC TUFO Prostějov) je vícemistryní Evropy, kdy se v říjnu uskutečnilo na velodromu v italské Fiorenzuole Mistrovství Evropy pro závodníky kategorie juniorů a kategorie do třiadvaceti let. U reprezentačního výběru se objevilo jméno sympatické prostějovské cyklistiky Gabriely Bártové, které se dařilo. Gabriela si přivezla stříbrnou medaili z vylučovacího závodu juniorek.

Karel Brückner: fotbalový mág, který si medaili od prezidenta rozhodně zasloužil

Čtvrtek, 29.10.2020

Když se ve středu 28. října seznámila veřejnost se jmény nových nositelů státních vyznamenání, fandové olomouckého i českého fotbalu museli mít radost. Mezi těmi, kdo dostali medaili za zásluhy, se totiž skvělo i jméno Karel Brückner. Medaili dostal za zásluhy v oblasti sportu. A my Olomoučané dodáváme, že zaslouženě.

Málokterý člověk má totiž život natolik spjatý s fotbalem, jako právě tento Olomoučan s typickým účesem, stoickým výrazem ve tváři a nezaměnitelným hlubokým hlasem. Fotbal hrál, ale hlavně ho trénoval a učil hrát ostatní. Šlo mu to fantasticky. On byl strůjcem zázraku, kdy provinční klub Sigma Olomouc po necelých deseti letech v první lize dovedl k sérii pohárových úspěchů, on dostal jméno města Olomouce na evropskou fotbalovou mapu a do značné míry právě díky němu zažili úspěšnou kariéru v západní Evropě a případně i v reprezentaci muži jako Pavel Hapal, Radoslav Látal, Tomáš Ujfaluši či David Rozehnal.

Po dobré neděli smutné pondělí: Václav Jemelka odchází ze Sigmy do Belgie

Pondělí, 5.10.2020

Mluvilo se o tom delší dobu, v Belgii si o tom psali už minulý týden. Dnes je jasné, že skvělý olomoucký fotbakový obránce Václav Jemelka odchází do belgické Lovaně do celku Oud-Heverlee Leuven. 

Pozor, už je to definitivní: olomoucký 1/2maraton se letos nepoběží!

Čtvrtek, 1.10.2020

Do startu Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá 10 dní, běžci už měli znát svá startovní čísla a místo toho dnes přišel od organizátorů e-mail o zrušení závodu. Stejnou zprávu dostali i běžci registrovaní na Mattoni 1/2Maratony Karlovy Vary a České Budějovice. Všechny tři vytrvalostní závody byly přesunuty z jara a měly se konat v rámci následujících 30 dnů, tedy během vyhlášeného nouzového stavu.

„Jako bychom se vrátili v čase, kdy jsme na jaře seděli v kanceláři a čekali na tiskovou konferenci… Tenkrát, stejně jako nyní, došlo k většímu omezení, než jsme čekali. Mysleli jsme si, že nyní jsme připraveni, v Ústí nad Labem jsme si vyzkoušeli start ve vlnách i povinné roušky. Nedělní Mattoni Liberec Nature Run jsme také schopni připravit a moc se na něj těšíme. Bohužel, s omezením na 20 účastníků na venkovních akcích není v letošním roce možné uspořádat Mattoni 1/2Maraton v Olomouci, Českých Budějovicích a Karlových Varech,” uvedl Tomáš Coufal, event director.

Zlato z evropské divoké vody putuje do Olomouce. Tereza Kneblová je nejlepší!

Středa, 23.9.2020

Teprve sedmnáctiletá Tereza Kneblová prožívá období snů. Nejdříve se jí povedlo o prázdninách probojovat do seniorské reprezentace ve vodním slalomu a následně na mistrovství Evropy v Praze získala v polovině září zlatou medaili v závodě hlídek společně s kolegyněmi Terezou Fišerovou a Gabrielou Satkovou. „Jelo se nám skvěle. Hlídková jízda byla neuvěřitelná, v cíli se mi nechtělo končit, přála jsem si pokračovat pořád dál,” popisovala Tereza jednoznačně nejrychlejší jízdu mezi singlířkami.

Mora dnes doma vyzve Liberec, Sigma jede bojovat do Brna

Neděle, 20.9.2020

Je tady supersportovní neděle pro olomoucké fanoušky – odpoledne hrají jak olomoučtí fotbalisté, tak i hokejisté. Jen s tím rozdílem, že Sigma hraje venku, na hřišti brněnské Zbrojovky, zatímco Mora doma vyzve favorizovaný Liberec.

Sigma Olomouc má poměrně dobrý vstup do sezóny, ve třech dosavadních ligových kolech dvakrát vyhrála, a to nad Libercem (1:0) a nad Bohemians (3:0) a prohrála jen na Spartě (0:3). V 15:30 ve Wedos Aréně v Brně nastoupí proti ligovému nováčkovi. Budeme držet palce! Favoritem utkání je sice Sigma, ovšem v Brně už dlouhých deset let nevyhrála. Textový online přenos nabízí webové stránky klubu https://www.sigmafotbal.cz/. 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport