Zprávy

Ololoď Kordulka slibuje nejen plavby, ale i několik fajn akcí na řece Moravě

Sobota, 24.6.2017

Plavby Olomouc už netrpělivě vyhlíží začátek prázdnin. Právě na toto období se totiž chystá pro místní obyvatele i turisty řada akcí, doprovodných programů a událostí.

Přístaviště (Šmeralova 12, Olomouc) ožije už 30. 6. 2017 událostí pro školáky: Přivítání prázdnin s odměnou za vysvědčení a odmění děti za školní úspěchy. Ty z nich, které s sebou přinesou vysvědčení se samými jedničkami, povozí OLOLOĎ Kordulka zadarmo. Děti s vyznamenáním dostanou na plavbě zdarma „námořnický drink“. Zkrátka nepřijdou samozřejmě ani děti s ne tak pěkným vysvědčením. Budou pro ně přichystány námořnické workshopy a loďka je povozí za snížené vstupné. Začátek akce je od 15 hodin. (Slevy jsou určeny dětem na prvním stupni).

Silné bouřky lámaly větve a sloupy, profesionální hasiči měli opět spoustu práce

Pátek, 23.6.2017

Noční bouřky a přívalové deště způsobily místy vážné potíže, které museli řešit v řadě případů i profesionální hasiči.

Profesionální a dobrovolné jednotky během přecházejících bouřek v posledních hodinách zasahovaly u sedmi událostí, v drtivé většině se jedná o pád stromů či větví na komunikace. V Přerově došlo k pádu stromu na zaparkované vozidlo. Na Konicku spadený strom znemožnil průjezd autobusu. V jednom případě v Přerově, místní části Dluhonice, došlo k pádu stromu do kolejiště. U jiné události na Olomoucku řešila jednotka porušený sloup elektrického vedení. "Zatím v celém kraji neevidujeme žádná zranění," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zdeněk Hošák. Z výčtu pohledem okresů došlo na Olomoucku ke třem událostem, na Prostějovsku k jedné, na Šumpersku rovněž k jedné a na Přerovsku ke dvěma.  

"Počet výjezdů se ale může v průběhu dne měnit," dodal Zdeněk Hošák. 

Dobrá poloha, vzdělaní lidé, více práce: Olomouc je strategickým místem pro firmy

Pátek, 23.6.2017

V dohledné době bude v Olomouci vznikat mnohem více pracovních příležitostí. Renomovaná asociace ABSL totiž tvrdí, že Olomouc sehraje klíčovou roli v rozvoji segmentu podnikových služeb v České republice. Důvodem je strategická pozice města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní spojení s významnými tuzemskými i mezinárodními obchodními centry, výborné zázemí v podobě 77 tisíc m2 kancelářských prostor, vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu.

Aktuálně v Olomouci působí více než 15 mezinárodních center podnikových služeb, které zaměstnávají zhruba 5000 lidí. Segment tak patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v olomouckém regionu. Protože celorepublikově obor podnikových služeb zaznamenává dynamický růst, dá se výrazná expanze očekávat i na Olomoucku. Růst by přitom měla nejen stávající centra, ale dle informací ABSL se o zdejší region zajímají i noví investoři.

Půlmaraton a policie: strážci zákona radí, chraňte se před zloději a pozor na parkování

Čtvrtek, 22.6.2017

V souvislosti s konáním 8. ročníku Mattoni ½ Maratonu Olomouc, který se uskuteční v sobotu dne 24. června 2017 v Olomouci, nabídla Policie ČR několik cenných rad nejen sportovcům, ale také jejich fanouškům a řidičům vozidel, přijíždějících do centra města.

Tato sportovní akce, které se bude účastnit přibližně 10 tisíc závodníků a velké množství diváků, láká vždy i kapesní zloděje. Přestože policisté Územního odboru Olomouc připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření a budou dohlížet na klidný průběh akce, veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu, zdůrazňujeme a připomínáme několik důležitých rad:

Pyramidy se stovkami květin teď budou zkrášlovat olomoucké Horní náměstí

Středa, 21.6.2017

Po zeleni na Horním náměstí volají Olomoučné už mnoho let. Radnice jim teď vyšla vstříc - na náměstí se objevila nová květinová výzdoba. Zpříjemnit atmosféru a vzhled historického centra města má zatím pět mobilních nádob ve tvaru pyramid se stovkami letničkami.

„Jsem přesvědčen o tom, že květinová výzdoba k Olomouci patří, a že v letních měsících dokáže velmi vhodně zpříjemnit dojem obyvatel i turistů z centra města,“ řekl primátor Antonín Staněk s tím, že na obdobnou výzdobu jsou lidé zvyklí i v řadě jiných evropských měst.

Grilujeme v olomouckém rozáriu: super nápad na letní oživení parku!

Středa, 21.6.2017

Chcete si s přáteli či rodinou vlastnoručně ugrilovat voňavou dobrotu, aniž byste s tím měli dopředu zbytečnou práci a starosti, navíc uprostřed zeleně a přitom přímo v centru města? V Olomouci žádný problém! Společnost Výstaviště Flora Olomouc nabízí zájemcům z řad veřejnosti v jí spravovaném rozáriu v sousedství Bezručových sadů dva samoobslužné grily. Stačí zavolat, objednat se a pracovníci Flory už nachystají vše pro vaši pravou
a pohodovou grilovačku.

Čtyřiadvacet zraněných cestujících při vážné havárii dálkového autobusu

Pondělí, 19.6.2017

Vážná dopravní nehoda, autobus v příkopu, čtyřiadvacet zraněných. Mezi Olomoucí a Mohelnicí se naboural dálkový autobus, někteří cestující zůstali v poničeném vozidle zaklínění. Nyní je už vše v pořádku, zranění byli ošetřeni a jsou v nemocnici. 

Zdravotnické operační středisko ZZS Olomouckého kraje převzalo v pondělí 19. června v 9:13 tísňovou výzvu pro vážnou dopravní nehodu autobusu na rychlostní komunikaci D35 nedaleko obce Unčovice se zraněním většího počtu osob. K místu události ihned vyrazily posádky rychlé zdravotnické pomoci z výjezdových základen Olomouc, Litovel, Mohelnice a vzlétl také vrtulník s posádkou letecké záchranné služby. Na místě působili samozřejmě také hasiči a policie. Hasiči museli mimo jiné zabezpečit nakloněný autobus, aby se nepřevrátil, a také pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vytahovali z útrob poničeného vozu cestující. V havarovaném autobuse cestovalo celkem 48 cestujících a 2 řidiči.

Půlmaraton přivede do města tisíce běžců i uzavírky. Podívejte se na mapu omezení

Pondělí, 19.6.2017

Už v sobotu 24. června se město Olomouc opět po roce stane centrem běžeckého dění. Osmý ročník závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc, konaný dle pravidel Mezinárodní asociace atletických federací IAAF a za podpory města Olomouc, se již od začátku řadí mezi světovou elitu dálkových běhů a stal se tak nejoblíbenější běžeckou akcí na Moravě. Letos se olomouckého závodu aktivně zúčastní 9 700 běžců z celého světa, z toho 3 500 účastníků rodinného běhu. To vše s sebou přináší i určitá omezení v podobě dopravních opatření.

„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním Matoni 1/2Maratonu Olomouc. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu, dopravu bude koordinovat policie a na vybraných uzlech v centru města dispečeři dopravního podniku. Velmi si vážíme tolerantnosti těch, kterých se dopravní opatření dotýkají a děkujeme jim za pochopení,” říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

ÚPLNÉ UZAVÍRKY ULIC

Jedle pro radniční střechu rostly v 15. století. Pokáceli je nejspíš v roce 1503

Sobota, 17.6.2017

Za Jiřího z Poděbrad rostly, za Vladislava Jagellonského jedle pro střechu radnice pokáceli. Pozoruhodné detaily ze stavební historie olomoucké radnice odhaluje rekonstruovaná střecha. Odborná expertíza, kterou si nechalo zpracovat město Olomouc, vydává nová a na rok přesná data i další zajímavé informace o historii této nemovité kulturní památky.

Aktuální zjištění popisuje dendrochronologická laboratoř DendroLab Brno, která při analýze dřeva z trámů použila komplexní kombinaci tradičních i moderních datovacích metod.

Vážná hromadná nehoda na dálnici dočasně zablokovala dopravu na Ostravu

Pátek, 16.6.2017

AKTUALIZOVÁNO VE 13:45

Hromadná dopravní nehoda se stala dnes dopoledne na dálnici D35 na 293. km ve směru na Ostravu u obce Dolní Újezd. Nehoda byla v 10:16 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje. Na místo vyrazili hasiči, policisté a lékaři ze záchranky. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, Velkého Újezdu a Doloplaz. Na místě se potvrdilo, že se při nehodě střetla dvě nákladní a tři osobní vozidla. Hasiči u havarovaných vozidel provedli protipožární opatření a spolupracovali s Policií ČR a zdravotnickou záchrannou službou. Při nehodě se zranily dvě osoby, které byly převezeny na ošetření do nemocnice.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Zprávy