Zprávy

Báječná letadla, lodě či vláčky všude kolem nás. Hravá výstava For Model je tu

Úterý, 21.2.2017

AKTUALIZOVÁNO 3.3.2017

V podmanivý svět plný rychlých vozů, elegantních letadel, impozantních válečných plavidel, ale i známek, mincí či báječných stavebnic se proměnily pavilony A a E a přilehlé plochy Výstaviště Flora Olomouc. Od pátku 10. března se tady totiž koná již 15. ročník prodejní výstavy modelů a sběratelství For Model. Děti a všichni hraví dospělí bez rozdílu věku se mohou přijít potěšit do neděle 12. března.

Obnovené olomoucké rozárium mezi stavbami roku! Cenu si určitě zasloužilo

Úterý, 28.3.2017

Revitalizace olomouckého rozária získala ocenění v soutěži Stavba roku 2016 Olomouckého kraje. Čestné uznání v kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor převzal investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Rozárium se přitom bude i dále proměňovat, zatím šlo jen o první etapu jeho obnovy. 

Šedesátiletého dělníka zasypala zemina. Ve výkopu byla vidět jen jeho hlava

Úterý, 28.3.2017

Několikrát vzlétla ke zraněným pacientům včera posádka letecké záchranné služby. Asi nejvážnější případ se odehrál před půl pátou odpolední, kdy na Zdravotnické operační středisko ZZS OK dorazila tísňová výzva kvůli muži, zasypaném v příkopu hlínou. Případ se stal při výkopových pracích v Seničce na Olomoucku. Na místo nehody vyrazili také profesionální i dobrovolní hasiči s technikou.

Na místě záchranáři našli po krk zasypaného šedesátiletého dělníka. Ten byl stále při vědomí a se záchranáři byl schopen komunikovat. Po vyproštění jednotkami profesionálních a dobrovolných hasičů zdravotníci provedli komplexní prohlídku zraněného. Pacient utrpěl zjevná poranění dolních končetin a hlavy. Dle charakteru vzniku poranění vyžadovalo návazné dovyšetření, aby lékaři mohli vyloučit i další poranění. Muže tedy po ošetření a zajištění letecky přepravila posádka do traumacentra Fakultuní nemocnice Olomouc.

Třída 1. máje nebude jedinou rozkopanou komunikací. Přidají se i další opravy

Pondělí, 27.3.2017

Nejen třída 1. máje bude od příštího týdne uzavřená. K chystané rekonstrukci komunikace a tramvajového kolejového tělesa, o které jsme už informovali, se připojí také Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) s dalšími rekonstrukcemi v ulicích pekařská a Denisova. Obyvatele města čekají objížďky a náhradní autobusová doprava. 

Od pátku 7. dubna bude za úplné uzavírky prováděna oprava pozemní komunikace ul. 1. máje, a to včetně tramvajové tratě. "Dále budou realizovány opravy výhybek a přípojů na náměstí Národních hrdinů a v ulici 8. května a opravy dlažby v ulici Pekařská a Denisova," uvedla ve zprávě Martina Krčová, tisková mluvčí DPMO. Jak Martina Krčová dodala, stavební práce si od uvedeného termínu vyžádají omezení a změny v tramvajovém a autobusovém provozu. Předpokládaná doba stavebních prací na třídě 1. máje je zhruba 7 měsíců, tedy do listopadu. Opravy v Denisově a Pekařské ulici a na náměstí hrdinů potrvají kratší dobu. 

Poradil kolegovi, jak si drogu "co nejlépe užít". Toho pak ráno našli mrtvého

Pátek, 24.3.2017

Ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy obvinili olomouzčtí krimnalisté třiapadesátiletého cizince. Skutku se měl dopustit tím, že v době od 17. do 19. března tohoto roku nejméně ve třech případech na jedné z ubytoven v Olomouci předal dvaačtyřicetiletému muži ze Šumperska přesně nezjištěné množství tablet přípravku, užívaného při substituční léčbě závislosti na opiátech, přičemž věděl, o jakou látku se jedná. Tato účinná látka léčivého přípravku je zařazená v seznamu omamných látek.

Tři dětská hřiště letos, čtyři v příštím roce. Město chce potěšit olomoucké děti

Pátek, 24.3.2017

Letos tři, příští rok čtyři dětská hřiště zmodernizuje nebo nově vybuduje město Olomouc. Letos jdou na dětská hřiště zhruba dva miliony, a tento týden radní schválili, že také z rozpočtu na příští rok budou na tento účel vyčleněny více než dva miliony korun. Radní schválili záměr pořízení dalších investičních záměrů, tedy studií jednotlivých hřišť. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.

„V letošním roce pořídíme investiční záměry na celkem čtyři lokality. Samotné rekonstrukce a také výstavba jedno zcela nového dětského hřiště se uskuteční v roce 2018,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. „Kompletní opravy tak čekají herní plochy v ulicích Na Vozovce, Jílová a Synkova. Na zcela nové hřiště se pak mohou těšit děti z Holice,“ popsal plány města náměstek Jakubec. „Lokalitu jsme do seznamu zařadili na základě požadavku tamní komise městské části,“ doplnil investiční náměstek Filip Žáček.

Zikova, Rožňavská, U Kapličky a Jižní. Čtyři zastávky na nové tramvajové trati

Čtvrtek, 23.3.2017

DOPLNĚNO

Zbývající etapy tramvajové trati na Nové Sady a na začátek Slavonína znamenají vznik čtyř nových zastávek. My už víme, jak se budou jmenovat - o jejich názvech totiž tento týden rozhodla městská rada. 

Tramvaje jedoucí na jih města tak budou v budoucnosti zastavovat na zastávkách Zikova, Rožňavská, U Kapličky a Jižní. Všechny navrhované názvy projednaly a odsouhlasily také dotčené komise městských částí. Ve druhé etapě přibudou zastávky tři, poslední pak vznikne zastávka Jižní jakožto konečná při třetí etapě. Trať zde bude končit klasickou točnou. 

Druhá etapa je skoro připravená, chybí ještě pozemky u Billy

Tahle dívka vybrala z ukradené karty peníze, seniorku tak připravila o tisíce

Středa, 22.3.2017

Šestaosmdesátiletou ženu okradli v supermarketu a vzápětí pak z její karty vybrali peníze. Mladá žena, která ukradenou kartu použila, je ale zachycena na snímích z bankomatu. Nepoznáváte ji? Policie by vám za tip k jejímu ztotožnění byla vděčná. "Žádáme o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, která 15. února provedla neoprávněný výběr z odcizené platební karty prostřednictvím jednoho z olomouckých bankomatů," uvedla tisková mluvčí policie ČR Irena Urbánková.

Oprava třídy 1. máje začíná za dva týdny! Rekonstrukce potrvá asi půl roku

Úterý, 21.3.2017

Na začátku dubna spustí město nejvýznamnější investiční akci letošního roku. V prvním dubnovém týdnu začne rekonstrukce ulice 1. máje. V jejím průběhu dojde ke komplexní rekonstrukci uličního prostoru včetně výměny tramvajového tělesa a inženýrských sítí v délce zhruba 400 metrů. Náročnou obnovou projde tato významná a frekventovaná ulice v úseku od náměstí Republiky, kde navazuje na již dokončenou část provedené rekonstrukce ulic Denisova a Pekařská, až k průčelí hotelu Palác.

Agresor napadl dva muže, jeden z nich skončil v nemocnici. Policie hledá svědky

Úterý, 21.3.2017

Okolnosti rvačky, která skončila zraněním jednoho z napadených a jeho hospitalizací, vyšetřuje od pondělí policie. K incidentu došlo v sobotu nad ránem kolem 4. hodiny na třídě Svobody nedaleko jednoho z klubů.

Podle prvotních informací měl zatím neznámý muž fyzicky napadnout dva muže ve věku 25 a 24 let. Nejprve měl pěstmi napadnout staršího z nich, a když se ho mladší, napadl agresor i jeho. Pětadvacetiletý muž utrpěl při incidentu zranění, se kterým musel být hospitalizován v olomoucké nemocnici. Mladší zraněn nebyl. Neznámý muž během incidentu poničil jednomu z napadených také bundu a způsobil mu tak škodu za předběžně 1500 korun. Oznámení o události přijala policie až v pondělí 20. března. Policisté na případu pracují a veškeré okolnosti a souvislosti incidentu prověřují. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, za které neznámému muži v případě jeho zjištění hrozí až tři roky za mřížemi.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Zprávy