Bleskovky

Novoroční ohňostroj, kolotoč a posílené tramvajové spoje

Středa, 1.1.2020

Rok 2020 mohou přivítat Olomoučané ve středu 1. ledna tradičním novoročním ohňostrojem, který pořádají organizátoři Vánočních trhů Olomouc. Ohňostroj se odehraje na Horním náměstí a podvečerí čas je stanoven tak, aby mohly přijít rodiny s dětmi. Na náměstí jsou stále otevřeny některé stánky s občerstvením a v provozu by měl být i malý kolotoč poblíž Arionovy kašny. Velý kolotoč čili ruské kolo u tržnice má být v provozu až do 6. ledna. Na akci reaguje i Dopravní podnik města Olomouce posílením odpoledních spojů. Z důvodu očekávané zvýšené frekvence cestujících bude od zhruba 15 hodin posílen provoz na autobusové lince č. 16 a na tramvajových linkách č. 1, 2, 4 a 7. Posílení autobusových a tramvajových linek bude ponecháno minimálně do 19 hodin, déle pouze v případě nenadálých přepravních potřeb.

Reflex + Mňága a Žďorp s Dobrým místem pro život podpoří boj s rakovinou

Pátek, 20.12.2019

Stánek spolku Dobré místo pro život na olomouckých vánočních trzích chystá na neděli 22. prosince příjemné překvapení. U stánku na Horním náměstí se objeví dvě výrazné osobnosti, a to Petr Fiala, lídr kapely Mňága a Žďorp, a Bohuslav Pečinka, jeden z nejlepších českých komentátorů a člen redakce Reflexu. Parťáky jim budou Věra a Zdenek Zukalovi.

"Přijďte za námi na punč a podpořte Mamma HELP centrum, ktere pomáhá ženám s rakovinou prsu," vzkazují organizátoři z Dobrého místa pro život. V neděli od 16 hodin. U tohoto stánku pravidelně po celé vánoční trhy probíhají dobročinné akce. 

Foto: Dobré místo pro život

U Krčmaně vyprošťují havarovaný kamion, dopravu řídí policie

Pondělí, 16.12.2019

AKTUALIZOVÁNO Kyvadlově řízená doprava čeká řidiče na úseku mezi Olomoucí a Krčmaní. V neděli zde havaroval kamion, na dnešek bylo naplánováno jeho vyproštění a odvoz. O úplném zprovoznění komunikace bude policie informovat. 

V neděli 15. prosince krátce po půl čtvrté odpoledne došlo na komunikaci I/55 ve směru od Krčmaně na Olomouc k havárii nákladní soupravy Renault. Jak z provedeného šetření vyplývá, 54letý řidič nákladního vozidla najel se soupravou na pravou krajnici, která se pod tíhou utrhla. Následkem uvedeného vyjela souprava vpravo mimo vozovku, kde narazila do směrového sloupku a následně do svislé dopravní značky. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda je odhadována na předběžně 90 000 korun. Řidiči byla uložena pokuta v příkazním řízení.

Přibližně ve 14:30 už byla silnice zprůjezdněna!

Ilustrační foto: Policie ČR

Horním náměstím se dnes ponesou tóny klasických koled

Úterý, 10.12.2019

Nesem vám noviny, narodil se Kristus Pán a další. Dnes v podvečer budou na Horním náměstí znít klasické české koledy. Vánoční trhy Olomouc mají totiž na programu už tradiční akci, nazvanou Koledování. Začíná se v 17:30 a jde o zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino. Předtím vystupuje smíšený komorni sbor Ateneo UP Olomouc. 

Ilustrační foto: REJ.cz 

Adventní a vánoční divadelní představení i hudba s tancem

Neděle, 1.12.2019

První adventní neděle 1. prosince 2019 přináší díky Vánočním trhům do centra Olomouce program na celé odpoledne. Začíná se už ve 13 hodin!!! 

Potěšeny budou na Horním náměstí menší i větší děti a nakonec i ti, kdo mají rádi hudbu a tanec. O program se starají od 13 hodin herci divadla eMILLIon se dvěma různými představeními a následně v 17 hodin také kapela Bombarďák. 

Program

13:00 divadlo eMILLIon – Nad Betlémem svítí hvězda

14:00 divadlo eMILLIon – Andělé na chůdách

15:00 divadlo eMILLIon – Andělé na chůdách

16:00 divadlo eMILLIon – Nad Betlémem svítí hvězda

17:00 hudební skupina Bombarďák – koncert pro děti plný divokých písn a tanečků

Tramvaj, která samovolně couvala, už jezdí. S novou brzdou

Úterý, 26.11.2019

Dnes ráno (26. listopadu) Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) vrátil do provozu tramvaj EVO1/o evidenční číslo 122, u které došlo dne 25. srpna 2019 k technické závadě. Tehdy začala tramvaj na třídě 1. máje samovolně couvat.  Poté bylo vozidlo dočasně odstaveno z provozu. 

"Na základě této události a následného šetření Drážní inspekce byla výrobcem vozidla, na všech osmi vozidlech typového označení EVO1 a EVO1/o, které DPMO vlastní, realizována opatření v souladu se schválením Drážního úřadu," uvedla dnes mluvčí DPMO Martina Krčová. Konkrétně výrobce na vozidle změnil zapojení záchranné brzdy tak, aby zafungovala za jakékoliv situace. Tímto opatřením byl posílen okruh bezpečnosti při provozování tramvaje, která má i příslušné povolení k provozu od Drážního úřadu.

Ilustrační foto: DPMO

Večer startují Vánoční trhy Olomouc rozsvícením stromu a koncerty

Pátek, 22.11.2019

Vánoční trhy Olomouc startují dnes!

Koncert kapely Rock and Roll Band Marcela Woodmana začíná v 16:45, o hodinu později bude vyhlášen vítězný návrh na pojmenování vánočního stromu a v 18 hodin se vánoční strom poprvé rozzáří. Přibližně v 18:05 začíná koncert kapely O5 a Radeček. Od zítřka pak pokračuje pravidelný program a provoz trhů, které trvají až do Štědrého dne. Kluziště na Dolním náměstí a menší část stánků s gastronomií a punčem zůstane v provozu do 30. prosince. Na Horním náměstí jsou letos kvůli rekonstrukci radnice poněkud jinak uspořádány stánky, trhy jsou navíc rozšířené o dětskou zónu u tržnice, kde stojí ruské kolo. 

Více o programu najdete zde: http://www.vanocnitrhy.eu/

 

Do Olomouce dnes přijíždí vnuk posledního českého krále

Úterý, 19.11.2019

Georg Habsbursko-Lotrinský, vnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I., navštíví v úterý 19. listopadu Olomouc. Návštěva tohoto významného představitele habsbursko-lotrinského rodu a zkušeného evropského diplomata souvisí se sérií připomínkových akcí ke dvoustému výročí nástupu Rudolfa Jana Habsburského do funkce arcibiskupa olomouckého (1819).

V pátek se začíná bruslit. Kluziště na Dolním náměstí je připraveno

Čtvrtek, 7.11.2019

Letošní Vánoční trhy Olomouc sice slavnostně startují až 22. listopadu, provoz ledové plochy bude ovšem zahájen už zítra, tedy v pátek 8. listopadu. Kluziště má být v provozu denně s výjimkou 1. Svátku vánočního (25. 12.) až téměř do konce roku.

Bruslit zde bude možné denně od 10 do 22 hodin. V době od pondělí do pátku je dopolední provoz do 12 hodin vyčleněn pro školy, případně po dohodě se správcem kluziště může být využit pro matky s dětmi. Na Štědrý den bude kluziště v provozu do 16 hodin a pouze 25. prosince bude zcela zavřeno. Následně od 26. do 30. prosince bude provoz opět jako před Vánočními svátky.

V pátek se začíná už v 9 hodin! Bruslení na Dolním náměstí je zdarma. 

Ilustrační foto: MMOLa FB Vánoční trhy Olomouc

Na Dušičky má hřbitov otevřeno až do sedmi hodin

Neděle, 3.11.2019

Více času pro návštěvu předků v době „dušiček“ nabízí hlavní městský hřbitov v Neředíně i kolumbárium husitské církve. „K návštěvě centrálního neředínského hřbitova a svých blízkých můžete až do 10. listopadu využít prodlouženou otevírací dobu do 19 hodin,“ informoval náměstek olomouckého primátora Matouš Pelikán. Kolumbárium pod Husovým sborem Československé církve husitské ve Studentské ulici v Olomouci je otevřeno v neděli výjimečně až do 16:30.

Ilustrační foto: REJ.cz

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky