Bleskovky

Natálie nepřišla ze školy domů. Pátrá po ní i policie

Pátek, 8.2.2019

Pátrání po pohřešované dívce, které bude teprve za dva měsíce patnáct let, vyhlásila dnes policie. Pohřešovaná Natálie Zvárová, narozená 7. dubna 2004, byla naposledy viděna ve čtvrtek 7. února kolem půl dvanácté dopoledne, kdy odešla ze školy. Domů se nevrátila a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Z průběžného operativního šetření Policie ČR nevyplývá, že by se dívka stala obětí trestné činnosti. Podle doposud zjištěných informací policisté nevylučují, že se může pohybovat jak na Olomoucku, tak i na Šumpersku.

Dívka je vysoká kolem 165cm, střední postavy. Má zelenohnědé oči a černé, do půli zad dlouhé vlasy. Nosí je rozpuštěné. Zdánlivě vypadá na 16let.

V době odchodu měla na sobě černé kalhoty - rifle, zimní bundu khaki barvy - v délce pod zadek, na nohou obuv zn. NIKE, v kombinaci barev růžové a černé. U sebe by mohla mít batoh na záda, v kombinaci barev růžové a černé.

Požár v centru Olomouce, hasiči museli evakuovat obyvatele domu

Úterý, 5.2.2019

AKTUALIZOVÁNO K požáru v přízemí jednoho z činžovních domů v centru města, v Komenského ulici 25, muselo okolo půl desáté večer v úterý 5. února vyrazit několik jednotek profesionálních hasičů včetně vozidla s vysokým žebříkem. Hasiči museli lokalizovat požár a současně zajistit bezpečnost obyvatel domu. Vzhledem k tomu, že chodby objektu byly silně zakouřené, hasiči obyvatele domu postupně evakuovali, k dispozici jim byl i speciální autobus.

V současnosti (v čase 23:40) zásah stále pokračuje, hasiči jsou na místě. Příčina požáru i hmotné škody teprve budou upřesněny, pohybovat se budou ve statisících.

Auto dostalo smyk a nabouralo do tramvajové zastávky

Neděle, 3.2.2019

Zpoždění nabralo několik tramvajových spojů v neděli kolem osmé hodiny večer. Ve Wolkerově ulici totiž dostalo smyk osobní auto, které jelo pravděpodobně ve směu od Brněnské do centra, a skončilo v zábradlí protější zastávky Výstaviště Flora. 

Část zábradlí je po nárazu silně zdeformovaná, poškozené je i auto. Tramvaje, které jely směrem na Novou Ulici, nabraly kvůli zablokované trati zpoždění. U havárie asistovali i profesionální hasiči, kteří zajistili odtažení nabouraného vozidla. 

Nehoda souvisela s hustým sněžením, které v neděli v podvečer navázalo na předchozí vytrvalý déšť. 

Foto: Olomoucký REJ a HZS Olomouckého kraje

Vstup na led je nebezpečný, z přehrad odpouští vodohospodáři vodu

Pátek, 1.2.2019

Zpráva z Povodí Moravy jasně varuje: nechoďte na led, ledová pokrývka nebude dost pevná. S ohledem na rostoucí teploty a očekávané oteplení v průběhu víkendu bude docházet k odtávání sněhové pokrývky prakticky na celém území povodí Moravy. "Kvůli předpokládaným zvýšeným průtokům uvolňujeme prostory ve vodních nádržích tak, aby byly připravené zachytit vodu z tajícího sněhu. V žádném případě proto nyní nedoporučujeme vstupovat na zamrzlé hladiny vodních nádrží. Led slábne a v důsledku klesající hladiny hrozí riziko prolomení ledu i při nízkém zatížení," varuje Petr Chmelař, mluvčí Povodí Moravy.

V pátek přijde silný vichr, meteorologové znovu varují!

Čtvrtek, 31.1.2019

Meteorologové vydali pro Olomoucký kraj výstrahu před silným větrem. Od pátečního odpoledne bude zesilovat od jihu vítr, který může dosahovat v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a v Beskydech pak kolem 30 m/s (110 km/h). Vítr bude slábnout v sobotu během odpoledních hodin.

Vítr může poškozovat stromy a lesních porostů, hrozí i menší škody na budovách. Platí riziko úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, lze očekávat i případné možné komplikace v dopravě. Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře a odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Lidé by měli zvážit i výlety do hor. 

Bližší informace: http://www.chmi.cz/

Pozor, Olomouc zahaluje smogová opona

Úterý, 22.1.2019

Kvůli vysoké koncentraci suspendovaných částic PM10 vyhlásil dnes Český hydrometeorologický ústav smogovou situaci na Olomoucku. Během dne se stav nezlepší. Nad ránem byl překročen 12hodinový klouzavý průměr koncentrací PM10 s prahovou hodnotou 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu 24 hodin není předpokládán jeho pokles. Odborníci doporučují zdržet se fyzické zátěže při pobytu pod širým nebem, což platí zejména pro seniory, malé děti a lidi s chronickými dýchacími potížemi či srdečním onemocněním. Apeluje se na omezení dopravních prostředků se spalovacím motorem a přednostní využití hromadné dopravy. Aktuální koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny zde: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/svrs/svrs_PM10_1_CZ.html.

Ve sklepení hledali mrtvolu. Byl to ale zápach z odpadu

Sobota, 12.1.2019

Přijeďte prosím, tady v domě něco hrozně páchne, vypadá to na mrtvolu. Další kuriozní případ za sebou mají olomoučtí strážníci.

Ve čtvrtek odpoledne vyrazili strážníci do domu v ulici Šmeralova po oznámení, že se posledních několik týdnů po chodbě domu šíří výrazný neidentifikovatelný a zhoršující se zápach a muž má obavy, aby se v některém z bytů nenacházel zemřelý člověk. Hlídka na místě zjistila, že je zde opravdu cítit silný zápach, který ale připomínal spíše odpadní vodu. Do řešení připadu se zapojili další lidé z domu, kteří uvedli, že předchozího dne zde odborná firma prováděla opravu odpadního potrubí v suterénu, odkud se zápach šířil. V místě byla navíc i stěna, která byla silně pokrytá plísní.
Po zjištění těchto okolností zúčastnění došli k závěru, že zápach je kombinací všech těchto faktorů a že hledat domnělou mrtvolu je tedy zbytečné.

Ilustrační foto: pixabay.com

Meteorologové varují, sněžit bude až do rána!

Úterý, 8.1.2019

Novou výstrahu vydal v úterý 8. ledna odpoledne Český hydrometeorologický ústav. Týká se také Olomouckého kraje.

Očekává se vytrvalé sněžení, které může zkomplikovat nejen dopravu, ale i další aspekty všedního života. Výstraha platí do středy 9. ledna. Kromě sněžení předpovídají meteorologové i vítr, což znamená tvorbu sněhových jazyků. 

Večer i během noci budou hůře sjízdné silnice, hrozí kluzký povrch i sněhové jazyky. Očekávají se ale komplikace nejen v silniční dopravě, ale i při chůzi a možná i v energetice, zásobování a podobně. V případě mokrého sněhu hrozí škody na stromech a lesním porostu. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Řidiči nesmí zapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i na sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

U Přáslavic zablokovala nabouraná cisterna výjezd z dálnice

Pátek, 4.1.2019

AKTUALIZOVÁNO Dnes před půl šestou ráno havarovala cisterna s mlékem na sjezdu z dálnice D35  281 km (EXIT Přáslavice). Podle předběžných informací 59letý řidič cisterny sjížděl z dálnice a vyjel se soupravou vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil. Vozidlo zablokovalo oba jízdní pruhy ve směru na Olomouc a přívěs zůstal v příkopě. Řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Při nehodě byl zraněn řidič kamionu, který byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Po dobu šetření nehody byl a stále je uzavřen sjezd z dálnice D35 na 281 km (EXIT Přáslavice). Nájezd na dálnici D35 u EXITU 281 ve směru od Olomouce byl sveden do jednoho pruhu. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. "Budeme Vás informovat, jakmile dojde k obnovení provozu," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman. 

Komunikace byla plně zprůjezdněná až mezi 17. a 18. hodinou. 

Na olomoucké radnici dnes i na Silvestra úřadují

Čtvrtek, 27.12.2018

Pokud potřebujete něco vyřídit na radnici, ve čtvrtek 27. prosince klidně můžete. Úřední hodiny Magistrátu města Olomouce totiž zůstávají mezi vánočními svátky beze změn. Jediná změna se týká pondělí 31.proince. 

Ve čtvrtek 27. prosince 2018 zůstávají úřední hodiny v běžném režimu. V pátek není úřední den. Poslední úředním dnem v roce je pondělí 31. prosince, kdy jsou úřední hodiny pro veřejnost stanoveny na dobu od 8 do 12 hodin.

Úřední hodiny

Čtvrtek 27. prosince: 8:00 – 12:00 / 13:00 – 15:30 hodin (provoz na podatelnách MMOl)
Pátek 28. prosince: není úřední den
Pondělí 31. prosince: 8:00 - 12 hodin

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky