Bleskovky

October Fest pokračuje v sobotu a neděli, pobaví se i děti

Sobota, 12.10.2019

October Fest v Olomouci pokračuje v sobotu i neděli. Druhý říjnový víkend se můžete těšit na 4 foodtrucky, kubánský bar a ještě mnoho dalšího, samozřejmě včetně piva. Bistro NO, To chcešš a Chilli Táta budou nachystaní až do neděle. Fully Belly - Food Truck to roztočí pouze v sobotu. Tím pádem si na jeho 8, 9 a 10 můžete zajít pouze v tento den. V případě velkého zájmu se může stát, že začnou některé jídla vyprodávat dříve. Proto platí, že kdo dřív přijde, ten dřív tácek bere.
A co by to byl October Fest bez piva! Na to se můžete těšit v hojné míře. Plzeňský pivovar přiveze vše co má, aby ukojil chutě i těm nejnáročnějším pivařům. A čepovat bude i do skla, ale vzhledem k náročnosti tohoto kroku pouze do skla, které si sami přinesete.
Skákací hrad a také vstup na akci ZDARMA, to jsou další lákadla téhle víkendové akce. 

Více na https://www.facebook.com/events/948096678864401/

Na Sluňákově chystají podzimní uspávání Sluneční hory

Středa, 9.10.2019

Zajímá vás, jak uspat Sluneční horu? Na začátku listopadu přesně tohle dokáží na Sluňákově a vy můžete být při tom. V sobotu 9. listopadu bude připravena stezka pro rodiče a děti, při níž společně uloží Sluneční horu spolu se všemi zimními spáči, kteří se toulají v okolí. Pojďte se společně vydat na dobrodružnou cestu do říše snů. Na trasu můžete vyrazit době od 13 do 16 hodin.

V rámci akce budou mít návštěvníci možnost nahlédnout také do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 korun. Sluneční hora je dílo výtvarníka Miloše Šejna a je spolu s dalšími unikátními artefakty součástí Domu přírody Litovelského Pomoraví. 

Foto: Sluňákov

Zajímají vás drahokamy, fosilíe nebo kameny podle znamení?

Neděle, 6.10.2019

Polodrahokamy, šperky, trendy kameny, kameny podle zvěrokruhu, ale také například zkameněliny z celého světa. To nabízí prodejní výstava Mineral Expo, která se koná ještě v neděli do 16 hodin. Kromě nabídky jednotlivých vystavovatelů budou akce spojeny také s doprovodným programem (poznávání kamenů, výroba kameňáků, zdobení svícnů, misek a váziček kamínky, navlékání korálků, oblíbené mandaly z písku). Mineral Expo se koná v areálu Polytechnického učiliště v Technologické hale, Rooseveltova 79, Olomouc.

Termín: ne 6. 10. 2019     9-16 hod

Vstupné: Dospělí 60,- Kč / děti 20,- Kč  

Během konání akce je zajištěno občerstvení a parkování u budovy.

Pozor na silný vichr! Pondělí bude až do večera větrné

Pondělí, 30.9.2019

Meteorologové vydali varování, že na Olomoucku bude v pondělí po celý den silný vichr. Předpovídají velmi silný západní až jihozápadní vítr s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), ojediněle může dosahovat rychlosti až 110 km/h, na hřebenech hor až 130 km/h. Vichr by měl slábnout večer. 

Kamarád Karel z jiné galaxie asi na zapálený kyblík nestihl zareagovat

Pátek, 27.9.2019

Na oznámení o podivínovi, který má u sebe zapálený kyblík a modlí se u něj, vyjížděli včera před jedenáctou hodinou večer do ulice Přichystalova olomoučtí strážníci. Kdyby se tento případ nestal doopravdy, musela by to být nejspíš scéna ze sci-fi filmu. Vysvětlení mladého muže bylo totiž fascinující. 

"Hlídka na místě zjistila, že zde jistý mladý muž opravdu založil oheň, když ve kbelíku zapálil papírový karton. Podle svých slov tak hodlal dát signální znamení pro imaginárního kamaráda Karla, že je připraven k interdimenzionálnímu přenosu vědomí. Následně poklekl do modlící polohy a začal meditovat," popsal kuriózní situaci mluvčí městské policie Petr Čunderle. .

Strážníci pro jeho esoterické počínání bohužel neměli moc pochopení. Na místě přerušili meditační proces pětadvacetiletého mladíka a oheň uhasili. Dotyčnému pak doporučili, aby si pro podobné interdimenzionální aktivity našel vhodnější místo a na signální znamení nepoužíval oheň.

Kocour Mikeš, komedie s Jiřím Bartoškou a další divadelní hry

Neděle, 22.9.2019

Co dělat v nedělní odpoledne a večer? Pro přátele divadla má neděle několik možných řešení. Odpoledne je na programu dětské představení, večer pak hned tři hry pro dospělé.

V 15 hodin začne v Divadle na Šantovce představení O kocouru Mikešovi. Dětské dvadelní představení zahrnuje život oblíbeného mluvícího kocourka v Hrusicích i na cestách po světě a u cirkusu. Hra trvá cca 60 minut.

Večer si mohou zájemci vybrat ze tří her. Moravské divadlo uvádí klasické Zvonokosy, Divadlo Tramtarie zve na komedii Děkujeme, že zde kouříte!, a v Redutě se představí komedie Moje hra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Jde o komedii na téma života slavného spisovatele, který mu takříkajíc protekl mezi prsty. Všechna tři večerní představení začínají v 19 hodin.   

Tramvaj se srazila se školačkou. Město následně ucpaly kolony aut

Středa, 18.9.2019

Středa začala v Olomouci nehodou se zraněním školačky a následnou dopravní kalamitou na hlavních tazích městem. Na zhruba půl hodiny jezdily místo tramvají v centru města náhradní autobusy, linky 2, 3, 4 a 6 byly přesunuty na třídu Kosmonautů. 

Přibližně v 7:45 se odehrála nehoda na Masarykově třídě v Olomouci. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla tramvaj se školačkou, podle některých svědků se tak stalo na přechodu pro chodce. Dívka byla zraněna a musela ji do péče převzít zdravotnická záchranná služba. Veškeré příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou v šetření.

Komunikace byla v místě nehody z důvodu šetření uzavřena přibližně do půl deváté, stejně tak v době od 7:50 do 5:15 nejezdily centrem ani tramvaje. Dopravní zácpa se pak projevila i na dalším tahu městem, na třídě Kosmonautů. 

 

Dědictví po wehrmachtu? Nález protitankové střely

Středa, 11.9.2019

Poněkud znepokojivý nález učinil v úterý dopoledne šestačtyřicetiletý muž v Mladějovicích. Kolem jedenácté dopolednepřvolal policii s tím, že při výkopových pracích nalezl předmět, připomínající munici.

Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který důkladnou prohlídkou předmětu zjistil, že se jedná o prázdnou střelu do ruční protitankové zbraně Panzerschreck. Munici si převzal k dalšímu opatření. V důsledku nálezu nedošlo ke škodám na majetku, ani ke zranění osob a ani k jejich ohrožení.

Velmi účinné protitankové střely tohoto typu, které byly následníkem známějšího panzerfaustu, používala v závěru druhé svěové války německá armáda. 

Ilustrační foto: Bundesarchiv

Zábavné odpoledne s hasiči a strážníky: loučení s prázdninami

Čtvrtek, 29.8.2019

Odpoledne plné zábavných akcí pro děti probíhá na Horním náměstí v Olomouci. Až do 17 hodin se totiž před radnicí bude odehrávat už tradiční loučení s prázdninami, které pro olomoucké školáky připravují dobrovolní hasiči a městská policie.

Co se tedy bude během odpoledne dít? Děti se mohou těšit na zajímavé ukázky hasičské techniky i hasičského zásahu. Pro aktivní prožití odpoledne bude připravený skákací hrad, malování na obličej, simulátor opilosti, laserová střelnice a mnoho dalších soutěží. Soutěže pro děti budou probíhat od 13 do 16 hodin.

Také olomoučtí strážníci dětem předvedou ukázky své práce i svou techniku. O trochu sportovního napětí se postará také soutěž v požárním útoku. Vrcholem akce bude oblíbená pěnová koupel přímo na ploše Horního náměstí.

„Pro jistotu zdůrazním, že se akce koná za každého počasí, nicméně dnes to vypadá, že počasí bude dobré,“ vzkazuje Martin Major, který nad dětským odpolednem převzal jako obvykle záštitu.

Na letní Floru Olomouc posílí dopravní podnik tramvajové spoje

Pondělí, 12.8.2019

V termínu od 15. do 18. srpna bude probíhat letní etapa výstavy FLORA OLOMOUC. Výstaviště bude pro veřejnost otevřeno od čtvrtka do neděle od 9 do 18 hodin. Předpokládanému náporu návštěvníků vychází vstříc Dopravní podnik města Olomouce, který posílí spoje MHD. 

Ve čtvrtek 15. srpna a v pátek 16. 8. 2019 budou na všechny kurzy linek č. 4 a 6 nasazeny spřažené soupravy. Spřažené soupravy na lince č. 4 budou dle přepravních potřeb v průběhu dne na pokyn dispečera vyměněny řidičem provozní zálohy za sólo vozy.

Ve čtvrtek 15. srpna a v pátek 16. srpna bude vzhledem k očekávané zvýšené frekvenci cestujících vypravena posilová tramvajová souprava. V cca 8 hodin a opětovně v cca 9 hodin bude vedena jako posilový spoj na lince č. 6 z Hlavního nádraží na konečnou Nová Ulice.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky