Bleskovky

Na železničním přejezdu se srazila autoškola s vlakem

Úterý, 21.8.2018

Dnes kolem tři čtvrtě na dvanáct došlo k dopravní nehodě na železničním přejezdu v Olomouci v ulici Na Vozovce. Z prozatím přesně nezjištěných příčin zde došlo ke střetu osobního vozidla autoškoly a jedoucího osobního vlaku. Podle prvotních informací při nehodě nedošlo k žádnému zranění osob, vznikly jen hmotné škody na vozidle i vlaku. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen  orientačními dechovými zkouškami. "Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, zda výstražné světelné signalizační zařízení bylo či nebylo v provozu a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V místě nehody byla po určitou dobu značně komplikovaná dopravní situace. 

Foto: FB Martina Majora

Aquapark mimo provoz, nefungují mu počítače

Pondělí, 20.8.2018

AKTUALIZOVÁNO Aquapark Olomouc má dnes od rána do odvolání zavřeno. Příčinou jsou technické problémy s informačními technologiemi. Odstranění potíží a následné otevření areálu se předpokládá dnes, a to v řádu hodin.

Za dočasné omezení provozu se vedení Aquaparku Olomouc omlouvá.

Aktuální informace o obnovení provozu najdete na http://www.aqua-olomouc.cz/

Krátce po poledni byl aquapark znovu otevřen, ovšem přístup do vnitřního bazénu a sauny je jen přes vnější letní aquapark a otevírací doba dnes bude omezena do 20 hodin. 
 

Foto: archiv Aquaparku Olomouc

Odpoledne David Koller, večer Wanastowi Vjecy a Kabát

Sobota, 18.8.2018

Pokud máte náladu na kvalitní rockovou muziku, můžete se ještě teď vypravit do areálu z olomoucké Šantovky. Druhým dnem zde pokračuje Létofest. V tuto chvíli hraje kapela Iné kafe, velká část zajímavého programu je ještě před námi. V podvečer vystoupí někdejší lídr Lucie David Koller či hvězdní Kabáti.

V areálu pevnůstky je také zóna pro rodiny, kde děti najdou skákací a jiné atrakce, letošní novinkou doprovodného programu je youtuberský stan v časovém rozmezí 14:15 až do 18:45 hod. Vystoupí zde čtyři interpreti a moderátor z řad youtuberů a předvedou své umění.  

Minulé ročníky Létofestu se v Olomouci odehrávaly v Korunní penůstce.

Program 

DAVID KOLLER (17:00 - 18:15)

MAREK ZTRACENÝ (18:45 - 20:00)

WANASTOWI VJECY (20:30 - 21:45)

KABÁT (22:15 - 23:30)

Ilustrační foto z loňského ročníku: Létofest

V poledne se rozezní sirény na památku tří padlých vojáků

Středa, 8.8.2018

Česká republika včetně Olomouce uctí dnes (ve středu 8. srpna) v pravé poledne památku trojice českých vojáků, kteří zahynuli v neděli při sebevražedném útoku v Afghánistánu poblíž velké základny u Bagrámu. Sirény se rozezní na 140 sekund. Padlí vojáci budou pohřbeni v místech svého bydliště, Armáda ČR je doprovodí vojenskými poctami. Podle prohlášení ministra obrany budou vojáci in memoriam povýšeni a vyznamenáni. 

Stavební práce omezí od srpna přístup do fakultní nemocnice

Pondělí, 30.7.2018

Opravy chodníků v ulici I. P. Pavlova začnou 1. srpna a potrvají téměř do konce září. Tyto stavební práce se budou konat za úplné uzavírky chodníku od brány do Fakultní nemocnice Olomouc v ulici I. P. Pavlova až po křižovatku s ulicemi Mošnerova a Vojanova. Zároveň bude dočasně přemístěna autobusová zastávka před objektem ortopedie blíže ke křižovatce Mošnerova - Vojanova / I. P. Pavlova o zhruba 30 metrů. Pro zachování bezpečnosti a zdárný průběh výstavby prosí stavebník i investor občany o respektování osazeného přechodného dopravního značení, případných informačních tabulek a zábran pro usměrnění pěšího pohybu v prostoru stavby. Zároveň se omlouvá za dočasné zhoršení podmínek způsobených touto stavební činnosti.

Ilustrační foto: Olomoucký REJ

Dnes otevírá Potrefená husa. V Olomouci už podruhé

Čtvrtek, 26.7.2018

Na rohu Horního náměstí a ulic Michalské a Ztracené otevírá dnes večer nová restaurace. Dnes jde o zkušební premiéru, naplno se má nové restaurační zařízení v centru Olomouce otevřít zítra. Kromě dobré kuchyně a známého piva přibude na Horním náměstí další restaurační zahrádka, což je fajn.   

Název podniku Potrefená husa není Olomoučanům neznámý - podnik stejného jména fungoval do února roku 2016 v Dietrichsteinském paláci v Opletalově ulici. Šuškalo se, že náhlý konec nájemního vztahu tehdy souvisel s tím, že v prostorách této oblíbené restaurace policie odposlouchávala aktéry tzv. kauzy Vidkun. Místo husy je dnes na stejném místě restaurace U Mořice. Nové Potrefené huse, která na lukrativním místě nahradila asijský podnik, přejeme mnohem příjemnější budoucnost a samé spokojené hosty. 

V bazénech olomouckého rozária je opět voda!

Středa, 25.7.2018

Do bazénů olomouckého rozária se v parných dnech vrací voda. Lidé se zde mohou dle dřívějších vyjádření Výstaviště Flora Olomouc i radnice ve vodě brouzdat a ochlazovat, nikoliv však plavat jako na klasickém koupališti. V nynějších tropických teplotách je napouštění vody určitě dobrou zprávou. 

Bazény, které měly potíže s netěsnostmi a únikem vody, se od včerejška postupně napouštějí ke zkušebnímu provozu. Odborná firma provedla v jednom z bazénů opravy spár a v nejbližších dnech se tedy ukáže, zda byl zvolen správný postup a zda je už vše v pořádku. V areálu rozária zatím chybí i část plachet, které by měly návštěvníkům poskytovat příjemný stín. Plachty jsou demontovány, protože se čeká na nový posudek statika ohledně bezpečnosti jejich ukotvení. V rozáriu momentálně není otevřen ani stánek s občerstvením, například nápoje, nanuky i další drobné zboží se ale dá koupit u vstupu ve vrátnici. 

Na Floře dnes kvete největší květina Victoria Cruziana

Pátek, 20.7.2018

Výstaviště Flora Olomouc ani letos není ochuzena o jedinečný květ Victorie cruziany (Viktorie Crusova). Vykvetl v tropickém skleníku dnes v noci a bude zde k vidění díky zatažené obloze ještě do dnešního poledne, než se květ zavře a ukáže se v plné své kráse opět až za rok.

Tuto noc vykvetl první květ, který je svým rozsahem mezi lekníny výjimečný a ojedinělý. Další květy Victorie cruziany na sebe však v nejbližších dnech nenechají čekat, takže kdo nestihne pohled na vzácný květ dnes, bude mít šanci za pár dní znovu.

Květy viktorie jsou největší z květů vodních rostlin, v průměru dosahují až 30 centimetrů. Tato vodní rostlina pocházející z Jižní Ameriky je ukotvena v bahně. Listy plovoucí na hladině jsou okrouhlé, na okrajích výrazně vyhrnuté dosahující průměru až 1,5 metru. Jsou žebernaté a ostnité. Květy jsou leknínovité, otevírají se vždy po setmění, okvětní lístky jsou špičaté, zprvu bílé, později však zrůžoví.

Provoz na silnici na Šternberk zpomalila vážná nehoda

Pondělí, 16.7.2018

AKTUALIZOVÁNO

Řidiči, pozor! Z důvodu vážné dopravní nehody, ke které došlo dnes kolem tři čtvrtě na tři na křižovatce hlavní silnice mezi Šternberkem a Olomoucí s místní komunikací na Bohuňovice, je provoz v místě nehody řízen policisty kyvadlově. 

K tragické nehodě došlo s největší pravděpodobností tak, že osobní auto Škoda Felicie při cestě od Olomouce odbočovalo na Bohuňovice, řidič ale nedal přednost protijedoucímu nákladnímu autu. Při následné srážce bohužel zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě, další dvě děti byly zraněny, z toho jedno těžce, druhé lehce. Všechny oběti nehody se nacházely v osobním vozidle. 

Ilustrační foto: Policie ČR

Yo Yo Band dnes rozezní nádvoří radnice

Čtvrtek, 12.7.2018

Rybitví, Kladno, Jedem do Afriky a další všeobecně známé hity můžete dnes (ve čtvrtek 12. 7.) živě poslouchat na koncertě legendárního Yo Yo Bandu. Ten vystoupí od 20 hodin na nádvoří radnice . Koncert se koná v rámci Olomouckých kulturních prázdnin. Vstupné je 250 korun. 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky