Bleskovky

V pátek se začíná bruslit. Kluziště na Dolním náměstí je připraveno

Čtvrtek, 7.11.2019

Letošní Vánoční trhy Olomouc sice slavnostně startují až 22. listopadu, provoz ledové plochy bude ovšem zahájen už zítra, tedy v pátek 8. listopadu. Kluziště má být v provozu denně s výjimkou 1. Svátku vánočního (25. 12.) až téměř do konce roku.

Bruslit zde bude možné denně od 10 do 22 hodin. V době od pondělí do pátku je dopolední provoz do 12 hodin vyčleněn pro školy, případně po dohodě se správcem kluziště může být využit pro matky s dětmi. Na Štědrý den bude kluziště v provozu do 16 hodin a pouze 25. prosince bude zcela zavřeno. Následně od 26. do 30. prosince bude provoz opět jako před Vánočními svátky.

V pátek se začíná už v 9 hodin! Bruslení na Dolním náměstí je zdarma. 

Ilustrační foto: MMOLa FB Vánoční trhy Olomouc

Na Dušičky má hřbitov otevřeno až do sedmi hodin

Neděle, 3.11.2019

Více času pro návštěvu předků v době „dušiček“ nabízí hlavní městský hřbitov v Neředíně i kolumbárium husitské církve. „K návštěvě centrálního neředínského hřbitova a svých blízkých můžete až do 10. listopadu využít prodlouženou otevírací dobu do 19 hodin,“ informoval náměstek olomouckého primátora Matouš Pelikán. Kolumbárium pod Husovým sborem Československé církve husitské ve Studentské ulici v Olomouci je otevřeno v neděli výjimečně až do 16:30.

Ilustrační foto: REJ.cz

Musíte na radnici na pokladnu? V pondělí nechoďte

Středa, 30.10.2019

Magistrát města Olomouce informuje občany, že v pondělí 4. listopadu bude omezen provoz hlavních pokladen. "Upozorňujeme, že provoz pokladen Magistrátu města Olomouce bude 4. listopadu 2019 z technických důvodů omezen. Omezení se týká hlavních pokladen na adresách Hynaisova 10, Palackého 14 a Vejdovského 2, Olomouc. Dovolujeme si veřejnost laskavě požádat, aby omezení respektovali a nechali vyřízení svých záležitostí v pokladnách na jiný úřední den. Za způsobené komplikace se omlouváme," vzkazuje radnice. 

Ilustrační foto: pixabay.com

October Fest pokračuje v sobotu a neděli, pobaví se i děti

Sobota, 12.10.2019

October Fest v Olomouci pokračuje v sobotu i neděli. Druhý říjnový víkend se můžete těšit na 4 foodtrucky, kubánský bar a ještě mnoho dalšího, samozřejmě včetně piva. Bistro NO, To chcešš a Chilli Táta budou nachystaní až do neděle. Fully Belly - Food Truck to roztočí pouze v sobotu. Tím pádem si na jeho 8, 9 a 10 můžete zajít pouze v tento den. V případě velkého zájmu se může stát, že začnou některé jídla vyprodávat dříve. Proto platí, že kdo dřív přijde, ten dřív tácek bere.
A co by to byl October Fest bez piva! Na to se můžete těšit v hojné míře. Plzeňský pivovar přiveze vše co má, aby ukojil chutě i těm nejnáročnějším pivařům. A čepovat bude i do skla, ale vzhledem k náročnosti tohoto kroku pouze do skla, které si sami přinesete.
Skákací hrad a také vstup na akci ZDARMA, to jsou další lákadla téhle víkendové akce. 

Více na https://www.facebook.com/events/948096678864401/

Na Sluňákově chystají podzimní uspávání Sluneční hory

Středa, 9.10.2019

Zajímá vás, jak uspat Sluneční horu? Na začátku listopadu přesně tohle dokáží na Sluňákově a vy můžete být při tom. V sobotu 9. listopadu bude připravena stezka pro rodiče a děti, při níž společně uloží Sluneční horu spolu se všemi zimními spáči, kteří se toulají v okolí. Pojďte se společně vydat na dobrodružnou cestu do říše snů. Na trasu můžete vyrazit době od 13 do 16 hodin.

V rámci akce budou mít návštěvníci možnost nahlédnout také do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 korun. Sluneční hora je dílo výtvarníka Miloše Šejna a je spolu s dalšími unikátními artefakty součástí Domu přírody Litovelského Pomoraví. 

Foto: Sluňákov

Zajímají vás drahokamy, fosilíe nebo kameny podle znamení?

Neděle, 6.10.2019

Polodrahokamy, šperky, trendy kameny, kameny podle zvěrokruhu, ale také například zkameněliny z celého světa. To nabízí prodejní výstava Mineral Expo, která se koná ještě v neděli do 16 hodin. Kromě nabídky jednotlivých vystavovatelů budou akce spojeny také s doprovodným programem (poznávání kamenů, výroba kameňáků, zdobení svícnů, misek a váziček kamínky, navlékání korálků, oblíbené mandaly z písku). Mineral Expo se koná v areálu Polytechnického učiliště v Technologické hale, Rooseveltova 79, Olomouc.

Termín: ne 6. 10. 2019     9-16 hod

Vstupné: Dospělí 60,- Kč / děti 20,- Kč  

Během konání akce je zajištěno občerstvení a parkování u budovy.

Pozor na silný vichr! Pondělí bude až do večera větrné

Pondělí, 30.9.2019

Meteorologové vydali varování, že na Olomoucku bude v pondělí po celý den silný vichr. Předpovídají velmi silný západní až jihozápadní vítr s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), ojediněle může dosahovat rychlosti až 110 km/h, na hřebenech hor až 130 km/h. Vichr by měl slábnout večer. 

Kamarád Karel z jiné galaxie asi na zapálený kyblík nestihl zareagovat

Pátek, 27.9.2019

Na oznámení o podivínovi, který má u sebe zapálený kyblík a modlí se u něj, vyjížděli včera před jedenáctou hodinou večer do ulice Přichystalova olomoučtí strážníci. Kdyby se tento případ nestal doopravdy, musela by to být nejspíš scéna ze sci-fi filmu. Vysvětlení mladého muže bylo totiž fascinující. 

"Hlídka na místě zjistila, že zde jistý mladý muž opravdu založil oheň, když ve kbelíku zapálil papírový karton. Podle svých slov tak hodlal dát signální znamení pro imaginárního kamaráda Karla, že je připraven k interdimenzionálnímu přenosu vědomí. Následně poklekl do modlící polohy a začal meditovat," popsal kuriózní situaci mluvčí městské policie Petr Čunderle. .

Strážníci pro jeho esoterické počínání bohužel neměli moc pochopení. Na místě přerušili meditační proces pětadvacetiletého mladíka a oheň uhasili. Dotyčnému pak doporučili, aby si pro podobné interdimenzionální aktivity našel vhodnější místo a na signální znamení nepoužíval oheň.

Kocour Mikeš, komedie s Jiřím Bartoškou a další divadelní hry

Neděle, 22.9.2019

Co dělat v nedělní odpoledne a večer? Pro přátele divadla má neděle několik možných řešení. Odpoledne je na programu dětské představení, večer pak hned tři hry pro dospělé.

V 15 hodin začne v Divadle na Šantovce představení O kocouru Mikešovi. Dětské dvadelní představení zahrnuje život oblíbeného mluvícího kocourka v Hrusicích i na cestách po světě a u cirkusu. Hra trvá cca 60 minut.

Večer si mohou zájemci vybrat ze tří her. Moravské divadlo uvádí klasické Zvonokosy, Divadlo Tramtarie zve na komedii Děkujeme, že zde kouříte!, a v Redutě se představí komedie Moje hra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Jde o komedii na téma života slavného spisovatele, který mu takříkajíc protekl mezi prsty. Všechna tři večerní představení začínají v 19 hodin.   

Tramvaj se srazila se školačkou. Město následně ucpaly kolony aut

Středa, 18.9.2019

Středa začala v Olomouci nehodou se zraněním školačky a následnou dopravní kalamitou na hlavních tazích městem. Na zhruba půl hodiny jezdily místo tramvají v centru města náhradní autobusy, linky 2, 3, 4 a 6 byly přesunuty na třídu Kosmonautů. 

Přibližně v 7:45 se odehrála nehoda na Masarykově třídě v Olomouci. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla tramvaj se školačkou, podle některých svědků se tak stalo na přechodu pro chodce. Dívka byla zraněna a musela ji do péče převzít zdravotnická záchranná služba. Veškeré příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou v šetření.

Komunikace byla v místě nehody z důvodu šetření uzavřena přibližně do půl deváté, stejně tak v době od 7:50 do 5:15 nejezdily centrem ani tramvaje. Dopravní zácpa se pak projevila i na dalším tahu městem, na třídě Kosmonautů. 

 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky