Bleskovky

Velký požár zcela zničil halu s uskladněným lnem

Neděle, 21.4.2019

Velkou škodu způsobil sobotní požár haly na Jesenicku, v níž byl uskladněn len. Profesionální i dbrovolní hasiči mohli oheň jen kontrolovat, aby se nešířil do okolí. 

Podle zpráv hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje se jednalo o skladovací halu v lokalitě Horní Fořt u Uhelné. Rozsah požáru byl zhba 40x15 metrů, oheň objekt a samozřejmě i uskladněný len zcela zničil. Hasiči zajistili tzv. kontrolované dohoření. Vyčíslení škod se připravuje, zjištění příčiny požáru je v šetření. V každém případě platí v době nynějšího suchého jara zpřísněná pravidla pro práci s otevřeným ohněm. 

Video ze zásahu: https://twitter.com/i/status/1119547194103799808 

Foto: HZS Olomouckého kraje

Chtěli byste trávit noc na hřbitově? Návštěvnici tam omylem zamkli

Čtvrtek, 18.4.2019

Nepříjemný zážitek mohla mít žena, která si nedala pozor na dodržení otevírací doby ústředního hřbitova v Olomouci - Neředíně. Když chtěla jít ven, zjistila, že jsou všechny brány uzamčené. Ve chvíli, kdy se pomalu stmívá, to jistě není nic příjemného... 

Městská policie pak před osmou večer dostala telefonát, v němž oznamoval muž, že ho na Ústředním hřbitově oslovila přes bránu starší žena. Důvodem bylo to, že zde zůstala uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko strážníci vyrozuměli správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu.

Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin. 

Ilustrační foto: MMOL

Tragédie na železnici: v Blatci usmrtil vlak člověka

Úterý, 16.4.2019

Dnes v odpoledních hodinách, mezi 15. a 16. hodinou, došlo v železniční stanici Blatec nedaleko Olomouce k tragické události. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetl projíždějící vlak s člověkem. Ten utrpěl následkem střetu vážná zranění, kterým později bohužel podlehl. "Totožnost osoby zjišťujeme. Příčiny a okolnosti tragické události jsou v šetření," uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Podle neověřených informací údajně cestující vystupoval z vlaku na opačné straně, a v té chvíli se měl střetnout s vlakem, projíždějícím na vedlejší koleji. Tato informace ale není potvrzená. 

Ilustrační foto: Policie ČR

V sobotu bude uzavřena ulice Řepčínská, bus pojede jinudy

Pondělí, 8.4.2019

Z důvodu stavebních prací bude v sobotu 13. dubna 2019 uzavřena komunikace v ulici Řepčínská. Autobusová linka číslo 18 bude obousměrně vedena mezi zastávkami Ladova a Řepčín, Máchova po objízdné trase ulicemi Ladova – Tomkova – Na Trati – Svatoplukova a Řepčínská. Po dobu výluky nebudou obsluhovány zastávky Tomkova, Řepčínská a Řepčín, škola. Na objízdné trase budou obsluhovány zastávky Na Trati a Svatoplukova. Linka bude provozována dle výlukových jízdních řádů, které budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách a v elektronické podobě na www.dpmo.cz.

Ilustrační foto: MMOL

Jako kapitán Flint! Muži přistál na rameni cizí papoušek

Čtvrtek, 28.3.2019

Jako legendární pirátský kapitán Flint si mohl připadat muž, kterému ve středu 27. března po poledni přistál na rameni cizí papoušek. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž nebyl ani pirát, ani chovatel exotického ptactva, a papoušek mu neprozradil, kam patří, oznámil nálezce tuto neobvyklou záležitost Městské policii Olomouc.

"Muž operačnímu středisku do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat," uvedl mluvčí městské policie Petr Čunderle. Hlídka si po příjezdu na místo papouška, konkrétně jde dle fotografie o korelu chocholatou, od oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

Foto: Městská policie Olomouc

Dvě autobusové linky změní trasu, s tím se změní i jízdní řády

Úterý, 19.3.2019

Cestující v olomoucké MHD čekají dvě důležité dočasné změny. Týkají se dvou autobusových linek, které pojedou jinými trasami.

Od pátku 29. 3. 2019 do úterý 2. 4. 2019 bude prováděna oprava železničního přejezdu na ul. Holická. Z tohoto důvodu bude uzavřena silnice III/03551 a dojde ke změně ve vedení tras autobusových linek č. 13 a 22.

Toto opatření si vyžádá změny jízdních řádů obou linek.

Linka č. 13 bude vedena mezi zastávkami U Teplárny a Šlechtitelů po objízdné trase ulicemi Holická – Babíčkova – Velkomoravská – Rooseveltova – Střední novosadská – Dolní novosadská – silnice II/570 – Šlechtitelů. Zastávky v oblasti uzavírky budou obsluhovány v tomto pořadí: U Teplárny – Šlechtitelů – Holická, Grapo – Konzum – Přichystalova a zpět. Zastávka Nový Svět nebude linkou č. 13 obsluhována.

Kalamita postihla i Zoologickou zahradu Olomouc. Zvířata jsou v pořádku

Pondělí, 11.3.2019

Víkendová vichřice, která řádila v noci na neděli i v noci na pondělí, zkomplikovala situaci v Zoo Olomouc. V pondělí 11. března je proto v Zoo Olomouc po celý den zavřeno. Horší průběh měla na Svatém Kopečku nedělní noc, v areálu zoo lámala větve i stromy. Z výběhu uteklo několik jelenů a daňků. 

Křelovští hasiči pomáhali Olomouci, ta jim teď věnovala auto

Pátek, 8.3.2019

Starší speciálně upravené hasičské vozidlo věnuje město Olomouc sboru dobrovolných hasičů v Křelově – Břuchotíně. Tento vůz doposud sloužil dobrovolným hasičům v Olomouci - Černovíře.

Jedná se sice o starší, ale plně funkční vozidlo Mercedes - Benz, navíc upravené, které potřebám křelovské jednotky plně vyhoví,“ uvedl náměstek primátora Martin Major. „K hasičům z Křelova – Břuchotína má Olomouc obzvláště blízký vztah, velmi nám pomohli v roce 2006 při záplavách, které poškodily především Černovír,“ prozradil Martin Major jeden z důvodů vstřícnosti Olomouce k tomuto hasičskému dobrovolnickému sboru. Darování vozidla křelovským dobrovolným hasičům už schválila i městská rada.

Ilustrační foto: MMOL

Pes na projížďce tramvají a stádo ovcí na procházce. Strážníci chytají zvířata

Úterý, 5.3.2019

Kuriózními případy se zvířaty se v posledních dnech zabývali olomoučtí strážníci. 

V neděli 3. března před devátou hodinou večer se na služebnu Městské policie Olomouc dostavil muž se psem, kterého našel, jak se bez páníčka projíždí tramvají. Ještě téhož večera, než byl psí cestovatel převezen do útulku, se na operační středisko obrátil majitel, který sdělil, že mu pes utekl při venčení. Čtyřiačtyřicetiletý muž si následně psa na služebně v pořádku vyzvedl.

Jen od začátku letošního roku strážníci řešili celkem už 73 oznámení o volně se pohybujících psech, kdy se v rovných padesáti případech podařilo zvířata odchytit a následně předat do útulku pro psy v Neředíně. 

Za hodinu dvě vážné nehody na železnici, jedna smrtelná!

Pondělí, 25.2.2019

Nejdřív nehoda na přejezdu ve Chválkovicích po šesté hodině, pak asi o hodinu později další vážná havárie na Nových Sadech. Neobvyklá souhra dramatických událostí se odehrála v pondělí 25. února večer v Olomouci. Obě se staly na železnici, v obou případech vlak srazil člověka. Z vlaku museli být evakuováni cestující a přepraveni náhradní dopravou.

V prvním případě ve Chválkovicích naštěstí chodec nehodu přežil, ve druhém případě v ulici U rybářských stavů bohužel skončil střet vlaku s člověkem tragédií. Šlo o rychlíkový spoj v úseku trati mezi Olomoucí a Blatcem. 

U obou nehod zasahovali lékaři záchranné služby, profesionální hasiči a policie.  

Foto: REJ.cz

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky