Horní náměstí v sobotu zažije hasičskou slávu

Pátek, 21.9.2018

Velký den čeká v sobotu 22. září dobrovolné hasiče z Olomouce a okolí. Na Horním náměstí se totiž dopoledne odehraje několik významných událostí, mimo jiné i obřad dekorování praporů jednotlivých sborů.

Slavnostní setkání sborů okresu Olomouc ale začíná už dříve, a to v osm hodin ráno mší svatou ve farním chrámu svatého Mořice. V 9:30 se odehraje slavnostní zahájení akce na Horním náměstí před radnicí. O půl jedenácté přijde na řadu dekorování praporů jednotlivých sborů. Připraveno je také ocenění zástupců města Olomouce za spolupráci s dobrovolnými hasiči. Velkou hasičskou parádu zakončí v centru města průvod, který začne v 11 hodin právě před radnicí a vydá se směrem ke stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. Zde bude odpoledne pokračovat setkání hasičů soutěží o pohár ke 100. výročí vzniku Československé republiky.

„Budu rád, když se na slavnostní setkání Horní náměstí přijdou podívat i ostatní Olomoučané. Hasiči jsou pro bezpečí města nesmírně důležití a rozhodně si zaslouží naše uznání,“ zve veřejnost náměstek primátora Martin Major.

Ilustrační foto: MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)