Dálnici na Prostějov blokuje nehoda. Řidiči musí sjet u Hněvotína

Pondělí, 13.5.2019

AKTUALIZOVÁNO Na Prostějov museli v pondělí jet řidiči přes Nedvězí a Bystročice. Na dálnici se totiž ráno odehrála nehoda, která až do poledne blokovala cestu.

"Dnes po čtvrt na devět jsme přijali oznámení o dopravní nehodě tří nákladních vozidel a jednoho osobního vozidla na 34 km dálnice D46 ve směru z Olomouce do Prostějova. Dálnice byla v místě nehody uzavřená," uvedl mluvčí polůicie Libor Hejtman. Řidiči musí od Olomouce sjet na 37. kilometru na EXITu Hněvotín a pokračovat přes obce Nedvězí a Bystročice. Zpět na D46 mohou najet na 33. kilometru na EXITu Olšany u Prostějova. Uzavření dálnice odhaduje policie do 12 hodin. Při nehodě byla lehce zraněna jedna osoba.

Dálnice byla opět plně sprovozněna ve 12:45. 

V úterý pak k pondělní nehodě doplnila policie zásadní informace. Ve hře nebyl alkohol, ale únava jednoho z řidičů náklůadních aut. Řidič (cizinec) nákladní soupravy jel v pravém pruhu ve směru z Olomouce na Prostějov. Během jízdy vlivem únavy usnul a s těžkou soupravou narazil do nákladního vozidla svého krajana, převážející písek, které stálo v koloně. Nákladní vozidlo s pískem následně narazilo do osobního vozidla a to vrazilo do dalšího stojícího nákladního vozidla. Při nehodě byl řidič, který způsobil havárii lehce zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u všech řidičů negativní. Způsobená škoda se vyšplhala přes 2 miliony korun. Viníkovi nehody policisté uložili pokutu na místě v maximální výši 2 000 korun.

Ilustrační foto: Google Streetview

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)