Policie už má pravděpodobného vraha muže z chudobínské fary. Půjde do vazby

Úterý, 7.5.2019

Na konci dubna byla objevena v Chudobíně u Litovle mrtvola mladého muže. Od 29. dubna pátrala po pachateli vraždy policie. V pondělí 6. května policisté zadrželi dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání zvlášť této vraždy. Při zadržení podezřelého asistovala kriminalistům zásahová jednotka.

Krajští kriminalisti zahájili úkony trestního řízení pro podezření u výše uvedeného trestného činu dne 29. dubna 2019 poté, co byli přivoláni k podezřelému úmrtí muže v budově farního úřadu v obci Chudobín. Na základě prvotního ohledání a dalších poznatků zjistili, že muž pravděpodobně zemřel násilnou smrtí. Podezření, že se na úmrtí muže podílela jiná osoba, vzápětí potvrdily výsledky provedené soudní pitvy.

Bezprostředně po tomto zjištění se rozběhlo intenzivní pátrání po pachateli. Byl ustanoven speciální tým kriminalistů s cílem zajistit a pečlivě vyhodnotit veškeré stopy a dostupné informace tak, aby byl pachatel co nejdříve dopaden. Z dosavadně zjištěných skutečností vyplývá, že obviněný oběť napadl surovým způsobem. Obviněný mladík doposud nebyl soudně trestán, motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování.

Kriminalisté podají v nejbližší době podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pokud soud uzná dvaadvacetiletého muže vinným, hrozí mu za trestný čin vražda trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. "Z pokynu dozorujícího státního zástupce Krajského státního zastupitelství Ostrava, pobočka Olomouc, nelze v tomto okamžiku poskytovat žádné další informace," uvedla mluivčí policie Libor Hejtman.

Ilustrační foto: google streetview

Autor: 
(red)