Málem zabil malé dítě, které měl hlídat! Dítě zachránili, agresor je ve vazbě

Středa, 31.7.2019

Neuvěřitelný případ brutálního násilí na malém dítěti nyní řeší kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Olomouce pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Ten je teď ve vazbě. 

Ke skutku došlo 24. listopadu 2018 v odpoledních hodinách v Olomouci. Podle toho, co policie zatím zjistila, podezřelý muž hlídal v uvedenou dobu dvě nezletilé děti a jedno z nich fyzicky napadl. Jeho útok byl natolik brutální, že malé dítě (narozené 2017) utrpělo vážné poranění hlavy, muselo být hospitalizováno a přežilo jen díky vysoce specializované odborné lékařské pomoci. Muž byl obviněn po několika měsících na základě důkladného prověřování a vyhodnocení veškerých informací a po vypracování vyžádaných znaleckých posudků.

Obviněný muž nebyl v minulosti stíhán pro trestnou činnost. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby. Obviněnému muži hrozí za trestný čin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Ilustrační foto: pixabay.com

Autor: 
(red)