Ukradenou kartou stihli zloději před zablokováním vybrat patnáct tisíc korun

Středa, 8.1.2020

Policisté pátrají po totožnosti neznámé ženy, která vybrala peníze z bankomatu prostřednictvím kradené platební karty. Zatím neznámý pachatel odcizil v jednom z nákupních center v Olomouci peněženku a v té byla i platební karta. S její pomocí pak hledaná žena následným neoprávněným výběrem finanční hotovosti z bankomatu prostřednictvím platební karty, která se v odcizené peněžence nacházela.

Ke krádeži došlo 18. prosince minulého roku odpoledne v jednom z nákupních center v Olomouci. Prozatím neznámý pachatel měl poškozené ženě z batohu odcizit peněženku, uvnitř které byla mimo jiné platební karta. Ještě před tím, než si poškozená žena stihla kartu zablokovat, provedl o několik minut později neznámý zloděj jejím prostřednictvím neoprávněný výběr z bankomatu ve výši 15 tisíc Kč a pokusil se i o další výběr ve výši 10 tisíc Kč.

Případ policie prověřuje pro podezření z trestného činu krádež a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Pokud by někdo ženu na fotografiích poznal, nebo disponuje informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění její totožnosti, ať kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, 771 36 Olomouc, na tel. č: 974 766 651, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)