Nájemník v noci posekal majitele domu sekáčkem na maso. Z místa pak utekl

Pátek, 7.2.2020

Sekáček na maso posloužil v případu, který skončil málem vraždou. Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje teď zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

Případ se odehrál v časných ranních hodinách v sobotu 1. února. Nájemník domu v Bedihošti napadl devětašedesátiletého majitele nemovitosti. Pachatel při útoku použil sekáček na maso, kterým poškozenému způsobil mnohačetná zranění hlavy a horních končetin bezprostředně ohrožující jeho život. Agresor po tomto brutálním útoku z domu utekl, byl však policisty v krátké době vypátrán a zadržen. Motiv útoku a veškeré další okolností daného případu kriminalisté v současné době zjišťují.

V pondělí 3. února Okresní soud v Prostějově rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Muž byl v minulosti několikrát odsouzen, nikoliv však za trestnou činnost násilného charakteru. Obviněnému muži hrozí za trestný čin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody v trvání od dvanácti do dvaceti let.

Ilustrační foto: archiv (zdroj: prodejhned.cz)

Autor: 
(red)