Sbohem, pane ministře! Koncert Báry Polákové, Davida Kollera a dalších na podporu Muzea umění Olomouc

Pátek, 10.5.2019

David Koller Band & Bára Poláková, Tata Bojs, Dagmar Pecková a další umělci a hudebníci vystoupí v pondělí 20. května od 18 hodin v proluce Muzea umění Olomouc na koncertu podporující petici www.nekulturniministr.cz. Unikátní prostor, který byl více než půl století pro veřejnost uzavřen, ožije protestem proti počínání Antonína Staňka na postu ministra kultury České republiky.

Ještě nikdy v polistopadové historii se žádný ministr nechoval tak nepřátelsky k institucím, které ministerstvo kultury zřizuje, jako právě Antonín Staněk. Tento protestní koncert je vyjádřením vůle po jeho odvolání z důvodu nekompetence a selhání ve funkci nejvyššího vládního představitele pro oblast kultury. „Politická zvůle, kam oko dohlédne! Když to člověk zažije na vlastní kůži, tak ví, kolik energie se musí na spravedlivý boj použít, aniž by měl záruku, že to dobře dopadne! Podporuji zaměstnance olomouckého Muzea umění! Cítím s Vámi!“ napsala pěvkyně Dagmar Pecková, která bude jednou účinkujících.

Kromě Dagmar Peckové přijedou podpořit Muzeum umění Olomouc, autory petice z Centra pro současné umění DOX i všechny příznivce kultury tyto kapely
a interpreti:

Line-up koncertu Sbohem, pane ministře: 

David Stypka & Bandjeez,

ASPM Jana Spáleného, 

Dagmar Peckova,

Nylon Jail,

Tata Bojs,

Kollerband & Bára Poláková

Dagmar Pecková na závěr zazpívá státní hymnu. Během koncertu vystoupí jako řečníci Daniel Hermann, bývalý ministr kultury, Leoš Válka, ředitel Centra současného umění DOX a autor textu petice Nekulturní ministr, Pavel Zatloukal, první ředitel Muzea umění Olomouc, Jiří David, vizuální umělec a jeden z prvních podporovatelů MUO. Koncertem bude provázet moderátorská dvojice Filip Rajmont a Vojtěch Přívětivý. V průběhu koncertu půjdeme v živém vstupu do Událostí na ČT. 

Velké poděkování patří kapelám, které odehrají koncert v Olomouci bez nároku na honorář. Navíc někteří účinkující museli kvůli narychlo zorganizované akci měnit již dohodnutý program. Náklady na financování technické podpory neponese Muzeum umění Olomouc, ale sponzoři i někteří zaměstnanci Muzea umění.

Vstup na koncert bude zdarma.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)