Řeka má duši Tima Burtona. Unikátní olomoucký festival na hladině Moravy

Pondělí, 19.8.2019

Řeka má duši Tima Burtona. I letos se můžeme těšit na festival Řeka má duši, jediný festival, který probíhá přímo na hladině řeky Moravy.

Další ročník neobvyklého festivalu Řeka má duši nabídne opět jedinečný kulturní zážitek. Zatímco v minulých ročnících, kdy divadelní a hudební produkce probíhaly na vodní hladině a divákům byly určeny prostory na břehu, v letošním roce se pořadatelé rozhodli tento gard vyměnit. Díváci tak nasednou na rafty a sami vplují do magického světa divadelní fantazie, jehož autorem je režisér Vladislav Kracík, a který bude na diváky dýchat z břehů. A nejen z nich! Hlavní isniprací se pro letošní ročník stal bláznivý, pohádkově hororový svět filmů Tima Burtona. Melancholický Střihoruký Edward, uhrančivá mrtvá nevěsta či ďábelský holič Sweeny Tod a mnohé další tak můžete potkat opět díky skvělému týmu lidí z rozmanitých uměleckých oborů. Hudebníci, herci, tanečníci, žongléří i provazochodci, na které si diváci budou moci téměř sáhnout, společně nachystali opravdu neopakovatelný divadelní zážitek.

Na představení se podílí například baletka MDO Daniela Hanelová, herec Divadla Petra Bezruče Ostrava Vojtěch Johaník, Herci divadla Tramtarie Barbora Šebestíková a Miroslav Černý, žonglér Jan Hlavsa, hudebník Martin Peřina, provazochodec Petr Dočkal, artisti Vojta Holický a Denisa Holická, taneční skupina Elišky Holčapkové a další.

Autorem i režisérem plenérové inscenace je Vladislav Kracík, autorkou scény a kostýmů je olomoucká výtvarnice Adéla Szturc.

Rezervace raftů na plavbu na info@plavbyolomouc.cz. Cena: 800 Kč za raft pro 6 osob (v ceně půjčení raftů, překvapení, doprava zpět do přístaviště) ... v případě zájmu jednotlivců pište na info@plavbyolomouc.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)