Zahradní slavnost na Floře: krásný podzim, barevné plodiny a hojnost všeho

Neděle, 29.9.2019

Letošní podzimní Flora Olomouc se nese v duchu zahradní slavnosti. Podzim, jeho barevnost a plodiny jsou oslavou práce, hojnosti a sklizně toho, co jsme na jaře zaseli. Expozice v pavilonu A pracuje s prvky, které jsou typické pro slavnost a současně do ní vnáší absurdní divadelní tématiku s odkazem na 30. výročí sametové revoluce a Václava Havla. Letos na podzim tedy nečekejte záplavu květin, ale ukázku toho nejlepšího, co dokáží vypěstovat zlaté české ručičky v netypickém a originálním pojetí.

Nově pojatou pdzimní Floru můžete vidět do neděle 6. října 2019. V pavilonu A se se odehrává hlavní expozice, jejíž tématem je právě Zahradní slavnost. Představují se zde nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy, Ovocnářské unie ČR a Školkařského svazu Ovocnářské unie ČR.

Nechte se unést příběhem zahradní slavnosti

"Příběh začíná s herci prvního dějství, kteří jsou zobrazeni na plakátech a vystupují z pro ně typické zemědělské krajiny. Jsou svátečně oblečeni a přicházejí oslavit to, co se jim podařilo sklidit a oplakat to, co vzaly kroupy, deště či hraboši. Samotná oslava graduje v pavilonu A, postupuje od vstupního foyer s pokladnou přes oponu na jeviště, kde se otevírá prostor hlavní expozice s přehlídkou ovoce, zeleniny a květin,“ vysvětluje myšlenku letošní podzimní Flory Barbora Trundová, členka architektonického & design studia mimokolektiv, které expozici v pavilonu A připravuje.

Přijďte se v záři reflektorů posadit k slavnostnímu stolu, než podzimní vítr vše odnese.

Na návštěvníky čeká bohatý program se spoustou lákadel, doplněný rovněž již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, Flora džemem, floristickou soutěží Pohár podzimní Flory a projektem Rozkvetlé památky, který se prolne do centra města Olomouce. Součástí podzimní Flory bude také další ročník oblíbených Oslav lesa na Floře. Ty umožní do zábavy s poučením zapojit také děti. 

Foto: Výstaviště Flora Olomouc a Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)