Rozkvetlé památky: květiny znovu krášlí olomoucké barokní a gotické perly

Čtvrtek, 3.10.2019

Nádhera starobylé architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již posedmé doprovodí celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Krásu květin si tak užívají i ti, kdo výstavu Flora Olomouc (3. - 6. října) vůbec nenavštíví. 

Půvabná květinová aranžmá budou k vidění od 3. do 15. října v zejména barokních sakrálních památkách. Výzdobu najdeme v kostele Panny Marie Sněžné na Náměstí Republiky a Zvěstování Panny Marie na Dolním náměstí, gotické stavby zastupuje kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Sokolské ulici. Na Dolním náměstí bude vyzdoben i Mariánský sloup a na Horním náměstí Sloup Nejsvětější Trojice, který je památkou chráněnou organizací UNESCO.

Spojení květin a architektury se v Olomouci využívá už několik let. Letos v létě navíc k tradiční floristické akci Rozkvetlé památky přibyla také výzdoba Arionovy kašny či Sloupu Nejsvětější Trojice v rámci festivalu Barok Olomouc. 

Foto: REJ.cz a Výstaviště Flora Olomouc

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)