Adventní a vánoční atmosféru zkrášlí speciální koncerty Moravské filharmonie

Neděle, 1.12.2019

Moravská filharmonie Olomouc připravila na prosinec koncerty, které potěší dospělé i děti. Ve čtvrtek 12. prosince je na programu druhý koncert řady Patriot, v níž MFO dává prostor mladým hudebním talentům z Olomouce a okolí.

Na koncertě tak zahraje flétnistka Andrea Menšíková ze ZUŠ Plumlov a zazpívá Adriana Sedláčková z Konzervatoře Evangelické akademie. Představí se také pěvecký sbor Campanella. „Dirigentské taktovky se ujme nový šéfdirigent olomouckých filharmoniků Jakub Klecker. Zazní skladby od W. A. Mozarta, J. S. Bacha či A. Vivaldiho. Adventní atmosféru dodá večeru výběr z baletu Louskáček,“ říká ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman.

Na třetí adventní neděli zve filharmonie do Reduty rodiče s dětmi. Při tradičním nedělním matiné 15. prosince čeká na nejmenší pohádka Andělské pírko. Když se Santa Claus dozví, že má pro olomoucké děti dirigovat předvánoční koncert, je z toho celý nesvůj… V pohádce zazní vánoční písně a lidové koledy v aranžmá Miloše Machka.

Pohádkový bude i Vánoční koncert 19. prosince s podtitulem Česká pohádka. Zazní na něm skladby z Dvořákovy opery Čert a Káča, z baletu Špalíček Bohuslava Martinů a suita Pohádka, kterou napsal Josef Suk na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně. Dirigentem pohádkového předvánočního večera nemůže být nikdo povolanější než Petr Popelka.

Moravská filharmonie zároveň s pozvánkou na prosincové koncerty upozorňuje na změnu času Novoročního koncertu. Ten se v Redutě uskuteční v sobotu 11. ledna mimořádně již od 18.00 hodin namísto původně avizovaných 19.00 hodin. „Důvodem pro tuto změnu je plánované konání XXI. Městského bálu a snaha, aby se obě akce časově nekřížily. Zájemci, kteří zvažují účast na obou akcích, tedy jak na Novoročním koncertě, tak na Městském bále, mohou využít nabídku cenově zvýhodněného balíčku vstupenek na obě akce, který bude v nejbližších dnech možné zakoupit v Informačním centru radnice,“ vysvětluje Harman.

Zdroj foto: Moravská filharmonie Olomouc

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)