To byla industriální magie! Koncert The Young Gods byl perfektní

Středa, 4.12.2019

Nádhera, z níž mrazí! Skoro dvouhodinová industriální magická show legendární švýcarské trojice The Young Gods nadchla v pondělí 2. prosince zaplněný olomoucký Sklub.

Trojice muzikantů z Fribourgu, kteří už více než tři desítky let ukazují, co dokáže kombinace kláves, samplerů, kytary, bicích a velmi originálního pěveckého výkonu Franze Treichlera, byla v Olomouci už podruhé. Stejně tak jako v prosinci 2012 i letos dokázali zcela vyprodat Sklub. A stálo to za to. 

Plné hlediště po úvodním pomalejším setu rychle propadlo kouzlu hypnotické elektronické magie, která se neomrzí ani po letech. Od novějších skladeb se tito tři pánové v letech dostávali postupně až k hitům z nejstarších alb z konce osmdesátých let, a dlužno dodat, že žádná ze skladeb nepůsobila nějak archaickým retro dojmem. Jako by v prostoru, který tihle tři šamani, jejich nástroje plus skvělá světelná show vytvořili, ani neplatil čas. Industriální vesmír se pro tyhle dvě hodiny zhmotnil v Olomouci a spojil kapelu s publikem v jednu magicko-šamanskou elektronickou seanci.  

Pondělní vystoupení The Young Gods patřilo jednoznačně k tomu nejlepšímu, co letošní koncertní sezóna v Olomouci nabídla. Doufejme, že se s podobnými "živými legendami" potkáme i v příštím roce. 

Další videa:

https://www.youtube.com/watch?v=MdR6y1u0TpA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=wssx8LwaGac

 

Fotogalerie: