V sobotu zase začnou farmářské trhy! Navzdory překážkám pokračují dál

Úterý, 28.3.2017

Jaro je tady a tuto sobotu začíná již sedmá sezóna Hanáckého farmářského trhu. Do Olomouce přijede téměř čtyřicet prodejců a bude z čeho vybírat. Sladké, slané, masové, zeleninové, voňavé a dobré. 

V nabídce bude opět několik novinek - třeba farmářské uzeniny od pana Kočího z Písečné u Jeseníku nebo ricottové koláče od paní Jaňákové a trhem zavoní i levandulové výrobky od pana Radvana z Těchanic ( k tomu levandulové šumivé víno a levandulová kosmetika s oslím mlékem). A můžete si dát dobrý kafe, pivo Sternberg nebo domácí burgery od pana Zippeho. Trhy začínají na Horním náměstí v 8 hodin a trvají do 13 hodin. Seznam všech prodejců zde: http://www.olomouckytrh.cz/aktuality/trh-v-sobotu-1--4--a112.htm

Farmářské trhy tedy v Olomouci pokračují a tradice přerušena nebude, i když to s jejich budoucností v průběhu letošní zimy vypadalo všelijak. Přetiskujeme zde vyjádření, se kterým se pořadatel obrátil na své příznivce v lednu: "Letos to již bude sedm let od prvního ročníku konání trhů. Upřímně, velmi dlouho jsme zvažovali, zda letos pokračovat. K té delší úvaze nás vedly praktické důvody. I s příspěvkem města a poplatcích od prodejců jsme loni skončili při ekonomické bilanci šul nul. Šli jsme do toho samozřejmě s tím, že se jedná spíše o službu, a ne o podnikatelský záměr. Jenže loni se zvedly náklady na dopravu na dvojnásobek (najít dopravce, který bude jezdit jen nárazově, je těžké, už máme třetího), najít někoho na brigádu na montáž a demontáž stánků je kalvárie (100 Kč za hodinu je dnes málo), skladování stánků atd. No a po nějaké době musíte investovat do oprav. Před rokem jsme opravili stánky v řádu desetitisíců, a teď nás postupně čeká oprava střech. Loni jsme navíc financovali i občasný kulturní program. Ale jdeme do toho dál, protože to funguje a poptávka trvá. Loni se uskutečnilo 27 trhů, na kterých se vystřídalo přes 80 prodejců. A právě kvůli nim a hlavně kvůli vám pkračujeme. Ujistili jsme se, že v této fázi by se EET výrobců a farmářů týkat nemělo. Příští rok už to bude těžké a řada z nich skončí, to už dnes víme. Jakmile si s městem ujasníme sobotní termíny (kvůli kolizím s jinými akcemi), kdy je možné trhy pořádat, dáme vám vědět. Jsme rádi, že na trh chodíte a nakupujete regionální produkty. Rádi vás uvidíme i letos  Příští rok může být všechno jinak."

Tak tedy hurá v sobotu na Horní náměstí pro farmářské dobroty! 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)