Pugét pro Floru: květinová výstava oslaví šedesátiny ve velkém stylu i s Olomoučany

Pondělí, 16.4.2018

Už šedesáté narozeniny má letos výstava květin Flora Olomouc. Její letošní jarní etapa zahájí oslavy 60. výročí květinových výstav v Olomouci a příznačně ponese narozeninový název Pugét pro Floru. Krásné kytice zaplaví prostor celého pavilonu a netradiční instalace levitujících květin vám nabídne jedinečný kontakt s exponáty. V programu jsou mimořádné akce, které letošní výstavy posunou na vyšší úroveň a potěší Olomočany i další milovníky květin, kteří za nimi do Olomouce jezdí. Kromě specialit pro výstavu Flora chystá na letošní rok i mnoho dalších akcí, které budou šedesáté výročí připomínat.. 

Návštěvníky čeká například výstava KYTICE-OD BAROKNÍ KOMPOZICE PO MODERNU, při níž uvidí obrazy slavných autorů ze sbírek Muzea umění Olomouc. Mezi květinami a výtvarným uměním je velmi silné pouto... Další novinkou jsou AFO-FILMOVÉ PROJEKCE, při kterých budou připraveny ochutnávky festivaových filmů v relaxačním prostoru. 

KVĚTINOVÝ VZKAZ PRO FLORU je název floristické show, květinového workshopu a interaktivní stěny, do které můžete pro Floru vložit květinu. VEČERNÍ PROHLÍDKA & RETROVEČER nabídnou večerní atmosféru výstavy, zpestřenou autorským komentářem a recitálem zpěvačky Nadi Urbánkové v pátek 27. dubna od 20 do 22 hodin.

ODBORNÝ SEMINÁŘ odpoví na otázky ohledně Způsobů systémové podpory výstavby zelených střech. Jakým způsobem dostat zeleň tam, kde pro budování nových parků a dalších zelených ploch chybí místo? Odpověď nejen na tuto otázku se dozvíte na odborném semináři, který se koná ve čtvrtek 26. dubna 10:00–15:00 ve spolupráci s odbornou sekcí Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně. Seminář je primárně určen pro zástupce státní správy a samosprávy, odbory životního prostředí, územního plánování,  projektanty, developery, stavební firmy, zahradnické firmy.

INTERAKTIVNÍ ZAHRADA v pavilonu C je hravou expozicí, kde uvidí zájemci ukázky prvků pro rodiny s dětmi. Další téma je DŘEVO V ZAHRADĚ o tradičních i netradičních užitích a pojetích dřeva v zahradě i interiéru je podán jako vílí příběh, oslavující strom jako naději pro příští život. 

Seciální součástí letošního výstaviště je výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE v hlavní části palmovoho skleníku. Svět, o kterém jste si mysleli, že již neexistuje, představuje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Vstup na výstavu je v době 26. - 29. 4. součástí vstupného na jarní etapu Flora Olomouc.

Projekt ZÁPLAVA KVĚTŮ VE SMETANOVÝCH SADECH znamená, že lidé v nejznámějším olomouckém paku uvidí expoziční záhony s 24 tisíci kusů tulipánů, narcisů, krokusů a hyacintů, mohou při tom využít vyhlídku z lávky v korunách stromů, připravená bude i holandská zahrada s 10 000 kusy tulipánů a narcisů

SELSKÝ DVŮR, HORTIFARM a JARNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY nabídnou hostům Flory pravý vesnický dvorek v pavilon H v režii Českého svazu chovatelů ZO Kožušany, veletrh drobné zahradní mechanizace, zahradnických potřeb a samozřejmě i prodej květin, semen, okrasných rostlin a školkařských výpěstků.

ODPOČINKOVÉ ZÓNY

Odpočinková zóna s deníkem Blesk bude lákat děti na různé atrakce a  soutěže a také na občerstvení. Herní zóna s iniciativou Zaparkuj při Univerzitě Palackého nabídne aktivity pro děti i dospělé. Na jarní etapě Flory můžete navštívit Zaparkuj půjčovnu stolních a deskových her, sportovního vybvení či dek. To vše zdarma. Na jejich stánku najdete také upomínkové předměty z produkce univerzitního obchodu UPoint a samozřejmě skvělou obsluhu, která vám svým úsměvem určitě zpříjemní den a zabaví i vaše ratolesti. Netradiční posezení a hřiště na badminton, volejbal a ringo samozřejmostí. 

DOPROVODNÝ PROGRAM

▪ páteční vystoupení Světlany Nálepkové s autogramiádou

▪ sobotní koncert Daniely Šinkorové s autogramiádou

▪ besedy, soutěže, poradna a kuchařské recepty s časopisem Receptář

▪ zábavní program i v neděli

▪ odborné přednášky v rámci Ekologických dnů Olomouc

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)