Sto druhů piva, desítky druhů vína... Olomouc hostí oblíbené vinné a pivní slavnosti

Středa, 23.5.2018

Desítky druhů piva, desítky druhů vína, a k tomu i pěkně nadupaný kulturní program. V příštích několika dnech udělá Olomouc radost jak pivařům, tak i vinařům. 

Nejprve začne ve čtvrtek tradiční olomoucký Beerfest. Ve čtvrtek 24. května ho v 16:15 zahájí slavnostní naražení soudku. Do areálu Korunní pevnůstky letos dorazí asi 43 tuzemských pivovarů, které představí více než stovku značek a druhů piva, včetně různých jinak těžko dostupných speciálů. Doprovodný kulturní program zahrnuje vystoupení řady kapel včetně velmi oblíbených a prověřených jmen jakojsou Horkýže slíže, Žlutý pes, GAia Mesiah, Mig21, Mandrage, Olympic, Laura a její tygři, Walda Gang, Desmod a další. Beerfest probíhá od čtvrtka do soboty 26. května. Vše o Beerfestu najdete na této stránce http://www.pivnifestival.cz/.

Centrem kvalitního vína se pro změnu stane od pátku do soboty olomoucké Horní náměstí. Návštěvníky jarní etapy tradičních Olomouckých vinných slavností čeká v pátek a sobotu 25. a 26. května nabídka téměř dvou desítek tuzemských a slovenských vinařství a také reprezentanti vinařů z Bulharska, Ukrajiny, Portugalska, Chile a Argentiny.

Vinné slavnosti v Olomouci navazují na historii prodeje vína a vinných domů především na Horním a Dolním náměstí v 15. století a připravuje je Olomoucká vinná společnost. Každým rokem do Olomouce přivádějí další a další vinaře, a to nejen z Moravy, ale i z dalších zemí. Pokaždé je na Horním náměstí možné ochutnat i něco nového. „Letos se představí například i dvě vinařství z Olomouckého kraje,“ láká za pořadatele Jana Šubová. Kromě desítek druhů vína bude na místě i skvělá gastronomie, například výtečné sýry z partnerského nizozemského Veenendaalu.

V pátek i v sobotu bude na Horním náměstí připravený doprovodný program pro všechny generace. Atmosféru zpříjemňuje vystoupení cimbálových muzik či vinná tombola. V sobotu se vinné slavnosti od 11 hodin prolnou také s akcí Moravský den v Olomouci.

Program Beerfestu na sobotu

10:00   Mezinárodní setkání sběratelů pivních kuriozit

14:00   Zvláštní zóny

15:30   minus123minut

17:00   Imodium

18:30   Laura a její tygři

20:30   OLYMPIC

22:00   Walda Gang

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)