Pouť do Santiaga končí předčasně, poutník na vozíku po dvou třetinách cesty zkolaboval

Úterý, 23.7.2019

Když letos v březnu vyrazilo šest poutníků se sedmým dobrodruhem na vozíčku na pěší pouť z Olomouce do slavného Santiaga di Compostela, zněl jejich plán na překonání 3500 kilometrů za zhruba 200 dní šíleně. Přesto se parta na cestu vydala a z Olomouce i odjinud z domova ji prostřednictvím sociálních sítí sledovaly stovky lidí. Byť jim všichni fandili, nakonec přesně po čtyřech měsících musela pouť předčasně ukončit. Důvodem se stal kritický zdravotní stav Milana Langera, který pěší pouť absolvoval na invalidním vozíku.

"Rád bych Vám napsal, jak fantasticky pokračujeme dále, musím ale žel napsat něco jiného. Dnes ráno jsme odjeli autem do nemocnice, protože se Milan necítil dobře a po vyšetření lékařem zazněla věta: "Nedoporučuji vám pokračovat dále." Včera 21. července 2019 to byly 4 měsíce, co jsme vyrazili, a je mi líto, že musím psát o konci bez dosažení cíle. Věřím ale, že je důležitá cesta a ne cíl," napsal včera jeden z členů výpravy na facebookovou stránku, kde popisují průběh celé akce. Z dalších slov je patrné zklamání a smutek, ale i naděje. "Dnešní celý den jsme s Vendy strávili v nemocnici a i když se nás snažili vyhodit, tak jsme nedovolili, aby tam Milan zůstal sám. V 21:00 jsem opouštěl nemocnici, Vendy dovolili zůstat s Milanem... Abysme mohli být tak dlouho s Milanem, tak se Ondra s Ivčou zatím postarali o nákup, převoz batohů na ubytování a přinesli nám jídlo. Nemám slov pro tuto situaci, protože si přeju jediné, a to, aby byl Milan zdravý a v pořádku. Chci vám všem poděkovat za vaše sledování a slova, která jste nám psali. Děkujeme i za finanční příspěvky, díky kterým jsme měli často na jídlo nebo nocleh. Putování po našich životních cestách bude pokračovat dál a je možné, že část našeho týmu dokončí Milanovu myšlenku o překonání 3500 kilometrů."

Z nemocnice pozdravil své fanoušky, příznivce a přátele i Milan Langer. "Milí přátelé a příznivci. Nerad, ale musím oznámit, že další putování musím z vážných zdravotních důvodů ukončit. Postupně se mi zhoršovalo dýchání a nyní jsem v nemocnici v Decazeville ve Francii. Po rozborech krve a rentgenech mi doktor našel silnou dehydrataci, vyčerpání a hlavně nějakou infekci v těle. Teď budu 2 až 3 dny v nemocnici a pak se musím vrátit domů. Ušli jsme dvě třetiny cesty, je to škoda, ale zdraví, v tomto případě téměř život kvůli omezenému dýchání, jsou přednější. V druhé půlce týdne se vrátím domů. Bylo to úžasné, děkuji za Vaši podporu, moc nás všechny posilovala. Určitě Vás budu informovat o svém zdravotním stavu i cestě domů. Poutí k sobě je i o tom umět si zavčas říct "dál to prostě není za tohoto stavu možné."

Pouť tedy skončila předčasně asi 400 kilometrů před španělskými hranicemi, po přibližně 120 dnech putování. Všem, kteří se na tuto dobrodružnou výpravu odvážili vydat, každopádně patří velký obdiv a specielně panu Langerovi obrovský dík za inspiraci pro ostatní. Držíme mu palce! 

Foto: facebook Poutí k sobě a Life with a backpack - Život s batohom

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)