Pomůžete dětem z chudších rodin, aby mohly na školní výlet či do kroužků?

Pátek, 16.8.2019

Poosmé otevře na podzim radnice pro žáky základních škol a víceletých gymnázií Fond podpory olomouckým dětem. Tento Fond byl zřízen pro děti z nízkopříjmových rodin a napomáhá rodičům uhradit jejich ratolestem volnočasové aktivity, kroužky, školní nebo kulturní akce, pobyty na škole v přírodě, či přispět na školní lyžařský výcvik.

„Cílem je přispět k tomu, aby děti ze sociálně slabších rodin, nebyly vyčleňovány ze školních kolektivů a měly možnosti kvalitně trávit volný čas se svými vrstevníky,“ objasnil náměstek primátora Karel Konečný.

O existenci fondu se rodiče dozvídají i prostřednictvím škol. Od jeho založení se dočkalo podpory 86 dětí a vyplacená částka přesáhla 275 tisíc korun.

Rodičům, kteří budou mít zájem o podání žádosti, doporučujeme informovat se ve škole jejich dítěte během října, případně sledovat webové stránky města. O přidělení příspěvku rozhodne odborná komise.

Fond je nezávislý na rozpočtu města, které prostřednictvím oddělení hospodářského rozvoje oslovuje olomoucké firmy, aby do pomoci olomouckým dětem zapojily vlastní prostředky. Pokud se chcete stát donátory, kontaktujte Jaroslavu Večeřovou z odboru školství. jaroslava.vecerova@olomouc.eu | 588 488 575.

Ilustrační foto: pixabay.com

Autor: 
(red)