Pralinky, makronky i chilli con carne s čokoládovou omáčkou. Blíží se Čokofest!

Neděle, 2.2.2020

Do olomouckého nákupního centra Galerie Šantovka zamíří v polovině února všichni milovníci čokolády. Od valentýnského pátku 14. února do neděle 16. února se zde uskuteční Čokoládový festival s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

Galerie Šantovka Čokoládový Festival 2020 v Olomouci, pořádaný agenturou ChrisEvents, je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Minulé ročníky si získaly pozornost mnoha lidí, kterým nejsou pestré, lahodné a výrazné chuti lhostené. 

Návštěvníkům nabídne letos tři hlavní sekce:

  • Kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty
  • Prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami
  • Dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy

A na co se návštěvníci mohou těšit? „Letos bude v Šantovce více stánků, ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. Hra o poklad! Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit si může u vstupu za 30,-Kč zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 5 tisíc korun," říká Chris Delattre z Čokofestu.

Atraktivní součástí programu bude kulinářská přehlídka šéfkuchaře Marka Váni, který připravoví jídla dle zajímavých receptů: Kuřecí Mole s Fatalii Yellow a čokoládou nebo dýňovou polévku s bílou čokoládou. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc, který uvaří chilli con carne s čokoládovou omáčkou. Děti si mohou připravit sladké dezerty s Václavem (M. Vonka). Čokoládovna Lyra ukáže na podiu, jak ochutnat čokoládou. "Pozvali jsme také jednoho z nejlepších českých „chocolatier“, Jakuba Vobořil (Pralinkárna La Vie Chocolat). Předvede výrobu úžasných pralinek. Firma Judith Sweet Art naučí vyrobit čokoládové makronky.“ komentuje program organizátor ČokoFestu Chris Delattre.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u více než 40 stánků. Těšit se můžete například na společnosti ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, BonBon, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Atelier Sladkostí, Koruna pralinky, Candy Store, Al Andalous, ChocoBonte a mnoho dalších.

Program:

Pátek 14.02.: 14:00 – 18:00

Sobota 15.02.: 10:00 - 18:00

Neděle 16.02.: 10:00 – 17:00

ČokoFest v Šantovce bude zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít! Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, vafle, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 14. -16. 2. 2020 do svých kalendářů.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)