Čerstvé vítězky čerského poháru si užily audienci u slavné keltské kamenné hlavy

Úterý, 18.2.2020

Před týdnem vyhrály český volejbalový pohár, teď je čekalo slavnostní přijetí u jedné z nejhodnotnějších a nejvzácnějších archeologických památek České republiky. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se spolu v pondělí 17. února v 17 hodin "setkaly" čerstvé držitelky Českého poháru, volejbalistky VK UP Olomouc, a slavná keltská kamenná hlava.

„Jsem velice rád, že zde u nás ve Vlastivědném muzeu v Olomouci můžeme přivítat volejbalistky VK UP Olomouc, které se po dvouhodinové bitvě s Olympem Praha staly čerstvými vítězkami Českého poháru a získaly tak svoji první trofej sezóny,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

„Děkuji Vlastivědnému muzeu v Olomouci, že nám bylo umožněno zhlédnout tento nejznámější a nejcennější archeologický nález v České republice. Svým způsobem jsme tak propojili dvě, v současné době snad nejcennější trofeje Olomouckého kraje, a to originál keltské kamenné hlavy, zastupující minulost a pohár vítězů v rukou našich hráček, představující budoucnost olomouckého volejbalu,“ doplnil Jiří Zemánek, předseda VK UP Olomouc.

Keltská kamenná hlava je vystavena ve Vlastivědném muzeu od 11. do 23. února. 

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)