Durancia láká na další procházky tajemným olomouckým podzemím

Pondělí, 31.8.2015

Byli jste už v podzemí pod chrámem svatého Mořice? Znáte podzemní velitelství štábu civilní obrany Olomouckého okresu pod michalským kostelem? Pokud ne, máte teď jedinečnou šanci. Historický spolek Durancia totiž připravuje na září hned tři termíny oblíbených cest do olomouckého podzemí. Podotýkáme, že prohlídky bývají většinou plně obsazené, protože tajemné olomoucké podzemí prostě láká.

Prohlídky se konají v pátek 4. září, v pátek 18. září a v pátek 25. září, a to vždy od 16 hodin. Sraz účastníků je vedle orloje již v 15.40. V uvedený termín budou z registrovaných zájemců vytvořeny dvě samostatné skupiny po maximálně třiceti osobách. První skupina navštíví s průvodcem podzemí kostela svatého Mořice, druhá se s průvodcem přesune do Michalského výpadu a navštíví bývalé podzemní velitelské stanoviště Štábu Civilní obrany Olomouckého okresu, který byl vybudován v 50. letech minulého století a nachází se pod zahradou kostela svatého Michala. Po prohlídkách se obě skupiny vymění.

Vzhledem k omezenému počtu ve skupině (max. 30 osob) je nutné si rezervovat účast na emailové adrese: rezervace@durancia.cz . Do přihlášky uveďte jméno a příjmení, případně počet dalších osob (u dětí jejich věk). Pokud chce někdo dodatečně měnit počty účastníků, pořadatelé prosí, aby tak učinil nejpozději dva dny před akcí. Prohlídky podzemí jsou totiž velmi specifické kvůli omezenému prostoru a počty návštěvníků proto nelze libovolně obměňovat.

Délka prohlídky je asi 1,5 až 2 hodiny. Vstupné činí 80 Kč na osobu, děti do šesti let jdou zdarma. Platí se na místě v hotovosti. Pořadatelé ze spolku Durancia prosí, aby si účastníci výprav připravili  hotovost odpovídající počtu objednaných vstupenek. 

Autor: 
(mb)