Tramvaj na náměstí Republiky! Dnes začalo testování opravení tramvajové trati

Úterý, 14.11.2017

AKTUALIZOVÁNO Po půl roce mohli v úterý ráno vidět Olomoučané vzácný, i když dříve zcela běžný výjev - na náměstí Republiky přijíždí tramvaj. Od dubna tady místo tramvají byly k vidění pouze bagry, nákladní auta a také speciální vozidla jako třeba strojní podbíječka, protože trať od náměstí Republiky až po hotel Palác procházela náročnou rekonstrukcí. Dnes už zkoušejí, zda je tramvajová trať postavena dobře. Podle posledních informací dopadly zkušební jízdy dobře, takže trať by měla být v pořádku a provozuschopná. 

Během dnešního dne se totiž na stavbě odehraje důležitá kontrola ze strany techniků Drážního úřadu. Právě oni mají klíčové slovo v tom, zda je rekonstrukce provedená správně a zda mohou na trať vyrazit příští týden tramvaje v ostrém všedním provozu. Pokud vše dopadne dle předpokladů a technický stav nového kolejového svršku bude uznán způsobilým, mohou na tuto nejstarší část olomoucké tramvajové trati vyrazit první vozy příští týden ve středu. Dopravní podnik města Olomouce už před časem avizoval, že by se tak mělo stát ve středu 22. listopadu, a první tramvaj by dle jízdního řádu měla přijet ve 4 hodiny a 24 minut. Cestuijící bude na tomto opraveném úseku čekat kromě jiného pohodlnější a plynulejší svezení, protože v minulosti zde museli řidiči s tramvajemi projíždět velmi opatrně. Technický stav kolejí byl totiž po desítkách let dost špatný. 

Trať, která spojuje centrum města s hlavním nádražím, je nejstarší částí tramvajové sítě nejen v Olomouci, ale na celé Moravě. V provozu je od dubna roku 1899. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

Zde je vidět, že jde dělat novinařinu i z obyčejným mobilem :)