Poslední den, kdy na náměstí září vánoční výzdoba a stojí strom Štístko

Sobota, 5.1.2019

Sobota před tříkrálovým svátkem je posledním dnem, kdy si mohou Olomoučané a návštěvníci města vychutnat procházku centra se sváteční vánoční výzdobou. V neděli 6. ledna totiž z obou hlavních náměstí zmizí jak světelná výzdoba a poslední stánky, tak i krásný vánoční strom, který dostal jméno Štístko. V různých anketách i v hodnocení zahraničních novinářů a návštěvníků patřila olomoucká vánoční výzdoba k těm nejlepším. 

Výzdoba a osvětlení vánočního stromu, osvětlení radnice i výzdoba centra, tzn. Horního i Dolního náměstí v Olomouci, začne mizet v neděli 6. ledna od 8:30. Samotné kácení vánočního stromu za pomocí jeřábu je naplánováno na stejný den v cca 14 hodin

V neděli 6. ledna skončí i demontáž posledních stánků, které byly součástí Vánočních trhů na Horním náměstí. Podle informací od stánkařů budou už v sobotu i poslední stánky mít zavřeno, ovšem punč lze v centru Olomouce koupit i nadále na několika dalších místech, například v Lafayettově ulici, na Dolním náměstí, v ulici 28. října či v Palackého ulici. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)